Strona 46 z 163 PierwszyPierwszy ... 3644454647485696146 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 451 do 460 z 1624

Wątek: W czym nosić sprzęt - część II

  1. #451
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    960

    Domyślnie Odp: W czym nosić sprzęt - część II

    Cytat Zamieszczone przez raskoks Zobacz posta
    Jak w temacie - szukam wygodnej torby/pokrowca, która pomieści 5D markII z gripem i C24-105. Ma mieścić tyle i być poreczne
    Jakieś propozycje ?
    Cytat Zamieszczone przez raskoks Zobacz posta
    hmm - widze ze nie da sie edytowac postów
    Ktoś ma doswiadczenia z LowePro Top Loaderami ? 65/70 AW ?
    Czy 65 ma sens na zestaw z postu powyzej? Bo 70 wydaje sie juz dosc duzy.
    Słuchaj, ja mam 75 AW, ale przymierzałem sam. Potrzebowałem to do 5d3 z gripem + zapięty 24-70L - w sklepie mieli wszystkie rozmiary, ale do tego zestawu przewidziany był rozmiar 70. Przymierzyłem i powiem szczerze wchodziło na styk. ostatecznie wziąłem 75, który jest przewidziany dla body z 70-200 2.8 i nie żałuję. 24-70 wchodzi z założoną osłoną (dla 70-200 trzeba odwrócić). Tak więc jeśli ten 65 jest przewidziany pod Twój obiektyw, to możesz wziąć, jeśli nie planujesz tam nic innego nosić. Kieszonki są zawodowo przemyślane, więc ew. filtry(x2), karty itp. drobiazgi również spokojnie zmieścisz. I pamiętaj, że te toploadery są sprzedawane bez szelek, tylko pasek naramienny z odłączanym bocznym trokiem, czy jak to się tam nazywa.

  2. #452

    Domyślnie Odp: W czym nosić sprzęt - część II

    Torba czy plecak? Od dłuższego czasu zastanawiam się nad plecakiem Lowepro Fastpack 200. Do transportu body + 3 obiektywy, lampa, konwerter i pierścienie makro. Na plus przemawia to, że można się z nim udać na wypad rowerem po okolicy. Jeżeli torba to jaka?

  3. #453
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    374

    Domyślnie Odp: W czym nosić sprzęt - część II

    Torba na rower? yyy. Ani to wygodne, ani bezpieczne. Kombinowałem: torba+szelki, masakra.
    Ja proponuje Plecak Tamrac Aero 70 Photo Backpack 3370 Wawa (2684347715) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. tamrac aero 70.
    Wymiary bardzo podobne, aero 70 jest lżejszy, bardzo stabilny. I możesz wywalić przegrodę - z plecaka 2 komorowego zrobisz jednokomorowy.
    Testowałem w górach, po wewnętrznej stronie szelek umieszczono długi pas materiału zbliżonego do gumy (fastpack nie ma tego elementu, nie ma także pasa biodrowego czy piersiowego, dopiero model 250/350 posiada ów rozwązanie) - piekielnie dobre rozwiązanie, mocno się trzyma, nie kołysze.
    Na dole masz możliwość podpięcia pasków, które możesz kupić/zrobić za grosze, zaczepisz: śpiwór, karimatę, statyw.
    Zaraz podniosą się glosy : " a gdzie to zabezpieczenie z tyłu", " ja jak sie zamek wypnie", "Wątpię by coś takiego się stało. W mieście ok, ktoś może podejść z tyłu i "odbezpieczyć"..., ale na teren i rower miodzio.

  4. #454
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    61

    Domyślnie Odp: W czym nosić sprzęt - część II

    Odłożyłam kilka zaskórniaków i czas zakupić jakieś opakowanie na sprzęt. Nie mogę się za nic zdecydować czy torba czy plecak. Torba wydaje się poręczniejsza. Można się dostać do sprzętu szybko. Za to plecak wygodniejszy zwłaszcza podczas wakacyjnych wypadów w góry. Pomocy!!! Proszę o podpowiedź zwłaszcza chodzących po górach. Torba czy plecak? Ewentualnie jakiś ciekawy model na jedno body i 2-3 szkła.
    pozdrawiam
    natali
    **************
    canon 30d+ Tamron 17-50 2.8 + kit + spro chęci...

  5. #455
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    374

    Domyślnie Odp: W czym nosić sprzęt - część II

    Cytat Zamieszczone przez natali12 Zobacz posta
    Odłożyłam kilka zaskórniaków i czas zakupić jakieś opakowanie na sprzęt. Nie mogę się za nic zdecydować czy torba czy plecak. Torba wydaje się poręczniejsza. Można się dostać do sprzętu szybko. Za to plecak wygodniejszy zwłaszcza podczas wakacyjnych wypadów w góry. Pomocy!!! Proszę o podpowiedź zwłaszcza chodzących po górach. Torba czy plecak? Ewentualnie jakiś ciekawy model na jedno body i 2-3 szkła.
    Post wyżej, jak by co na pw.

