Panorama sferyczna

Zwiń
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Maykster
    Coś już napisał
    • 2009
    • 90

    #61
    W jakim formacie w CS4 zapisywać panoramę sferyczną i jak ją później tzn. w jakim programie oglądać tyczy się to również fotografii nakładanych na bryły 3D,szukam i szukam i nie mogę sobie z tym poradzić,

    Komentarz

    • popi
      Początki nałogu
      • 2007
      • 390

      #62
      ja się zastanawiam, apropos linku ktory w tym topicu znalazlem a mianowicie:



      ja robilem zawsze przy panoramach zdjecia ze tak powiem obok siebie i potem kleilem, a tutaj widze ze ktos sklada ze zdjec tez jakby jedno pod drugim. i tutaj moje pytanie, czy aby zrobic tak jak tutaj jedna nad druga to tylko pochylic aparat do tylu zeby objac to co wyzej czy jakas inna technika jest?
      sigpic

      Komentarz

      • Alde
        Początki nałogu
        • 2008
        • 360

        #63
        Zamieszczone przez popi
        ja robilem zawsze przy panoramach zdjecia ze tak powiem obok siebie i potem kleilem, a tutaj widze ze ktos ze zdjec tez jakby jedno pod drugim. i tutaj moje pytanie, czy aby zrobic tak jak tutaj jedna nad druga to tylko pochylic aparat do tylu zeby objac to co wyzej czy jakas inna technika jest?
        Można robić dowolnie byle zdjęcia miały coś ze sobą wspólnego ... taką technikę stosuje się w przypadku obiektywów około 16 mm i panoram sferycznych najpierw unisimy obiektyw i robimy "górne koło" potem opuszczamy i robimy "dolne koło" większość programów do panoram radzi sobie z tym doskonale ...






        Komentarz

        • Maykster
          Coś już napisał
          • 2009
          • 90

          #64
          Koledzy chyba źle się spytałem w poprzednim poście .Czy ktoś pomoże?W CS4 daję już gotową panoramę do 3D utwórz panoramę sferyczną,jest gotowa można oglądać ,ale jedynie w PS ,co dalej z tym zrobić by był finalny plik otwierany np. w QuickTime Player?

          Komentarz

          • Alde
            Początki nałogu
            • 2008
            • 360

            #65
            Zamieszczone przez Maykster
            Koledzy chyba źle się spytałem w poprzednim poście .Czy ktoś pomoże?W CS4 daję już gotową panoramę do 3D utwórz panoramę sferyczną,jest gotowa można oglądać ,ale jedynie w PS ,co dalej z tym zrobić by był finalny plik otwierany np. w QuickTime Player?
            np. programem Pano2QTVR






            Komentarz

            • Maykster
              Coś już napisał
              • 2009
              • 90

              #66
              Dzięki ,czyli w PS nie ma możliwości zrobić gotowej panoramy?

              Komentarz

              • Alde
                Początki nałogu
                • 2008
                • 360

                #67
                Zamieszczone przez Maykster
                Dzięki ,czyli w PS nie ma możliwości zrobić gotowej panoramy?
                Jak najbardziej jest ... ale gotowa panorama to jest płaskie zdjęcie do tego musisz mieć jeszcze program wyświetlajacy panorame ... QT, Flash, ptviewer, DevalVR itp.






                Komentarz

                • Maykster
                  Coś już napisał
                  • 2009
                  • 90

                  #68
                  znalazłem w necie ,że między innymi w QuickTime Player można, jednak w CS4 są rozszerzenia których ni w ząb nie mogę dopasować ,a panoramy będące w sieci normalnie oglądam ,wię być może tylko mi się wydaje,bądź nie kończę panoramy w CS4 i dlatego tylko tak mogę zapisywać,tak jak np. jeśli nie spłaszczysz wszystkich warstw to nie masz możliwości zapisu do jpeg,dlatego pytam jak to zrobić? chyba ,że już totalny za mnie osioł

                  Komentarz

                  • Alde
                    Początki nałogu
                    • 2008
                    • 360

                    #69
                    Zamieszczone przez Maykster
                    ... że już totalny za mnie osioł
                    poogladaj sobie filmik z 53 postu w tym wątku ...






                    Komentarz

                    • Maykster
                      Coś już napisał
                      • 2009
                      • 90

                      #70
                      Wielkie dzięki ,skrzynka browaru dla Ciebie kolego )))))

                      Komentarz

                      • Maykster
                        Coś już napisał
                        • 2009
                        • 90

                        #71
                        W sumie tak terasz myślę ,że takie rozwiązanie jak mi kolega podpowiedział ,to oczywiście ten sam cel,tylko po jakie licho w takim razie w CS4 jest możliwość twożenia panoram sferycznych ,jeżeli nie można ich zapisać ,a do zrobienia ich poprzez Pano2VR,potrzebne na są z PS tylko i wyłącznie gotowe panoramy 2D?

                        Komentarz

                        • Maykster
                          Coś już napisał
                          • 2009
                          • 90

                          #72
                          Cs4 tworzy panoramy sferyczne bez zewnętrznych programów, jedynie nie wiem jak w załączonym filmie:http://av.adobe.com/russellbrown/Sph...anorama_SM.mov z widoku tworzenia panoramy nagle gotowa panorama jest wyświetlana w Adobe bridge? jak zapisał projekt do pliku mov.?

                          Komentarz

                          • abhaya

                            #73
                            Nie polecam do tego celu Photoshopa, już lepiej wykorzystać darmowy Hugin, gdzie mamy większą kontrolę nad punktami, łączeniami itd. poza tym CS4 to straszna krowa i kosztuje ok. 4tys PLN!

                            Komentarz

                            • dziobolek
                              Pełne uzależnienie
                              • 2008
                              • 2634

                              #74
                              Proponuję wypróbować bezpłatny program do tworzenia panoram - Microsoft Image Composite Editor
                              Aplikacja jest prosta w obsłudze i praca z tym narzędziem ogranicza się jedynie do przeciągnięcia kilku ujęć na aktywne okno, a potem wyeksportowania całości do pliku graficznego.
                              Pomimo prostoty obsługi ma całkiem spore możliwości włącznie z panoramą 360.

                              Pozdrówka!
                              "Nie wiesz i pytasz - wstydzisz się raz;
                              Nie wiesz i nie pytasz - wstydzisz się całe życie"

                              50D; SIGMA 17-50 f/2.8; TAMRON 70-200 f/2.8; Peleng 8mm / E-400; ZD17,5-45; ZD40-150
                              tylko... czy to jest ważne??? "Galeria - zapraszam."

                              Komentarz

                              • abhaya

                                #75
                                A tego softu nie znałem - ściągnę i przetestuję

                                Komentarz

                                Pracuję...