Nie przesiadałem się, to się wypowiem
Prawdziwi twardziele (chyba twardzielki też, ale tu ich mało widać) głośno mówią, że używają tylko stałoogniskowych. W tej chwili masz coś o kącie widzenia obiektywu 75mm na pełnej klatce. Może właśnie 750d z obecnym 50mm, uzupełniony o 85 i 28 (albo 35) będzie lepszym pomysłem?
Jak koniecznie chcesz zmienić wyznanie z "żółtego" na "czerwone" to od razu Ci polecą 6d, a obiektywy to chyba 85/1.8 i 35/2 IS (ze stabilizacją).
Jeśli chcesz wejść w pracę dla klientów za wynagrodzeniem, musisz od razu dołożyć jakiś zestaw "zapasowy", najlepiej o zbliżonym obrazie do podstawowego, nie zapominaj tez o lampach (w dzień, w kościele - ok, wysokie ISO jest dobre, ale wieczorem, na sali, bez lampy może być ciężko).