Strona 57 z 152 PierwszyPierwszy ... 747555657585967107 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 561 do 570 z 1516

Wątek: Dofinansowanie na działalność z urzędu pracy

  1. #561
    Początki nałogu Awatar mastercheat
    Dołączył
    Nov 2008
    Miasto
    Blachownia k/Częstchowy
    Wiek
    45
    Posty
    477

    Domyślnie

    A może było by warto do Janusza Weiss-a zadzwonić
    Dzwonie to Pana/Pani w nietypowej sprawie




    Znalazłem interpretację, może nie do końca na temat, ale w treści można by wnioskować ze nie ma przeciwwskazań do świadczenie usług dla firm na karcie podatkowej.

    Gość pyta czy będzie mógł wystawiać faktury swojemu pracodawcy. (No chyba że ten pracodawca nie jest firmą, ale to raczej nie jest możliwe... chyba... :-?)

    Czy w ramach prowadzonej działalności fotograficznej, z której przychód opodatkowany jest zryczałtowanym podatkiem dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w formie karty podatkowej, Wnioskodawca będzie miał prawo do wykonywania prac i wystawiania faktur dla swojego pracodawcy?
    INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

    Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pana M. ... przedstawione we wniosku z dnia 27 marca 2008 r. (data wpływu – 31 marca 2008 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie karty podatkowej – jest prawidłowe.

    UZASADNIENIE

    W dniu 31 marca 2008 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie karty podatkowej.

    Wnioskodawca został wezwany pismem z dnia 30 maja 2008 r. Nr IPPB1/415-378/08-2/AJ do uzupełnienia złożonego wniosku. Pismem z dnia 4 czerwca 2008 r. (data wpływu: 9 czerwca 2008 r.) wniosek został uzupełniony.

    W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

    Wnioskodawca jest zatrudniony na umowę o pracę, w wymiarze pełnego etatu na p w uczelni. Planuje On rozpocząć działalność gospodarczą w zakresie usług fotograficznych ze wskazanym symbolem 74.81.Z.

    Dodaje, iż zgodnie z informacją uzyskaną w urzędzie skarbowym, przychód uzyskiwany z ww. działalności fotograficznej będzie opodatkowany zryczałtowanym podatkiem dochodowym w formie karty podatkowej, Jednocześnie będzie On mógł się starać o obniżenie stawki podatku o 80%. Ponadto Wnioskodawca poinformował, że nie będzie zatrudniać pracowników.

    W związku z powyższym zadano następujące pytanie.

    Czy w ramach prowadzonej działalności fotograficznej, z której przychód opodatkowany jest zryczałtowanym podatkiem dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w formie karty podatkowej, Wnioskodawca będzie miał prawo do wykonywania prac i wystawiania faktur dla swojego pracodawcy...

    Zdaniem Wnioskodawcy, możliwe jest świadczenie usług i wystawianie faktur przez Zainteresowanego swojemu pracodawcy przy opodatkowaniu przychodu w formie karty podatkowej.

    W ustawie z dnia 20 listopada 1998 r. o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne, w rozdziale 2 - ryczałt od przychodów ewidencjonowanych, w art. 8 znajduje się informacja, że świadcząc usługi na rzecz byłego lub obecnego pracodawcy traci się prawo do ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.

    W rozdziale 3 - karta podatkowa - nie znalazł Zainteresowany takiego sformułowania.

    W świetle obowiązującego stanu prawnego stanowisko Wnioskodawcy w sprawie oceny prawnej przedstawionego zdarzenia przyszłego uznaje się za prawidłowe.

    W myśl art. 23 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 20 listopada 1998 roku o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne, zwanej dalej ustawą, zryczałtowany podatek dochodowy w formie karty podatkowej mogą płacić podatnicy prowadzący działalność usługową lub wytwórczo-usługową, określoną w części I tabeli stanowiącej załącznik nr 3 do ustawy, zwanej dalej "tabelą", w zakresie wymienionym w załączniku nr 4 do ustawy - przy zatrudnieniu nie przekraczającym stanu określonego w tabeli.

    Tabela stanowiąca załącznik nr 3, o której mowa wyżej, zawiera miesięczne stawki podatku dochodowego w formie karty podatkowej.

    W tabeli określono stawki dla działalności usługowej oraz wytwórczo-usługowej w następującym układzie: zakres działalności (rubryka 2), oznaczenie stawek (rubryka 3) oraz kwoty stawek miesięcznych ustalonych w zależności od liczby mieszkańców, w której prowadzona jest działalność (rubryki 4, 5, 6).

