Strona 189 z 203 PierwszyPierwszy ... 89139179187188189190191199 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 881 do 1 890 z 2028

Wątek: Canon EOS 1D Mark III

  1. #1881

    Domyślnie

    Robson01, no nie strasz.

    Mam 40D z USA w której kiedyś padła migawka przy 20tys i wyminili ją na Żytniej w ramach gwarantowanego przebiegu i nie interesowało ich z jakiej jest dystrybucji.

    Zastanawiam się czy to samo tyczy się tego nieszczęsnego lustra w 1Dmk3, i czy w ogóle numery spoza póli podlegają darmowej wymianie "mirror box" o ile oczywiście takowe problemy występują jeszcze w tych body.
    Nie istnieją reguły opisujące dobrą fotografię, są tylko dobre fotografie. Ansel Adams

  2. #1882
    Pełne uzależnienie Awatar Robson01
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    59
    Posty
    1 574

    Domyślnie

    To może najlepiej zasięgnąć informacji u źródła.
    Generalnie na Żytniej nie uwzględniją gwarancji z USA.
    Canon
    Nie kłóć się z idiotami - ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem...

  3. #1883
    Pełne uzależnienie Awatar oskarkowy
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    49
    Posty
    2 513

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Robson01 Zobacz posta
    To może najlepiej zasięgnąć informacji u źródła.
    Generalnie na Żytniej nie uwzględniją gwarancji z USA.
    Oni przy jakiejkolwiek naprawie żądają dowodu zakupu. Pamiętam, bo przy każdej dupereli muszę lecieć do księgowej po faktury. Oczywiście wszystko do weryfikacji takich właśnie przypadków.
    Jarek

  4. #1884
    Pełne uzależnienie Awatar Robson01
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    59
    Posty
    1 574

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez oskarkowy Zobacz posta
    Oni przy jakiejkolwiek naprawie żądają dowodu zakupu.
    Jak większość obecnie, czemu nie ma się co dziwić.
    Canon
    Nie kłóć się z idiotami - ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem...

  5. #1885

    Domyślnie

    Jutro zadzwonię na Żytnią to się dowiem i podzielę informacjami na forum
    Nie istnieją reguły opisujące dobrą fotografię, są tylko dobre fotografie. Ansel Adams

  6. #1886
    Pełne uzależnienie Awatar allxages
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    2 549

    Domyślnie

    Ja jak dzwoniłem 2 miesiące temu czy mi wymienią migawkę w 1Ds2 z USA to powiedizeli, ze oczywiscie i ze za darmo. Tylko pytałem, migawka ma się dobrze.

  7. #1887

    Domyślnie

    Potwierdzam , wymiana migawki za free , nawet z USA.

    A co do wymiany lustra gdyby coś nie grało to robią tylko i wyłącznie z wadliwej serii, więc mnie nie będzie dotyczyć.
    Nie istnieją reguły opisujące dobrą fotografię, są tylko dobre fotografie. Ansel Adams

  8. #1888
    Początki nałogu Awatar Hellfire
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Koniaków
    Wiek
    39
    Posty
    414

    Domyślnie

    Jak to w końcu jest z tą wadliwą serią 1D Mk III. Kupiłem niedawno to body, jarałem się się strasznie przez pierwsze dwa dni (dałem upust emocjom w jednym temacie na tym forum), ale okazało się, że **** - aparat nie ostrzy. Niby był na Żytniej w 2008 roku z tym problemem, ale pan z Żytniej powiedział, że wtedy był regulowany tylko autofocus. Na moje pytanie o wadliwą serię zachowywał się jakby nie wiedział co do niego mówię. I teraz pytanie jaka jest szansa, że jak im wyślę puszkę to znowu mi nie wyregulują AF i powiedzą, że niema problemu. Raczej robiąc zdjęcia ciężko będzie im trafić, bo zrobiłem jak na razie 1400 zdjęć i 6 razy mi cholera ostrzyć nie chciała (w tym raz się zdarzyło, że zauważyłem problem, chciałem powtórzyć ujęcie i ciągle nie łapała ostrości). Potem jakimś dziwnym trafem powiedział, że jak coś to naprawią za darmo. No, ale "jak coś". A jak nie? Nie chcę płacić za coś, co i tak nie będzie działać. Jak im udowodnić, że ta jedynka w 100% wymaga naprawy?
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Jeszcze mi teraz przyszło na myśli. Czy waszym zdaniem jeśli mój aparat pochodzi z wadliwej serii, to mogę się domagać wymiany "czegoś tam" nawet jeśli serwis stwierdzi, że jest wszystko ok? Jutro do nich zadzwonię z tym pytaniem, ale może ktoś z was ma już doświadczenie w tej materii.
    Ostatnio edytowane przez Hellfire ; 10-06-2010 o 20:31 Powód: Automerged Doublepost

  9. #1889
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 776

    Domyślnie

    Żadne regulacje tu nic nie pomogą IMHO. Dopiero wymiana "czegoś tam" i wgranie na nowo softu (ale tego fabrycznego) daje efekt. W przypadku mojego kolegi było dokładnie tak jak mówię. U nas regulowali, w Berlinie wymienili i działa wszystko jak powinno.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  10. #1890

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Hellfire Zobacz posta
    bo zrobiłem jak na razie 1400 zdjęć i 6 razy mi cholera ostrzyć nie chciała (w tym raz się zdarzyło, że zauważyłem problem, chciałem powtórzyć ujęcie i ciągle nie łapała ostrości).
    Po tym jak moja 5Dmk2 przy dwóch seriach w servo za biegającymi dzieciakami trafiła jakieś 3-4 zdjęcia na 30, podjąłem decyzję o zakupie 1nki.

    A Ty tutaj takie cyfry przytaczasz

    a tak na poważnie, to współczuję, ja dopiero jestem przed pierwszymi testami i zdjęciami.

    Przy okazji, napiszcie, bo gdzieś w tym wątku była informacja (z końca 2007) że canon poda sposób jak w "domowych" warunkach sprawdzić działanie dobiegaczki na tą nieszczęsną przypadłość. Wiadmo jak? Czy po prostu ma wyjść w praniu?
    Nie istnieją reguły opisujące dobrą fotografię, są tylko dobre fotografie. Ansel Adams

Strona 189 z 203 PierwszyPierwszy ... 89139179187188189190191199 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •