Domowe studio,proszę o porady.

Zwiń
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Usjwo
    Pełne uzależnienie
    • 2009
    • 1055

    #31
    Odp: Domowe studio,proszę o porady.

    Możliwości z jedną lampą i blendą jest dużo.
    wpisz w google: photo lighting setup with one light

    6 simple lighting setups for shooting portraits at home (plus free cheat sheet) | Digital Camera World - page 7
    10 Ways to Shoot Stunning Portraits With Only One Light
    The Basics of a One Light Setup: A Lighting Tutorial

    Dobrze zaczniesz jak troche poczytasz i podejzysz, bedzie wtedy łatwiej

    Komentarz

    • poli_x
      Coś już napisał
      • 2012
      • 92

      #32
      Odp: Domowe studio,proszę o porady.

      Zamieszczone przez Qbańczyk
      Jaki wyzwalacz kupiłeś ?
      Hahnel,tak nazywa sie firma....



      --- Kolejny post ---

      Zamieszczone przez Usjwo
      Możliwości z jedną lampą i blendą jest dużo.
      wpisz w google: photo lighting setup with one light

      6 simple lighting setups for shooting portraits at home (plus free cheat sheet) | Digital Camera World - page 7
      10 Ways to Shoot Stunning Portraits With Only One Light
      The Basics of a One Light Setup: A Lighting Tutorial

      Dobrze zaczniesz jak troche poczytasz i podejzysz, bedzie wtedy łatwiej
      Na to nie wpadlem zeby tak w google wpisac....dzieki wielkie!
      Ostatnio edytowany przez poli_x; 46067.

      Komentarz

      • Fotopstryczek
        Uzależniony
        • 2013
        • 653

        #33
        Odp: Domowe studio,proszę o porady.

        Witam na forum

        Czy lampę DM2 400 Jinbei FreePower można synchronizować w HSS za pomocą wyzwalaczy lub fotoceli?

        Komentarz

        • poli_x
          Coś już napisał
          • 2012
          • 92

          #34
          Odp: Domowe studio,proszę o porady.

          Panowie i Panie trzeba mi zmiękczyć cienie, walenie lampą po suficie czy ścianach nie daje mi "delikatnego" światła na twarz, domyślam się że potrzebuje więc softbox, czy 60x90 szybki montaż będzie uniwersalnym rozwiązaniem i czy 430ex ii podoła z tak dużym softboxem?
          Do połączenia tego w całość potrzeba mi będzie Uchwyt, mocowanie BOWENS do lamp reporterskich WSSX-FP-LS - sklep Fripers.pl i statyw.
          Dobrze kombinuje?

          Komentarz

          • Kuba1
            Uzależniony
            • 2010
            • 960

            #35
            Odp: Domowe studio,proszę o porady.

            Zamieszczone przez poli_x
            Panowie i Panie trzeba mi zmiękczyć cienie, walenie lampą po suficie czy ścianach nie daje mi "delikatnego" światła na twarz, domyślam się że potrzebuje więc softbox, czy 60x90 szybki montaż będzie uniwersalnym rozwiązaniem i czy 430ex ii podoła z tak dużym softboxem?
            Do połączenia tego w całość potrzeba mi będzie Uchwyt, mocowanie BOWENS do lamp reporterskich WSSX-FP-LS - sklep Fripers.pl i statyw.
            Dobrze kombinuje?
            Mocowanie może być, choć lepsze jest Quantuum. Softbox 60x90 za duży do tej lampy - weź coś mniejszego, może być kwadrat. Albo zajrzyj do działu z reporterskimi softboxami w tym sklepie - tam masz softboxy razem z uchwytem, tylko do nich w zasadzie nie zamocujesz potem innych modyfikatorów, więc miej to na uwadze.
            A tak w ogóle, to świecenie przez zwykłą blendę rozpraszającą lub parasolkę rozpraszającą da ci możliwości kilku różnych softboxów.
            Ostatnio edytowany przez Kuba1; 37822.

            Komentarz

            • Matick7
              Dopiero zaczyna
              • 2012
              • 38

              #36
              Odp: Domowe studio,proszę o porady.

              Zamieszczone przez Kuba1
              A tak w ogóle, to świecenie przez zwykłą blendę rozpraszającą lub parasolkę rozpraszającą da ci możliwości kilku różnych softboxów.
              No nie bardzo, bo męcz się z montowaniem blendy przed lampą*jej odległością oraz rozchodzeniem się światłem od niej odbitym. W softboxie nic Ci bokami nie ucieka. Parasolka też ma swoją*charakterystykę pracy i nie zastąpi Ci softobxa lub octaboxa z prawdziwego zdarzenia.

              Komentarz

              • Kuba1
                Uzależniony
                • 2010
                • 960

                #37
                Odp: Domowe studio,proszę o porady.