    W pozycji 90 tabeli określono stawki dla działalności usługowej w zakresie usług fotograficznych: świadczone z wykorzystaniem urządzeń do samoczynnego automatycznego naświetlania odbitek (samoczynnych printerów), przy czym dla działalności usługowej w tym zakresie ustawodawca przewidział możliwość obniżki stawki karty podatkowej o 80% podatnikom, którzy przy równoczesnym zatrudnieniu na podstawie umowy o pracę w pełnym wymiarze czasu pracy wykonują usługi i nie zatrudniają pracowników oraz osób, o których mowa w art. 25 ust. 6 ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne. Przy ww. obniżce podatnicy ci nie mogą równocześnie korzystać z obniżek przewidzianych w art. 27 ust. 1-4 wyżej cyt. ustawy.

    W odniesieniu do wystawiania rachunków, faktur (art. 21 ust. 1 ww. ustawy) przez podatników prowadzących działalność opodatkowaną w formie karty podatkowej, są oni obowiązani wydawać na żądanie klienta rachunki i faktury, o których mowa w odrębnych przepisach, stwierdzające m.in. wykonanie usługi, oraz przechowywać w kolejności numerów kopii tych rachunków i faktur w okresie pięciu lat podatkowych, licząc od końca roku, w którym wystawiono rachunek lub fakturę.

    Z przedstawionego we wniosku zdarzenia przyszłego wynika, iż Wnioskodawca będzie wykonywał usługi fotograficzne na rzecz byłego lub obecnego pracodawcy i nie będzie zatrudniał pracowników. Będzie obowiązany do wydawania na żądanie klienta rachunków bądź faktur, stwierdzających wykonanie przedmiotowej usługi.

    Jednocześnie zauważyć należy, iż przepisy ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie karty podatkowej nie wprowadzają zakazu świadczenia usług na rzecz byłych lub obecnych pracodawców.

    Reasumując stwierdzić należy, iż Wnioskodawca w ramach prowadzonej działalności fotograficznej, z której przychód opodatkowany jest zryczałtowanym podatkiem dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w formie karty podatkowej, będzie miał prawo wykonywania usług fotograficznych dla swojego pracodawcy, oraz wystawiania rachunków bądź faktur zgodnie z odrębnymi przepisami.

    Interpretacja dotyczy zdarzenia przyszłego przedstawionego przez Wnioskodawcę i stanu prawnego obowiązującego w dniu wydania interpretacji.

    Stronie przysługuje prawo do wniesienia skargi na niniejszą interpretację przepisów prawa podatkowego z powodu jej niezgodności z prawem. Skargę wnosi się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, ul. Jasna 2/4, 00-013 Warszawa po uprzednim wezwaniu na piśmie organu, który wydał interpretację w terminie 14 dni od dnia, w którym skarżący dowiedział się lub mógł się dowiedzieć o jej wydaniu – do usunięcia naruszenia prawa (art. 52 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi – Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.). Skargę do WSA wnosi się (w dwóch egzemplarzach – art. 47 ww. ustawy) w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia odpowiedzi organu na wezwanie do usunięcia naruszenia prawa, a jeżeli organ nie udzielił odpowiedzi na wezwanie, w terminie sześćdziesięciu dni od dnia wniesienia tego wezwania (art. 53 § 2 ww. ustawy).

    Skargę wnosi się za pośrednictwem organu, którego działanie lub bezczynność są przedmiotem skargi (art. 54 § 1 ww. ustawy) na adres: Izba Skarbowa w Warszawie, Biuro Krajowej Informacji Podatkowej w Płocku, ul. 1 Maja 10, 09-402 Płock.
    Ostatnio edytowane przez mastercheat ; 06-01-2010 o 10:26
    40D;T17-50;Tokina50-135;580EXII;Sherpa250R;4GBx2+8GB;V800C,HL-511x2; Hama Defender 200
    5D;C28/1.8;C85/1.8; YongNuo RF-602; 2xPowerlux VC200; 1xQuantuum PT-200,softboxy,parasole.

  2. #562
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Łódź
    Posty
    2 227

    Domyślnie

    nie chce mi sie czytac ;p

    ale mozna swiadczyc uslugi dla firm , takze ja skladam wniosek o karte i pozyjemy zobaczymy ;]
    no comment...

