Forum Canon-Board.info jest własnością prywatną. Decyzje Właściciela Forum są ostateczne.
Celem serwisu i forum Canon-Board.info jest wymiana doświadczeń i gromadzenie wiedzy z zakresu fotografii,zarówno techniki fotografowania jak i dot. sprzętu, w szczególności sprzętu fotograficznego marki Canon.
Zasady Forum
Wypowiedzi na Forum należy konstruować z zachowaniem ogólnie przyjętych zasad dobrego wychowania. Naruszenia nie będą tolerowane. Nie zezwala się na publikowanie materiałów (linki, zdjęcia, treści) o treści wulgarnej, sprzecznej z prawem lub mogące wywoływać spory, polemiki , działania, na tle religijnym, politycznym czy światopoglądowym.
Pisząc nową wiadomość - sprawdź czy wnosi ona coś do dyskusji oraz czy nie odbiega ona od tematu wątku. Niemile widziane jest pisanie postów w stylu "zgadzam się" i koniec lub powtarzanie argumentów.
Zanim założysz nowy temat, sprawdź w wyszukiwarce, czy nie był on już wcześniej poruszany na forum. W 90% przypadków był. Jeśli masz pytania związane z takim tematem, dopisz nowego posta do istniejącego wątku (o ile już nie ma w nim na nie odpowiedzi).(Z uwagi na ograniczenia techniczne wbudowanej wyszukiwarki Forum, alternatywnie proponujemy używać wyszukiwarki Google z komendą
"szukana_fraza site:Canon-Board.info")
Zakładając wątek nadaj mu tytuł, który dobrze podsumuje jego treść. Jeśli masz pytanie dotyczące obiektywu/aparatu, to podaj jego nazwę i zaznacz na czym problem polega. Nie jest mile widziane pisanie postów pod tytułem: "Pomocy", "Nie działa", "Co kupić?".
Należy przestrzegać tematyki na poszczególnych forach. Mam nadzieję że tematyka poszczególnych
forów jest dość jasna i proszę o jej przestrzeganie. Pisanie w nieodpowiednich miejscach powoduje dodatkową pracą dla moderatorów.
Ortografia - każdy piszący na forum powinien dokładnie sprawdzić pisownie przed wysłaniem posta. Zwracanie uwagi innym użytkownikom na ich błędy ortograficzne może odbywać się jedynie przez przesyłanie prywatnej wiadomości do użytkownika lub zaraportowanie posta do moderatorów. Należy unikać niechlujnego pisania wiadomości. Jeżeli szanujesz czas i wiedzę innych użytkowników Forum i chcesz od nich otrzymać odpowiedź, zadbaj o schludny i poprawny ortograficznie wygląd swojej wiadomości. Moderatorzy mają prawo poprawiać błędy w treści posta i przyznawać ostrzeżenia za rażące naruszenia niniejszego punktu. Dopuszczamy pisanie bez polskich liter.
Nie mile widziane jest odsyłanie do archiwum bez podania linka do odpowiedniego wątku.
Reklama na forum.
Dopuszczalne jest reklamowanie działalności fotograficznej tj. usług fotograficznych, wykonywania fotografii.
Wszystko co jest przeznaczone DLA fotografów uznawane jest za działalność komercyjna (np. warsztaty, albumy, odbitki, cały sprzęt fotograficzny).
Zasady reklamowe uregulowane są szczegółowo w odpowiedniej sekcji FAQ 'Zasady reklamy i działalności komercyjnej' które stanowią załącznik do niniejszego regulaminu.
Oferty sprzedaży/kupna sprzętu należy umieszczać jedynie w odpowiednim podforum zgodnie z zasadami Działu Giełda. Użytkownicy naruszający zasady działalności komercyjnych będą odpowiednio ostrzeżeni/ukarani, a ich wpisy usunięte.
Prezentowane zdjęcia muszą mieć rozmiar do 1280 pikseli w poziomie i do 900 pikseli w pionie.
Dostęp do forum z bramek internetowych może być niemożliwy z przyczyn technicznych - dla ograniczenia dostępu "anonimom" lubujących się w nagminnym łamaniu Regulaminu Forum. Zakładanie kolejnych użytkowników w celu ominięcia nałożonych ograniczeń na użytkownika (blokada tzw. Ban czasowy lub stały) skutkować będzie blokadą na numer IP.
Zasady porządkowe
Moderatorzy mają prawo ostrzegać w przypadku naruszenia ww. zasad lub netykiety oraz zablokować możliwość wypowiadania się na forum (czasowo lub stale) w przypadku poważnych/powtarzających się przypadków łamania regulaminu przez użytkownika. Administrator ma prawo zablokować konto użytkownika w przypadku rażącego naruszenia regulaminu. Administrator forum nie usuwa kont "na życzenie".
Posty i wątki naruszające regulamin, prawo lub dobre obyczaje będą edytowane, przenoszone lub kasowane przez moderatorów. Moderatorzy nie usuwają postów, ani nie zamykają wątków "na życzenie", tak więc proszę się dwa razy zastanowić zanim się coś napisze.
Zastrzeżenia co do decyzji i działań Moderatorów należy zgłaszać w pierwszej kolejności poprzez prywatną wiadomość do danego Moderatora. Kolejnym krokiem jest link 'Kontakt' na dole strony Serwisu do Właściciela forum ? użytkownik fomag . Moderatorzy nie mają prawa zmieniać decyzji innych moderatorów.
2014.10.12 - zmiana dot. działań komercyjnych; patrz też tutaj: http://www.canon-board.info/faq.php
2017.12.01 - zmiana pkt 9. dotycząca dopuszczalnych rozmiarów zdjęć, od teraz można 1280 x 900 pikseli.