  6. #456
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    61

    Domyślnie Odp: W czym nosić sprzęt - część II

    Plecak Foto 21x27x16cm GS-603 TWF-GS-603 - Torby / Walizki - Fripers.pl Czy ktoś użytkuje taki plecak. Bardzo mi się podoba a właściwie mężowi, a że przeważnie On będzie go taszczył chcieliśmy zapytać czy wart pieniędzy?
    pozdrawiam
    natali
    **************
    canon 30d+ Tamron 17-50 2.8 + kit + spro chęci...

  7. #457
    Pełne uzależnienie Awatar gadget_zary
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Żary/Wrocław
    Wiek
    34
    Posty
    1 046

    Domyślnie Odp: W czym nosić sprzęt - część II

    Ma ktoś lowepro fastpack 200 ? Myślę nad nim jako mały plecak na codzień, tylko zastanawiam się czy zmieści się puszka (7d) razem z gripem. ! W internecie póki co znalazłem, że w wersji 250 owszem ale ona ma komore na laptopa, która jest mi zbędna i niepotrzebnie powiększa plecak.

  8. #458

    Domyślnie Odp: W czym nosić sprzęt - część II

    Cytat Zamieszczone przez natali12 Zobacz posta
    Plecak Foto 21x27x16cm GS-603 TWF-GS-603 - Torby / Walizki - Fripers.pl Czy ktoś użytkuje taki plecak. Bardzo mi się podoba a właściwie mężowi, a że przeważnie On będzie go taszczył chcieliśmy zapytać czy wart pieniędzy?
    Wygląda jak Lowepro...

  9. #459
    Bywalec
    Dołączył
    Mar 2010
    Miasto
    Łódź
    Posty
    202

    Domyślnie Odp: W czym nosić sprzęt - część II

    Cytat Zamieszczone przez gadget_zary Zobacz posta
    Ma ktoś lowepro fastpack 200 ? Myślę nad nim jako mały plecak na codzień, tylko zastanawiam się czy zmieści się puszka (7d) razem z gripem. ! W internecie póki co znalazłem, że w wersji 250 owszem ale ona ma komore na laptopa, która jest mi zbędna i niepotrzebnie powiększa plecak.
    fajny plecak na co dzien ale 7D z gripem i podpiętym obiektywem w połozeniu przewidzianym przez producenta raczej tam nie wsadzisz . mnie po włozeniu 7D zostaje nad body akurat miejsca na podwónie złożony pasek od aparatu. fastpack 250 leząc "na plecach" jest jednak troche wyższy wieć body z gripem powinno wejsc. z komory na lapka korzystać przecież nie muszisz. dodatkowo w 200-ce brakuje mi przy dłuższych spacerach i na rowerze pasa biodrowego. w 250 już jest.

  10. #460
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2008
    Miasto
    Olesno
    Wiek
    38
    Posty
    125

    Domyślnie Torby Hama - jaki wybrac model (rozmiar)?

    Jestem na etapie zakupu torby - na targach oglądałem różne modele Hamy, ale niestety nie miałem całego sprzętu, żeby się przymierzyć. W związku z tym może ktoś ma te większe modele z serii Defender (200, 210, 220 i ewentualnie 180) i może napisać co w danym modelu nosi - z wyszczególnieniem, co jest na wierzchu, a co pod czymś innym.

    Mnie zależy, żeby wepchać tam:
    1) Canon 7D (w przyszłości z gripem)
    2) Canon 70-200/2.8L IS
    3) Canon 50/1.8
    4) Tokina 28-70/2.8 (w przyszłości do zastapienia przez Canona 24-70/2.8L)
    5) Canon 18-55 (kit), w przyszlości do zastąpienia przez coś 12-24

    i te rzeczy powinny być na wierzchu, przy czym 7D wolałbym mieć zawsze z zapiętym 70-200; poza tym musi się znaleźć miejsce na:

    6) lampa Nissin Di866 (może być pod spodem)
    7) akcesoria (karty, baterie, szmatki, dekielki)

    mile widziane miejsce na laptopa 15,4" lub przynajmniej tablet 7".

    Fajnie byłoby, jakby się zmieściło drugie body (30D), najchętniej spięte z 28-70 lub 24-70.

    Proszę o nie pisanie o innych torbach, niż Hama - firmę już wybrałem, odpowiada mi jakość, styl, cena, warunki gwarancji itp. i nie zamierzam zmieniać decyzji. Mam też torby innych firm, w tym Lowepro, i decyzję co do marki podjąłem świadomie.
    Canon 30D, Canon 7D, Tokina 28-70/2.8, Tokina 80-200/2.8, Canon 70-200/2.8L ISUSM, Canon 50/1.8, Canon 18-55/3.5-5.6 IS, Nissin Di866 Mk 2
    moje zdjęcia na CB: koncertowe, portrety, nocne

Strona 46 z 163 PierwszyPierwszy ... 3644454647485696146 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •