dziwne kolory w Lightroom pomocy

Zwiń
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • wickermann
    Coś już napisał
    • 2008
    • 79

    #196
    Zamieszczone przez Maroos
    pod ver. 2.2 nie działa chyba, że coś nie tak skopiowałem (chociaż wydaje mi się że nie ??
    Najmocniej przepraszam - literówka z mojej strony w rozszerzeniu pliku:

    TUTAJ jest poprawiony link.

    Komentarz

    • Maroos
      Bywalec
      • 2007
      • 101

      #197
      i śmiga aż miło.
      Ale pomimo tego pamiętać należy o tym, że Lightroom zawsze wyświetla z jakimś presetem. Popularny jest także niejaki zeroed (do zdobycia gdzieś w sieci) Jednak LR to naprawdę mocne narzędzie, lecz jak każde nie zwalnia z własnego spojrzenia na własne fotografie i własnego odczucia jak powinny wyglądać. Resztę szybko załatwi się kilkoma suwaczkami:-D.
      http://www.pomagamyjulkowi.zafriko.pl/kat/2__1__podatku

      Komentarz

      • Jerry_R
        Uzależniony
        • 2008
        • 722

        #198
        Ja u siebie jestem teraz w stanie pokazac takie same kolory w LR i DPP. Pisze jestem w stanie, gdyz wcale nie zawsze z tego korzystam. Polecam sprawdzenie:

        DPP
        Tolols \ Prefrences \ Color Management
        (u siebie po instalacji DPP musialem zmienic domyslnie "Color matching setting" z 'sRGB' na 'Use the OS settings', dlatego, iz uzywam profilu powstalego po kalibracji) (u Ciebie moze byc inaczej, ale zajrzyj tam)

        LR
        Upewnij sie, ze w module 'Development' w "Camera Calibration" masz ustawiony nie domyslny profil "Adobe Standard" - lecz ten sam co w DPP, np. profil 'Camera Standard' w LR oraz "Picture Style" 'Standard' w DPP.

        Dopiero wtedy mozesz oczekiwac zblizonych kolorw. Domyslnie LR uzywa profilu Adobe Standard, ktory odbiega od 'Picture Styles' Canona.


        ******************************************
        ******************************************
        Widze, ze link podany przeze mnie w poscie #162 nie dziala, podaje tak dla porzadku jeszcze raz, dla tych, ktorzy chieliby zobaczyc o czym wtedy pisalem.
        ******************************************
        ******************************************

        Pozdrawiam!

        Komentarz

        • aptur
          Pełne uzależnienie
          • 2005
          • 3837

          #199
          Zamieszczone przez Jerry_R
          Tolols \ Prefrences \ Color Management
          (u siebie po instalacji DPP musialem zmienic domyslnie "Color matching setting" z 'sRGB' na 'Use the OS settings', dlatego, iz uzywam profilu powstalego po kalibracji) [/IMG]
          Ja mam w color matching monitor profile a w work color space - adobe RGB.
          Ale to OT bo my tu LR rozmawiamy. IMO w LR po prostu nie da się uzyskać takich samych kolorów jak z DPP.
          Ostatnio edytowany przez aptur; 3315.

          Komentarz

          • Jerry_R
            Uzależniony
            • 2008
            • 722

            #200
            Zamieszczone przez aptur
            Ale to OT bo my tu LR rozmawiamy. IMO w LR po prostu nie da się uzyskać takich samych kolorów jak z DPP.
            Patrzac na poprzednie watki i problem kolegi, to rozmawiamy o roznych kolorach miedzy LR a DPP, wiec chyba nie taki OT

            Ja mialem jakis czas temu wlasnie problem z uzyskaniem takich samych kolorow miedzy LR i DPP, ale w koncu sie udalo. Jak chcesz mozesz mi podeslac (wystawic) jakies Twoje zdjecie (RAW)- moge je sciagnac i sprobowac u siebie otworzyc jednoczesnie w LR i DPP - i dac znac. Ja uzywam profili do 5D Mark II. Moze do wczesniejszych modeli Canon'a sa starsze wersje, mniej dopracowane, kto wie.
            Pozdrawiam!