                Zamieszczone przez Matick7
                No nie bardzo, bo męcz się z montowaniem blendy przed lampą*jej odległością oraz rozchodzeniem się światłem od niej odbitym.
                Zależy co kto czerpie z fotografii - jeśli jej nauka ma być męką, to faktycznie lepiej kupić gotowe zdjęcia.

                Zamieszczone przez Matick7
                W softboxie nic Ci bokami nie ucieka. Parasolka też ma swoją*charakterystykę pracy i nie zastąpi Ci softobxa lub octaboxa z prawdziwego zdarzenia.
                Prawda to - żadna marchew nie jest w stanie zastąpić prawdziwego ziemniaka, oraz żadna porzeczka (nawet ta czerwona) nie zastąpi truskawki.

                Komentarz

                • Ulisses
                  Coś już napisał
                  • 2012
                  • 96

                  #38
                  Odp: Domowe studio,proszę o porady.

                  Zamieszczone przez Fotopstryczek
                  Witam na forum

                  Czy lampę DM2 400 Jinbei FreePower można synchronizować w HSS za pomocą wyzwalaczy lub fotoceli?
                  Tak, DM2 z wyzwalaczem YN622C synchronizuje w trybie HSS beż żadnego problemu. W ogóle z tego co wiem wszystkie lampy Jinbeia dają radę.

                  Komentarz

                  • Fotopstryczek
                    Uzależniony
                    • 2013
                    • 653

                    #39
                    Odp: Domowe studio,proszę o porady.

                    Zamieszczone przez Ulisses
                    Tak, DM2 z wyzwalaczem YN622C synchronizuje w trybie HSS beż żadnego problemu.
                    Coś mi się wydaje, że tak nie jest. Jak będę miał więcej czasu zrobię test.

                    Komentarz

                    • KuzynPit
                      Początki nałogu
                      • 2008
                      • 398

                      #40
                      Odp: Domowe studio,proszę o porady.

                      "Wyzwalacze YN622C pozwalają również synchronizować błysk lampy dla bardzo krótkich czasów w trybie HSS. Maksymalny czas synchronizacji wynosi 1/8000s dla lamp umożliwiających uzyskanie takich czasów (większość lamp reporterskich / systemowych oraz niektóre modele lamp studyjnych, w przypadku pozostałych lamp jest to zazwyczaj 1/250s)." via fripers.pl Tutaj u Patryka Morzonka jest test tych wyzwalaczy.

                      Komentarz

                      • marcin210178
                        Coś już napisał
                        • 2008
                        • 60

                        #41
                        Odp: Domowe studio,proszę o porady.

                        Witam. Pozwolę sobie podłączyc się z pytaniem co myślicie o zestawie podanym w linku ? Chce pobawic się w domowe studio, tylko zastanawiam się czy to jest warte tych pieniędzy 900w Studio Flash Lighting set Photography Strobe light 3 x 300w Portrait Kit UK | eBay

                        Komentarz

                        • r_m
                          Pełne uzależnienie
                          • 2009
                          • 2418

                          #42
                          Odp: Domowe studio,proszę o porady.

                          Chyba widziałem podobne pytanie "u żółto-czarnych"
                          Nie, nie warto

                          Komentarz

                          • marcin210178
                            Coś już napisał
                            • 2008
                            • 60

                            #43
                            Odp: Domowe studio,proszę o porady.

                            Zamieszczone przez r_m
                            Chyba widziałem podobne pytanie "u żółto-czarnych"
                            Nie, nie warto
                            U żółto-czrnych to nie ja )) myślałem że da rade dla początkującego, cena nie jest zła i myślałem żeby ewentualnie później tylko lampy wymienić. Orientuje się ktoś co może być nie tak ? Dzięki, pozdrawiam

                            Komentarz

                            • r_m
                              Pełne uzależnienie
                              • 2009
                              • 2418

                              #44
                              Odp: Domowe studio,proszę o porady.

                              - zakres regulacji mocy
                              - wbudowany reflektor
                              - wielkość softboxów w zestawie

                              Komentarz

                              • marcin210178
                                Coś już napisał
                                • 2008
                                • 60

                                #45
                                Odp: Domowe studio,proszę o porady.

                                Zamieszczone przez r_m
                                - zakres regulacji mocy
                                - wbudowany reflektor
                                - wielkość softboxów w zestawie
                                Dzięki pomyślałem o takim gotowym zestawie żeby nie kupować wszystkiego oddzielnie, no i cena nie jest zła nie mam na to za wiele kasy i dlatego nie będzie łatwo
                                pozdro

                                --- Kolejny post ---

                                A może coś takiego, troche inne
                                http://www.ebay.co.uk/itm/3-x-300W-D...item33816c9b60
                                Ostatnio edytowany przez marcin210178; 21913.

                                Komentarz

                                Pracuję...