  3. #563

    Domyślnie

    A mógłby ktoś przesłać swój biznes plan ? Nie chcę nic ściągać ale chciałbym zobaczyć jak go napisaliście. Odezwij się jak możesz na gg 3805226

  4. #564
    Coś już napisał Awatar gushman
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    68

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MM-architekci Zobacz posta
    nie chce mi sie czytac ;p

    ale mozna swiadczyc uslugi dla firm , takze ja skladam wniosek o karte i pozyjemy zobaczymy ;]
    Jak to składasz wniosek? To jeszcze tej działalności nie prowadzisz?
    Mój sprzęt: szara karta na smyczy | aluminiowa drabinka z dwoma stopniami | statywik na 11 cm | 2 filtry UV | pudełeczko ochronne na kartę pamięci | jedna karta pamięci | druga karta pamięci | trzecia karta świętej pamięci | pilot z antenką | dyfuzor | druga wersja dyskoteki 580 EX z doniczką na kwiaty lightsphere | musztardówka 50 mm 1.4 | jasny 24-70 | jasne i stabilne 70-200 z najdłuższą nazwą | 1 Duży Marek Trzeci.

  5. #565
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Łódź
    Posty
    2 227

    Domyślnie

    uscislajac skladam bodaj pit-16 , czyli przejscie z ryczaltu na karte
    no comment...

  6. #566
    Początki nałogu Awatar mastercheat
    Dołączył
    Nov 2008
    Miasto
    Blachownia k/Częstchowy
    Wiek
    45
    Posty
    477

    Domyślnie

    a ja jestem coraz bardziej zdecydowany na zasady ogólne i opodatkowanie w skali progresywnej.

    dochodów się wielkich w pierwszym roku nie spodziewam więc i podatków też nie. A jak dobrze dodam koszty to może i na zero wyjdzie

    tylko prowadzenia całej tej KPiR się boję troszeczkę...
    40D;T17-50;Tokina50-135;580EXII;Sherpa250R;4GBx2+8GB;V800C,HL-511x2; Hama Defender 200
    5D;C28/1.8;C85/1.8; YongNuo RF-602; 2xPowerlux VC200; 1xQuantuum PT-200,softboxy,parasole.

  7. #567
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Łódź
    Posty
    2 227

    Domyślnie

    ale po co od kazdego zlecenia placic ? mam malo umow poki co ale powiedzmy na sierpien sa juz dwie na kwote ponad 5k , przy karcie zaplace te 60 zl i mam spokoj a tak musial bym kosztow szukac bagatela na 1000 zl ? no i jak sam wspomniales prowadzenie rachunkow , ja bym sie tego nie podjal , wiec znow koszta ksiegowej co miesiac

    chyba do czasu az naprawde swojej dzialalnosci nie rozkrecimy na dobre , inne zlecenia itp sprawy , to lepiej karta wypada
    no comment...

  8. #568
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2008
    Miasto
    Dąbrowa Górnicza
    Wiek
    47
    Posty
    378

    Domyślnie

    No tak, ale jeśli nie masz umów to na ryczałcie nic nie płacisz. A za przychody w wysokości 5k masz do zapłaty podatek w wysokości około 230zł.
    Już nie mówiąc, że np fotografia reklamowa nie może być na karcie podatkowej..

    Jakie koszta na 1000zł? Przecież na ryczałcie koszty nie grają żadnej roli.
    EOSy, 17-40/4L, 24-70/2.8L, 50/1.8, 85/1.8, 100-300/4.5-5.6, Raynox 250, manfrotto, 420EX, 580EX I, II, elinchrom+ skyport.
    www.magaczewski.blogspot.com
    www.fotogaleria.magaczewski.pl

  9. #569
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Łódź
    Posty
    2 227

    Domyślnie

    zle zrozumiales

    przy ryczalcie place 20% dochodowego , wiec od 5k bedzie 1000 zl , no minus skladka zdrowotna zostanie jakies 800 zl podatk do zaplacanie

    przy karcie zaplace te 60 zl i mam spokoj , skad ci wyszlo 230 zl przy ryczalcie ? ;]

    a bedac na zasadach ogolnych musial bym szukac kosztow zeby je odliczyc od podatku i to by byla zabawa
    no comment...

  10. #570
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2008
    Miasto
    Dąbrowa Górnicza
    Wiek
    47
    Posty
    378

    Domyślnie

    Policzyłem 8,5% za usługę.
    Kurczę - fotografia reklamowa też nie może być na ryczałcie.
    EOSy, 17-40/4L, 24-70/2.8L, 50/1.8, 85/1.8, 100-300/4.5-5.6, Raynox 250, manfrotto, 420EX, 580EX I, II, elinchrom+ skyport.
    www.magaczewski.blogspot.com
    www.fotogaleria.magaczewski.pl

Strona 57 z 152 PierwszyPierwszy ... 747555657585967107 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •