Strona 48 z 163 PierwszyPierwszy ... 3846474849505898148 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 471 do 480 z 1624

Wątek: W czym nosić sprzęt - część II

  1. #471
    fotograf Awatar Czacha
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    44
    Posty
    4 868

    Domyślnie Odp: W czym nosić sprzęt - część II

    Ja wciaz namawial bede do serii Lowepro Pro Messenger AW.

    Spedzilem z modelem 180AW 3 dni intensywnego fotografowania (po 8h dziennie) bedac na zleceniu wyjazdowym. W torbie body z gripem + 5 duzych stałek z oslonami p. slonecznymi (od 14mm do 135mm). Sprzęt mialem ciagle przy sobie - zdjecia robilem w plenerze i w duzym zatloczonym europejskim miescie. Wszystko idealnie miescilo sie do torby i nie powodowalo najmniejszych problemow ze zmianami szkiel. Bardzo szybki dostep dzieki klapie na rzepy. Glebokosc torby pozwolila na bestresowa prace majac ja ciagle na ramieniu. Przednia kieszen miescila dwa szkla (14 i 50mm) zas w glownej komorze 35, 85 i 135. Co ciekawe przednia kieszen nie wymagala ciaglego zapinania i rozpinania a mimo tego nie bylo obawy ze cos z niej wypadnie. Sama torba jest na tyle kompaktowa ze nie utrudnia poruszania sie pomiedzy ludzmi i nie rzuca sie w oczy.

    Minusem byl tylko ciezar tego wszystkiego co ze soba nosilem i po trzech dniach bol plecow dal sie we znaki, chociaz torba sama w sobie jest bardzo lekka.
    Ostatnio edytowane przez Czacha ; 02-11-2012 o 13:31

  2. #472
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    374

    Domyślnie Odp: W czym nosić sprzęt - część II

    Za jakość się płaci, ale 500zł za torbę, eee nie zapłace.

    Coś jakby kopia repo 5 w wersji Lowepro

    Lowepro Pro Messenger 160 (2756495429) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

    Zawsze to parę zł na inne foto zabawki

  3. #473
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Kielce
    Posty
    1 290

    Domyślnie Odp: W czym nosić sprzęt - część II

    Czacha ta Twoja torba jest takim " sztywniakiem" czy coś w rodzaju miękkiego retrospectiva?
    Kosdkp dzięki naprawdę wygląda fajnie. Muszę przespać się z decyzją

  4. #474
    fotograf Awatar Czacha
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    44
    Posty
    4 868

    Domyślnie Odp: W czym nosić sprzęt - część II

    Nie ma standardowych usztywnień, wiec jest miekka ale mimo to utrzymyuje swoj ksztalt (chyba dzieki rzepowym przegródkom w srodku). Gdy sie ja pakuje zwieksza nieco swoj rozmiar (wypycha sie), a po wyjeciu maleje. Świetna jest, na parawdę polecam - jakosc wykonania i funkcjonalnosc oceniam na 5/5.

    Tutaj wyglada na sztywną, ale wystarczy ja scisnac aby okazalo sie ze wcale tak nie jest.
    Ostatnio edytowane przez Czacha ; 02-11-2012 o 14:52

  5. #475
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    374

    Domyślnie Odp: W czym nosić sprzęt - część II

    @wiktor2323 Dzięki podrzucenie pomysłu.

    Lowepro's Passport Sling

    Ma to ktoś z forum? Zmieści się 5d z gipem+35L?

  6. #476
    Bywalec Awatar filharmoniusz
    Dołączył
    Oct 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    155

    Domyślnie Odp: W czym nosić sprzęt - część II

    Zamiast Retrospective 5 polecam Domke F10. Domke jest lepsza, przyjemniejsza, lżejsza. Mieści body bez gripa z obiektywem typu 35L + 135L. Z przodu spokojnie zmieści się lampa lub rzeczy podręczne. Dla mnie minusem jest tylko to, że rzep trzyma zbyt mocno jeśli chce się wielokrotnie klapę otwierać i zamykać. Miałem Retrospective 10 - zamieniłem ją na Domke F3x. Ta znowu mieści o wieeele wiecej.

  7. #477
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jun 2012
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    42
    Posty
    73

    Domyślnie Odp: W czym nosić sprzęt - część II

    Pro Messanger 160 też jest spoko. Zależy od tego ile chce się wziąć ze sobą. Mieści 5d + stałka, a do tego po bokach dwa większe szkła (lub 3/4 jeśli ułoży się je na sobie). Plus można wsadzić lampę z przodu. No i bardzo praktyczna - schowki, zaczepy itd.

    Najlepiej przymierzyć przed zakupem bo jechałem nastawiony na wersję "200" a okazała się sporo za duża.

  8. #478
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Kielce
    Posty
    1 290

    Domyślnie Odp: W czym nosić sprzęt - część II

    Przekonujesz mnie do tego dziada..:P Tylko zastanawiam się, czy 160 nie będzie za duża na body z dwoma stałkami. Mam już vanguarda uprise 38 i wydaje mi się, że moja torba będzie pomiędzy 160-180. A chciałem coś zdecydowanie mniejszego do któego zestaw 5D 2 dwie stałki wchodzi na styk :P
    Wybranie torby/ plecaka to chyba najgorszy problem fotografa
    Cytat Zamieszczone przez Czacha Zobacz posta
    Nie ma standardowych usztywnień, wiec jest miekka ale mimo to utrzymyuje swoj ksztalt (chyba dzieki rzepowym przegródkom w srodku). Gdy sie ja pakuje zwieksza nieco swoj rozmiar (wypycha sie), a po wyjeciu maleje. Świetna jest, na parawdę polecam - jakosc wykonania i funkcjonalnosc oceniam na 5/5.

    Tutaj wyglada na sztywną, ale wystarczy ja scisnac aby okazalo sie ze wcale tak nie jest.
    Lowepro 180-AW Shoulder Bag: Product Review: Adorama Photography TV - YouTube

  9. #479
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    37

    Domyślnie Odp: W czym nosić sprzęt - część II

    Od paru miesięcy używam zamiast torby- plecaka Lowepro PhotoSport 200- świetna, funkcjonalna rzecz- zwłaszcza na jedno i dwudniowe wypady
    5d...

  10. #480
    Uzależniony Awatar Bartek_902
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    DĘBLIN
    Posty
    690

    Domyślnie Odp: W czym nosić sprzęt - część II

    Od paru miesięcy używam zamiast torby- plecaka Lowepro PhotoSport 200- świetna, funkcjonalna rzecz- zwłaszcza na jedno i dwudniowe wypady
    Właśnie planuje go kupić na wiosnę z przeznaczeniem rowerowo turystycznym bo wydaje się być sensownym rozwiązaniem do przenoszenia sprzętu w czasie takich wypadów.

    Co do niego pakujesz dokładniej ? Zastanawia mnie czy wejdzie tam body klasy 7d/5d z gripem ? Bo nie mogę się doszukać zdjęć w necie żeby ktoś upchnął tam body z gripem.
    EOS + L i kupa gratów ...

Strona 48 z 163 PierwszyPierwszy ... 3846474849505898148 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •