Forum Canon-Board.info jest własnością prywatną. Decyzje Właściciela Forum są ostateczne.
Celem serwisu i forum Canon-Board.info jest wymiana doświadczeń i gromadzenie wiedzy z zakresu fotografii,zarówno techniki fotografowania jak i dot. sprzętu, w szczególności sprzętu fotograficznego marki Canon.
Zasady Forum
Wypowiedzi na Forum należy konstruować z zachowaniem ogólnie przyjętych zasad dobrego wychowania. Naruszenia nie będą tolerowane. Nie zezwala się na publikowanie materiałów (linki, zdjęcia, treści) o treści wulgarnej, sprzecznej z prawem lub mogące wywoływać spory, polemiki , działania, na tle religijnym, politycznym czy światopoglądowym.
Pisząc nową wiadomość - sprawdź czy wnosi ona coś do dyskusji oraz czy nie odbiega ona od tematu wątku. Niemile widziane jest pisanie postów w stylu "zgadzam się" i koniec lub powtarzanie argumentów.
Zanim założysz nowy temat, sprawdź w wyszukiwarce, czy nie był on już wcześniej poruszany na forum. W 90% przypadków był. Jeśli masz pytania związane z takim tematem, dopisz nowego posta do istniejącego wątku (o ile już nie ma w nim na nie odpowiedzi).(Z uwagi na ograniczenia techniczne wbudowanej wyszukiwarki Forum, alternatywnie proponujemy używać wyszukiwarki Google z komendą
"szukana_fraza site:Canon-Board.info")
Zakładając wątek nadaj mu tytuł, który dobrze podsumuje jego treść. Jeśli masz pytanie dotyczące obiektywu/aparatu, to podaj jego nazwę i zaznacz na czym problem polega. Nie jest mile widziane pisanie postów pod tytułem: "Pomocy", "Nie działa", "Co kupić?".
Należy przestrzegać tematyki na poszczególnych forach. Mam nadzieję że tematyka poszczególnych
forów jest dość jasna i proszę o jej przestrzeganie. Pisanie w nieodpowiednich miejscach powoduje dodatkową pracą dla moderatorów.
Ortografia - każdy piszący na forum powinien dokładnie sprawdzić pisownie przed wysłaniem posta. Zwracanie uwagi innym użytkownikom na ich błędy ortograficzne może odbywać się jedynie przez przesyłanie prywatnej wiadomości do użytkownika lub zaraportowanie posta do moderatorów. Należy unikać niechlujnego pisania wiadomości. Jeżeli szanujesz czas i wiedzę innych użytkowników Forum i chcesz od nich otrzymać odpowiedź, zadbaj o schludny i poprawny ortograficznie wygląd swojej wiadomości. Moderatorzy mają prawo poprawiać błędy w treści posta i przyznawać ostrzeżenia za rażące naruszenia niniejszego punktu. Dopuszczamy pisanie bez polskich liter.
Nie mile widziane jest odsyłanie do archiwum bez podania linka do odpowiedniego wątku.
Reklama na forum.
Dopuszczalne jest reklamowanie działalności fotograficznej tj. usług fotograficznych, wykonywania fotografii.
Wszystko co jest przeznaczone DLA fotografów uznawane jest za działalność komercyjna (np. warsztaty, albumy, odbitki, cały sprzęt fotograficzny).
Zasady reklamowe uregulowane są szczegółowo w odpowiedniej sekcji FAQ 'Zasady reklamy i działalności komercyjnej' które stanowią załącznik do niniejszego regulaminu.
Oferty sprzedaży/kupna sprzętu należy umieszczać jedynie w odpowiednim podforum zgodnie z zasadami Działu Giełda. Użytkownicy naruszający zasady działalności komercyjnych będą odpowiednio ostrzeżeni/ukarani, a ich wpisy usunięte.
Prezentowane zdjęcia muszą mieć rozmiar do 1280 pikseli w poziomie i do 900 pikseli w pionie.
Dostęp do forum z bramek internetowych może być niemożliwy z przyczyn technicznych - dla ograniczenia dostępu "anonimom" lubujących się w nagminnym łamaniu Regulaminu Forum. Zakładanie kolejnych użytkowników w celu ominięcia nałożonych ograniczeń na użytkownika (blokada tzw. Ban czasowy lub stały) skutkować będzie blokadą na numer IP.
Zasady porządkowe
Moderatorzy mają prawo ostrzegać w przypadku naruszenia ww. zasad lub netykiety oraz zablokować możliwość wypowiadania się na forum (czasowo lub stale) w przypadku poważnych/powtarzających się przypadków łamania regulaminu przez użytkownika. Administrator ma prawo zablokować konto użytkownika w przypadku rażącego naruszenia regulaminu. Administrator forum nie usuwa kont "na życzenie".
