Pokaż wyniki od 1 do 10 z 61

Wątek: Zakup Canona 450D - prośba o poradę :)

Widok wątkowy

  1. #19
    Dopiero zaczyna Awatar Arashi
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    Röttenbach
    Wiek
    46
    Posty
    16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Slider Zobacz posta
    /ciach/ stałka /ciach/
    Co do opisu stałek muszę jeszcze parę razy to przeczytać, niby rozumiem ale nie do końca, jak na kobietę przystało "muszę to przemyśleć"
    Dzięki stokrotne !


    Ja osobiscie na to nie narzekam w moim S3 IS. Co do ostrości - nie wiem. musialbym zobaczyć przykładowe zdjęcia, jesli chce mieć wyraźne barwy to w opcjach kolorów ustawiam "żywe kolory". A w jakim trybie robisz zdjęcia? bo jesli na "Auto" to tego nie da się ustawić:wink:

    To wszystko znam Kwestia jest taka ze porównując zdjęcia koleżanki posiadającej 450D i moje z S5 IS to ostrość i barwy nie mają "tego czegoś" nie mówię o całym zdjęciu bo aparat fotografem nie czyni porównuję pod kontem wyglądu nie możliwości czy stylu fotografowania


    Będzie brakowac Ci zoomu. Canon S5 IS ma 12-krotny zoom, podczas gdy kitowy obiektyw 18-55mm (jak łatwo można sprawdzić) 55/18 daje nam ten zoom zaledwie 3-krotny.
    Tego się boję !


    To jest przykład tzw. "zoomu uniwersalnego" Możesz nim robić krajobrazy (szeroki kąt) wnętrza, zwierzęta, portrety, praktycznie wszystko. Problem polega na tym, że jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. żartowalem:wink: Takie szkła są w pelni funkcjonalne, maja tą zaletę, że zamiast całej torby obiektywow wystarczy Ci jeden, ale trzeba pogodzic się z ich wadami i bedzie dobrze. Jeśli będziesz miała ochote kupić taki zoom, pamiętaj żeby brać ze stabilizacją. Pamiętasz ile razy stabilizacja w S5 IS uratowała Cie przed poruszonymi zdjęciami?:wink: co do ostrości w takich szklach, bywa róznie, napewno nie bedzie to "żyleta" tak jak w stałkach portretowych.
    O właśnie - dochodzimy do konkretów - jestem w stanie pogodzić się z niedogodnościami, jakie szkło uważasz za właśnie takie do wszystkiego i całkiem nie najgorsze ?

    No, teraz to napewno namieszalem Ci w głowie i zupełnie nic nie zapamiętasz Jeśli tak się stalo, to wybacz, odpowiadalem tylko na Twoje pytania. Starałem się to wytłumaczyć dośc dokladnie, żebys zrozumiała (albo wiesz już o wszystkim co Ci tu pisalem) Jesli jednak czegoś nie zrozumialas to pytaj, bedziemy drążyć temat dalej, bardziej szczegółowo
    Nie tak źle nie jest w sumie zaczynam "kumać" o co chodzi w tych dziwacznych literkach i cyferkach, jednak nadal mam za mało wiedzy by wybrać świadomie.


    Bardzo dziękuję że mi pomagasz.
    Pozdrawiam
    Justyna


    Cytat Zamieszczone przez zuczek Zobacz posta
    Cześć

    Ja osobiście polecił bym Ci taki zestaw

    1. EOS 450D

    2. Tamron 17-50 f/2.8 - bo lubisz ostre zdjęcia i jasność obiektywu zagwarantuje Ci swobode pstrykania przez 2gie pół roku kiedy brakuje słoneczka. koszt 1200zl wawa sklep ( skapiec.pl )

    3. CANON EF 50 f/1.8 - do portretów na próbe koszt ok 300zl.
    /ciach.../
    Po drugie nie kupuj przez internet !!! - zaufaj doświadczeniu

    pozdrawiam i życzę udanego zakupu Hej.
    Tamron 17-50 nie ma stabilizacji /?/ czy mi laikowi nie będzie ciężko się fotografowało z ręki - mam statyw /odziedziczyłam/ ale powiem szczerze jeszcze nie umiem się nim posługiwać a druga sprawa czy najpierw nie powinnam się nauczyć robić zdjęcia w ręku ?
    Nie mam złych skojarzeń z allegro, sprzedaję - kupuję tam parę lat i jak na razie miałam to szczęście by nie trafić na oszustów..

    Dzięki za rady :-D
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Arashi ; 15-10-2008 o 00:30 Powód: Automerged Doublepost
    EOS 550D + 18-135IS signature sponsored by Slider

    Jeśli skupisz się na tym co złe, zabraknie miejsca na to co dobre ...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •