Forum Canon-Board.info jest własnością prywatną. Decyzje Właściciela Forum są ostateczne.
Celem serwisu i forum Canon-Board.info jest wymiana doświadczeń i gromadzenie wiedzy z zakresu fotografii,zarówno techniki fotografowania jak i dot. sprzętu, w szczególności sprzętu fotograficznego marki Canon.
Zasady Forum
Wypowiedzi na Forum należy konstruować z zachowaniem ogólnie przyjętych zasad dobrego wychowania. Naruszenia nie będą tolerowane. Nie zezwala się na publikowanie materiałów (linki, zdjęcia, treści) o treści wulgarnej, sprzecznej z prawem lub mogące wywoływać spory, polemiki , działania, na tle religijnym, politycznym czy światopoglądowym.
Pisząc nową wiadomość - sprawdź czy wnosi ona coś do dyskusji oraz czy nie odbiega ona od tematu wątku. Niemile widziane jest pisanie postów w stylu "zgadzam się" i koniec lub powtarzanie argumentów.
Zanim założysz nowy temat, sprawdź w wyszukiwarce, czy nie był on już wcześniej poruszany na forum. W 90% przypadków był. Jeśli masz pytania związane z takim tematem, dopisz nowego posta do istniejącego wątku (o ile już nie ma w nim na nie odpowiedzi).(Z uwagi na ograniczenia techniczne wbudowanej wyszukiwarki Forum, alternatywnie proponujemy używać wyszukiwarki Google z komendą
"szukana_fraza site:Canon-Board.info")
Zakładając wątek nadaj mu tytuł, który dobrze podsumuje jego treść. Jeśli masz pytanie dotyczące obiektywu/aparatu, to podaj jego nazwę i zaznacz na czym problem polega. Nie jest mile widziane pisanie postów pod tytułem: "Pomocy", "Nie działa", "Co kupić?".
Należy przestrzegać tematyki na poszczególnych forach. Mam nadzieję że tematyka poszczególnych
forów jest dość jasna i proszę o jej przestrzeganie. Pisanie w nieodpowiednich miejscach powoduje dodatkową pracą dla moderatorów.
Ortografia - każdy piszący na forum powinien dokładnie sprawdzić pisownie przed wysłaniem posta. Zwracanie uwagi innym użytkownikom na ich błędy ortograficzne może odbywać się jedynie przez przesyłanie prywatnej wiadomości do użytkownika lub zaraportowanie posta do moderatorów. Należy unikać niechlujnego pisania wiadomości. Jeżeli szanujesz czas i wiedzę innych użytkowników Forum i chcesz od nich otrzymać odpowiedź, zadbaj o schludny i poprawny ortograficznie wygląd swojej wiadomości. Moderatorzy mają prawo poprawiać błędy w treści posta i przyznawać ostrzeżenia za rażące naruszenia niniejszego punktu. Dopuszczamy pisanie bez polskich liter.
Nie mile widziane jest odsyłanie do archiwum bez podania linka do odpowiedniego wątku.
Reklama na forum.
Dopuszczalne jest reklamowanie działalności fotograficznej tj. usług fotograficznych, wykonywania fotografii.
Wszystko co jest przeznaczone DLA fotografów uznawane jest za działalność komercyjna (np. warsztaty, albumy, odbitki, cały sprzęt fotograficzny).
Zasady reklamowe uregulowane są szczegółowo w odpowiedniej sekcji FAQ 'Zasady reklamy i działalności komercyjnej' które stanowią załącznik do niniejszego regulaminu.
Oferty sprzedaży/kupna sprzętu należy umieszczać jedynie w odpowiednim podforum zgodnie z zasadami Działu Giełda. Użytkownicy naruszający zasady działalności komercyjnych będą odpowiednio ostrzeżeni/ukarani, a ich wpisy usunięte.
Prezentowane zdjęcia muszą mieć rozmiar do 1280 pikseli w poziomie i do 900 pikseli w pionie.
Dostęp do forum z bramek internetowych może być niemożliwy z przyczyn technicznych - dla ograniczenia dostępu "anonimom" lubujących się w nagminnym łamaniu Regulaminu Forum. Zakładanie kolejnych użytkowników w celu ominięcia nałożonych ograniczeń na użytkownika (blokada tzw. Ban czasowy lub stały) skutkować będzie blokadą na numer IP.
