Tylko pod warunkiem że kropujesz. Zastanawiam się tylko w jakim celu ktoś miałby to robić. Świadomie rezygnować z zalety jaką są szersze kąty i większa ilość informacji jaką dzięki temu da się zarejestrować.
Przez cały czas w swoich przykładach podajesz warunki brzegowe, które na dzień dobry niwelują wszystkie możliwe zalety pełnej klatki
Owszem, można wykropować obraz z FF tylko po co? (pewne jest natomiast że operacja w druga stronę czyli "dołożenie brzegów" do APS-C jest niemożliwa)
Ad 1 teoretycznie części wspólne nierozróżnialne ale praktyka pokazuje coś innego (oczywiście pod warunkiem że pominiesz zalety matryc pełnoklatkowych czyli np niższe ISO, przyjemniejsze szumy) Ponieważ rozmawiamy o zaletach FF nie rozumiem dlaczego dla Twojego "widzimisię" mielibyśmy pomijać te cechy.
Używasz argumentu że gdyby producent chciał wprowadziłby takie same właściwości dla matryc APS-C. Wyobraź sobie że prace B&R sporo kosztują a co za tym idzie powinny się jak najszybciej zwrócić, inaczej duże nakłady na badania i rozwój będą nieopłacalne. W związku z tym najlepsze matryce wprowadzane są najpierw do "flagowców" którymi są w tym przypadku pełnoklatkowce. Jak koszty się zwrócą a firma dzięki doświadczeniu obniży koszty produkcji będzie w stanie wpuścić tą "nową" technologię na rynek masowo czyli w naszym przypadku do tańszych APS-C. W efekcie FF (do czasu wypuszczenia MF) będzie dostawał lepsze technologie wcześniej. Nazywanie takiego działania nabijaniem klientów w butelkę jest wynikiem nierozumienia podstawowych zasad ekonomii.
Już chyba ustaliliśmy że nie zawsze jest to możliwe
Co całkowicie zmienia wygląd generowanego obrazka np wspomniane przez Ciebie:
Rozumiem że dla Ciebie pewnie zalety FF nie mają żadnego znaczenia i są Ci niepotrzebne, ale to nie znaczy że takie podejście ma być uniwersalne dla wszystkich.
Naście postów temu napisałem że jeśli komuś zależy na szerszych kątach i przy tym małej GO powinien się zdecydować na FF. Jeśli woli mniejsze kąty i fotografowanie z większej odległości z domkniętą przesłoną to APS-C będzie o wiele lepszym (a na pewno tańszym) wyborem.