Posty i wątki naruszające regulamin, prawo lub dobre obyczaje będą edytowane, przenoszone lub kasowane przez moderatorów. Moderatorzy nie usuwają postów, ani nie zamykają wątków "na życzenie", tak więc proszę się dwa razy zastanowić zanim się coś napisze.
Zastrzeżenia co do decyzji i działań Moderatorów należy zgłaszać w pierwszej kolejności poprzez prywatną wiadomość do danego Moderatora. Kolejnym krokiem jest link 'Kontakt' na dole strony Serwisu do Właściciela forum ? użytkownik fomag . Moderatorzy nie mają prawa zmieniać decyzji innych moderatorów.
2014.10.12 - zmiana dot. działań komercyjnych; patrz też tutaj: http://www.canon-board.info/faq.php
2017.12.01 - zmiana pkt 9. dotycząca dopuszczalnych rozmiarów zdjęć, od teraz można 1280 x 900 pikseli.
Przenieś katalog, w którym masz plik o nazwie *.lrcat wraz z podkatalogami na nowy dysk.
Uruchom Lightroom, powinien pojawić się monit o nieznalezieniu katalogu, tam możesz wskazać miejsce nowego katalogu (Choose s Different Catalog) (w twoim przypadku stary w nowej lokalizacji).
Działa w Lightroom 3, powinno zadziałać w 2.
ps
Miałem L1 i L2 i nie pamiętam by była polska wersja...
Przenieś katalog, w którym masz plik o nazwie *.lrcat wraz z podkatalogami na nowy dysk.
Uruchom Lightroom, powinien pojawić się monit o nieznalezieniu katalogu, tam możesz wskazać miejsce nowego katalogu (Choose s Different Catalog) (w twoim przypadku stary w nowej lokalizacji).
Działa w Lightroom 3, powinno zadziałać w 2.
ps
Miałem L1 i L2 i nie pamiętam by była polska wersja...
Znów mam problem z ACR i znów nie chciałem tworzyć nowego tematu.
Otóż wyskakuje mi komunikat: "Nie można utworzyć lokalnej korekty. Wszystkie funkcje lokalnej korekty zostały wyłączone dla tego obrazu".
Dzieje się tak przy próbie użycia pędzla korekty oraz filtra stopniowego.
Jeśli ktokolwiek zna rozwiązanie problemu to please, niech pomoże.
EDIT:
Po cały dniu przed kompem człowiek już nie myśli....Wystarczyło przesunąć jakikolwiek suwacze....ehh...jestem wnerwiony sam na siebie bo instalowałem PSa na nowo :/
Co sie moglo stac z LR jesli sie zawiesza przy eksporcie? Probowalem zainstalowac raz jeszcze program ale to nie pomoglo! Problem w tym ze mam wyedytowane cale wesele ale nie moge go przekonwertowac do jpg... Jak uratowac ta sytuacje nie tracac edycji? Dodam ze pliki xmp nie sa niestety zapisywane automatycznie:/
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Co ciekawe 'export for email' dziala bez problemu!!
Ostatnio edytowany przez wagteil; 36457.
Powód: Automerged Doublepost
Dodam ze pliki xmp nie sa niestety zapisywane automatycznie:/
Sam sobie podsunąłeś wędkę, więc może z niej skorzystaj? Włącz zapisywanie xmp i dokończ robotę w PS/ACR.
Prawdopodobnie będziesz musiał dokonać jakiejkolwiek zmiany (i potem cofnąć) na tych zdjęciach żeby Lr zapisał plik xmp.
I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it
Sam sobie podsunąłeś wędkę, więc może z niej skorzystaj? Włącz zapisywanie xmp i dokończ robotę w PS/ACR.
Prawdopodobnie będziesz musiał dokonać jakiejkolwiek zmiany (i potem cofnąć) na tych zdjęciach żeby Lr zapisał plik xmp.
Wlaczylem zsywanie XMP i program dopisal je do plikow, a moze je po prostu zrobil widzialne, nie wiem. LR juz nic nie uratowalo, po kilku instalacjach zalozylem na nowo system, teraz wszystko smiga. Co moglo byc powodem? Na nowo zalozonym katalogu tez nie szlo.
Dlaczego korekcja +2,5EV w zakładce Basic działa inaczej niż Graduated Filter +2,5EV nałożony na całe zdjęcie (obszar przejścia ustawiony poza zdjęciem)? (wygląda na to, że kolejność działania na obraz to : Graduated Filter > Blacks > Exposure, bo to właśnie głównie w obcięciach czerni jest duża różnica)
Już dawno dałem sobie spokój z xmp. Podczas importu do LR rawy konwertuję do DNG i mam z głowy wiele kłopotów. Polecam.
A o ile mniejsze ho, ho, ho
5DMK3 z grypą, 5DMK2 też chory, 6D, 40D,1200D, 350D, C85 f1.8, C24-70 f2.8L, C70-200 f4 L IS, S 35 1.4 A, T 15-30 2.8, S 18-125 f3.5/5.6, C430EX, YN-600EX-RT...i kit
Komentarz