Zasady porządkowe
Moderatorzy mają prawo ostrzegać w przypadku naruszenia ww. zasad lub netykiety oraz zablokować możliwość wypowiadania się na forum (czasowo lub stale) w przypadku poważnych/powtarzających się przypadków łamania regulaminu przez użytkownika. Administrator ma prawo zablokować konto użytkownika w przypadku rażącego naruszenia regulaminu. Administrator forum nie usuwa kont "na życzenie".
Posty i wątki naruszające regulamin, prawo lub dobre obyczaje będą edytowane, przenoszone lub kasowane przez moderatorów. Moderatorzy nie usuwają postów, ani nie zamykają wątków "na życzenie", tak więc proszę się dwa razy zastanowić zanim się coś napisze.
Zastrzeżenia co do decyzji i działań Moderatorów należy zgłaszać w pierwszej kolejności poprzez prywatną wiadomość do danego Moderatora. Kolejnym krokiem jest link 'Kontakt' na dole strony Serwisu do Właściciela forum ? użytkownik fomag . Moderatorzy nie mają prawa zmieniać decyzji innych moderatorów.
2014.10.12 - zmiana dot. działań komercyjnych; patrz też tutaj: http://www.canon-board.info/faq.php
2017.12.01 - zmiana pkt 9. dotycząca dopuszczalnych rozmiarów zdjęć, od teraz można 1280 x 900 pikseli.
Odradzam funsportsa. Kiedys chcialem z nimi wspolpracowac ale sie nei dalo bo:
1. przy skladaniu zamowienia podawalem na jaki adres ma isc pzesylka - inny niz moj. Przesylki czasem szly prawidlowo a czasem szly do mnie
2. faktury czasem wysylali do mnie czasem do klienta a czasem w ogole sie nie doczekalem faktury. Za kazdym razem do nich dzwonilem i pisalem gdzie ma isc faktura ale to gdzie poszla to byl czysty przypadek
3. Czasem doliczali mi na fakturach rzeczy, ktorych nie zamawialem i musialem to z nimi prostowac.
Generalnie straszny balagan maja, nie zwracaja uwagi na dodatkowe informacje dotyczace przesylek.
Choc na ich obrone powiem ze obecnie jest problem ze wszystkimi firmami kurierskimi bo 1. pogoda
2. okres przedswiateczny
Naprawdę sporo rzeczy u nich kupiłem i nigdy nie miałem problemów - no może jeden mały kwas jak po zakupie na targach łódzkich nie mogłem się doczekać faktury pocztą - ale ostatnie zamówienie było lekko pod górkę.
Czekałem cztery dni aż wyślą towar (chodziło o tło) - zawsze było bezproblemowo z dnia na dzień, pierwszy raz załatwiałem sprawę z jakąś kobietą - może więc to jej wina?, wcześniej tylko z facetem - w takich sytuacjach najbardziej wkurza mnie palenie głupa przez telefon gdy wyraźnie poznaję po głosie że gadam cały czas z tą samą osobą a pani udaje że odkręca po kimś zawaloną sprawę
przesyłka dotarła wczoraj a wiec po 2 -óch tygodniach , tydzień oni ją wysyłali a potem tydzien docierała do mnie, jak by tego było mało wpłaty dokonałem 1-szego grudnia a kurier do mnie dzwoni że jest przed bramą i do zapłacenia 314 złoty , ja w lekkim szoku bo już dawno płacone, okazało sie że zła naklejke w funsports dołączyli :/
Dzwoniłem do nich powiedzieli że jesli jest mozliwosc to zaplacic i zwroca kase, a jak nie to wyjasnia i przesylka wroci nastepnego dnia, kurier sie smial do mnei ze pewnie z nowu po 2-óch tygodniach ..
Na szczescie była mozliwosc i zaplaciłem jeszcze raz, mam nadzieje ze szybciej zwróca pieniadze niż wysyłają towar ..
Nie wiecie czasem gdzie można kupić uchwyty ścienne do systemu łańcuszkowego, które odsuną tło na min. 20 cm od ściany ? Na jedynej ścianie gdzie mógłbym zawiesić tło mam wystający parapet :/
Nie wiecie czasem gdzie można kupić uchwyty ścienne do systemu łańcuszkowego, które odsuną tło na min. 20 cm od ściany ? Na jedynej ścianie gdzie mógłbym zawiesić tło mam wystający parapet :/
Łańcuszkowe systemy zawieszania teł można mocować do sufitu. Czyli masz praktycznie maksymalnie wysoko, a do tego możesz odsunąć od ściany o ile Ci się podoba.
Komentarz