            Komentarz

            • minek
              Pełne uzależnienie
              • 2005
              • 1386

              #201
              Zamieszczone przez bundy
              Przy poprawnie ładowanym na starcie systemu profilu monitora WSZYSTKIE programy, które wykorzystują ten profil (czyli PS, LR, DPP...)
              Tak na szybko pytanie w temacie - który profil wykorzystują, gdy mam dwa monitory? Profile ładuję (wraz z krzywymi do korekcji szarości) do każdego monitora przy pomocy microsoftowego appletu color cośtam. W sumie nie wiem jaki profil jest domyślny.
              Dodam, że podstawowy monitor jest z laptopa, ale pracuję na tym dołączonym (jako dodatkowy)
              Czy PS sobie potrafi sobie zwąchać na którym monitorze jest uruchomiony?

              Komentarz

              • .fidel
                • 2008
                • 6

                #202
                Odświeżam wątek, żeby nie zakładać nowego.

                Proponowane rozwiązania, które znalazłem w tym wątku chyba już sie zdeaktualizowały, większość natomiast dotyczy innych problemów.

                Ale ad rem!
                Mój problem wygląda tak: otwieram rawa w lightroomie (świeży, nie pozmieniane ustawienia). Pracuje na zdjęciu, zapisuje i... kolory są zupełnie inne! Zarówno w przeglądarce windowsowej, irfanie jak PSie. Próbowałem zmieniać opcje eksportu do jpg, ale nic to nie dało.

                Mam nieskalibrowany monitor, może to dlatego?

                Bardzo proszę o pomoc, bo lightoom staje się w tych okolicznościach zupełnie bezużyteczny.

                Monitor: LG W2242S
                Aparat: 40D

                A tak to wygląda w praktyce:
                Ostatnio edytowany przez .fidel; 19967.

                Komentarz

                • Janusz Body
                  Moderator
                  • 2004
                  • 5757

                  #203
                  Zamieszczone przez .fidel
                  Odświeżam wątek, żeby nie zakładać nowego.

                  Proponowane rozwiązania, które znalazłem w tym wątku chyba już sie zdeaktualizowały, większość natomiast dotyczy innych problemów.

                  Ale ad rem!
                  Mój problem wygląda tak: otwieram rawa w lightroomie (świeży, nie pozmieniane ustawienia). Pracuje na zdjęciu, zapisuje i... kolory są zupełnie inne! Zarówno w przeglądarce windowsowej, irfanie jak PSie. Próbowałem zmieniać opcje eksportu do jpg, ale nic to nie dało.

                  Mam nieskalibrowany monitor, może to dlatego?

                  Bardzo proszę o pomoc, bo lightoom staje się w tych okolicznościach zupełnie bezużyteczny.

                  Monitor: LG W2242S
                  Aparat: 40D
                  Nic się nie zdezaktualizowało. CMS czyli Color Management System się kłania.

                  http://www.potoczek.com/fotoporadnik/Main.html i przeczytaj Zarządzanie Brawą.

                  Tu jest to samo: http://www.canon-board.info/showthread.php?t=8520

                  Janusz,
                  Old enough to know better - but I do it anyway.

                  Komentarz

                  • .fidel
                    • 2008
                    • 6

                    #204
                    Zamieszczone przez Janusz Body
                    Nic się nie zdezaktualizowało. CMS czyli Color Management System się kłania.

                    http://www.potoczek.com/fotoporadnik/Main.html i przeczytaj Zarządzanie Brawą.

                    Tu jest to samo: http://www.canon-board.info/showthread.php?t=8520

                    Świetnie, bardzo chętnie poczytam, dzięki.
                    Problem w tym, że to teoria. Istotna, ważna, niezbędna. Jasne.

                    Niemniej potrzebuję teraz rozwiązania, czy instrukcji typu: 'Wejdź baranie tu, kliknij tu, a to odhacz. Działa?'

