Wiesz, tutaj jakiś czas temu jeden gość się ze mną kłócił że jego 5D daje super ostre zdjęcia bez wyostrzania, prosto z puszki. No i faktycznie tak jest, tyle że do porównania dawał zdjęcia zrobione na ustawieniach aparatu w których miał wyostrzanie ustawione na maksymalną wartość. No ale wg niego skoro nie ostrzył w programie graficznym to znaczy że są niewyostrzane, nie ważne co robi z nimi puszka. I widzę że prezentujesz podobny punkt widzenia.
Ja ci oczywiście wierzę że masz ustawione w aparacie NR na OFF i nigdy tego nie poddawałem w wątpliwość, ale gołym okiem każdy widzi że D3 dosyć agresywnie odszumia zdjęcia zupełnie bez kontroli fotografa. Dlatego nie uważam za sensowne porównywać nieodszumionych zdjęć z 5D do "nieodszumionych" z D3 bo takich po prostu nie da się uzyskać.
Na pewno mogę przyznać że ISO6400 już w D3 wygląda lepiej niż z 5D, tyle że nawet z D3 to już nie jest materiał nadający się do obróbki i dużych odbitek na których oczekuje się widocznych detali.
Zdjęcia do porównania postaram się jak najszybciej wrzucić.