                    Komentarz

                    • Janusz Body
                      Moderator
                      • 2004
                      • 5757

                      #205
                      Zamieszczone przez .fidel
                      .... 'Wejdź baranie tu, kliknij tu, a to odhacz. Działa?'
                      Ale tak się nie da. To jest cały złożony problem z zarządzaniem barwą. Windows nie jest w tym zbyt dobry no i pytań mnóstwo. Jaki masz system, co masz poustawiane w Color Management w Panelu Sterowania. Jakiego profilu używa Twój komputer. To nie ma nic wspólnego z LR jako takim i zupełnie nic z aparatem, którego używasz. Niestety najpierw trzeba przeczytać tą "teorię", żeby wiedzieć o co pytać.

                      EDIT: To już było tutaj wiele razy.

                      Janusz,
                      Old enough to know better - but I do it anyway.

                      Komentarz

                      • Jerry_R
                        Uzależniony
                        • 2008
                        • 722

                        #206
                        Jest to problem bardziej informatyczny (Windows), niz fotograficzny (LR).

                        Janusz,
                        Ty i iles osob jestescie swiadomi tego od dlugiego czasu. Czy zrobiliscie cos, zeby to zmienic? Mam na mysli kontakt z producentem oprogramowania, czyli Microsoft.

                        Chyba, ze nie uzywasz ich OS'a? Albo wiesz, ze MS jest swiadomy swej nizszosci w tym wzgledzie wzgledem Mac'ow... I nic sobie z tego nie robi, albo robi, ale w wolnym tempie, czyli nadaje temu niski priorytet...
                        Ostatnio edytowany przez Jerry_R; 22139.
                        Pozdrawiam!

                        Komentarz

                        • tormentor
                          Bywalec
                          • 2007
                          • 218

                          #207
                          Zamieszczone przez .fidel
                          Niemniej potrzebuję teraz rozwiązania, czy instrukcji typu: 'Wejdź baranie tu, kliknij tu, a to odhacz. Działa?'
                          Najprosciej to wywal profile monitora z Zarzadzania kolorami w Windowsie. Dziala?
                          FF:5Dmk2|T17-35/2.8-4.0|T28-75/2.8|C35/2|C50/1.4|T70-200/2.8|||crop:40D|C18-55 IS||| Metz 58 AF-1|Sunpak 4000AF|wyzwalacze Phottix |Velbon Sherpa 250R|akcesoria...
                          Zdjęcia: maxmodels.pl | digart.pl | flickr |
                          "I have a very low tolerance level for stupid bullshit" - George Carlin

                          Komentarz

                          • Raus
                            Bywalec
                            • 2008
                            • 120

                            #208
                            Mam pewien problem z kolorami.

                            Dla przykładu posłużyłem się zdjęciem Cichego z testu Tamrona 18-270 ale na moich fotkach jest identycznie.

                            Mianowicie chodzi o to że jak otwieram RAWa w Camera Raw lub Lightroomie to WB jest inny (jakiś żółty) niz na jpg prosto z puszki mimo że w ACR/Lightroom WB jest ustawione na "as shot"

                            Oto przykład - jpeg prosto z puszki



                            Oraz RAW otworzony w ACR


                            Jak widać wchodzi żółty zafarb.

                            Denerwuje to szczególnie w portrecie kiedy skóra jest straszne żólta i każda fotke musze poprawic

                            Coś nie tak z ustawieniami ACR/Lightroom??
                            Canon 5D / C50 1.8 / S17-35 2.8-4 HSM / C100-300 USM / Helios 44M-4 + Radziecki Mieszek / 430EX

                            Komentarz

                            • krzysztofr
                              Bywalec
                              • 2008
                              • 233

                              #209
                              A w zakładce camera calibration ustawiłeś profil aparatu?
                              Krzysztof Rogoziński | fotografia
                              http://krzysztofr.deviantart.com/

                              Komentarz

                              • Raus
                                Bywalec
                                • 2008
                                • 120

                                #210
                                Zamieszczone przez krzysztofr
                                A w zakładce camera calibration ustawiłeś profil aparatu?
                                Do wyboru mam tylko to:



                                Na obu ustawieniach to samo
                                Canon 5D / C50 1.8 / S17-35 2.8-4 HSM / C100-300 USM / Helios 44M-4 + Radziecki Mieszek / 430EX

                                Komentarz

                                Pracuję...