1. obudowa ATX 300 WATT
2. Płyta główna GIGABYTE GA-8PE 800
3. Procek Celeron 1.7 GHz
4. Dysk Baracuda 60 gb
5. Pamięć DDR 512 MB 333
6 Karta graficzna MX-440
7 nagrywarka CD i DVD
Najwyższa pora zmienić sprzęt ale nie mam za bardzo kasy (4000 tys dałem za w/w) chciałbym tak jak w tytule wymienić niektóre podzespoły aby dalej cieszyć się tylko i wyłącznie obróbką zdjęć jakaś muzyka jakiś film i tyle. Co do kwoty to myślę że od 1000-1500 więcej chyba nie ma sensu. Jeśli ktoś by miał na tyle ochoty aby coś mi doradzić (skonfigurować ) byłbym niezmiernie wdzięczny. Zakupu raczej dokonałbym gdzieś na Alledrogo. Samego złożenia dokona mój znajomy ale myślę że bez litra okowity ani rusz. Pozdrawiam z górskim Hejjj
Kliknij: manfred1 - Odwiedź stronę domową manfred1 - jesteś w raju ;-)
Pamięć, pamięć i jeszcze raz pamięć... 512 MB to zdecydowanie za mało na zabawę w obróbkę zdjęć. 1-2 GB powinno być ok. Procka zmień na pełnoprawnego Pentium4. Do tego pewnie przyda Ci się większy dysk. Reszta raczej ujdzie - sam mam podobną konfigurację i daje radę.
Komputer mocno leciwy, ciężko jest modyfikować w sensowny sposób.
Obecnie ceny sprzętu komputerowego są bardzo niskie, tak niskie jak nigdy nie były (IMHO), mówisz, że za swój zestaw dałeś 4 tyś, ale nawet w momencie kupna to nie był sprzęt nawet ze średnio-wyżej półki (vide Celeron), dziś sprzęt z naprawdę wysokiej półki można kupić za 2500 zł (bez grafiki do grania i dodatków w postaci monitora itd).
Moim zdaniem jedyne sensowne minimum, to płyta główna, procek i pamięć.
Poniżej 1000zł masz zestaw:
Intel Core2 Duo E7200 2,53GHz (S775) BOX
Asus P5K Intel P35
OCZ Technology 2x 2GB DDR2 800MHz Vista
Zwracam uwagę na 4 GB ramu!
Na takim zestawie to możesz spokojnie obrabiać zdjęcia 20 MPx pod Vistą na Photoshopie CS3 bez zająknięcia.
Do tego powinieneś dokupić dysk 500GB na sata, ok 200zł kosztuje i za resztę lepszy zasilacz.
Ale dla mnie to jest rzeźba w g... bo już i tak w tym jest prawie cały nowy komp. Brakuje kilku tylko elementów do kompletu, obudowy i nagrywarki dvd raptem. Na upartego zmieścisz się z tym wszystkim nawet w tych 1500zł.
Podsumowując MOJĄ opinię na ten temat:
Moim zdaniem nie warto w ogóle dokładać w stary sprzęt, ablo nie więcej niż kilka stówek. Najlepiej zostawić stary sprzęt taki jak jest jako drugi, backup czy oddać/sprzedać. Nie rozbierać, bo tylko będą z tego kłopoty.
Korzystając z dobrych cen kupić cały nowy komputer który może zmieścić się w 1500zł, ale najlepiej w 2000zł, gdzie komputer poradzi sobie ze wszystkimi zadaniami które przednim postawisz, włącznie z obróbką naprawdę wymagających zdjęć.
SID dobrze sugeruje - zostaw ten sprzet jak jest i nie inwestuj w toto.
Celerony, to wykastrowane procki, ktorym nie dane bylo byc pentiumem (ktore swoja droga tez niezbyt udana konstrukcja sa).
Konfig proponowany przez SIDa wystarczy do obrobki foto.
Procek Core 2 Duo ok 2GHz w technologii 45nm (mniej pradu zzera, mniej sie grzeje - ciszej i rachunki za prad nizsze), plyta na chipsecie dosc udanym, 4GB RAMu i spory dysk, a to zasilane np Tagan'em 430W (starsze serie np U15 sa taniutkie, a pewne i niezawodne) - i komp do fotek w zupelnosci starczy!!!
A mam pytanie bo chyba nie opłaca sie przekładać co niektórych komponentów i pakować nowe części do starej obudowy. Znalazłem taką ofertę http://www.allegro.pl/item425598740_...b_czytnik.html pomijam 8gb ramu bo i tak chce pracować na xp Co należałoby tutaj wymienić ?
Kliknij: manfred1 - Odwiedź stronę domową manfred1 - jesteś w raju ;-)
A mam pytanie bo chyba nie opłaca sie przekładać co niektórych komponentów i pakować nowe części do starej obudowy. Znalazłem taką ofertę http://www.allegro.pl/item425598740_...b_czytnik.html pomijam 8gb ramu bo i tak chce pracować na xp Co należałoby tutaj wymienić ?
Na grafice możesz oszczędzić trochę, zasilacz jest chyba noname.
W pracy mam 7 i powiem szczerze wystarczy mi spokojnie. Dzięki muszę się wybrać do tej firmy i "posłuchać" wiatraków bo mój obecny pecet wyje jak sieczkarnia.
Kliknij: manfred1 - Odwiedź stronę domową manfred1 - jesteś w raju ;-)
A mam pytanie bo chyba nie opłaca sie przekładać co niektórych komponentów i pakować nowe części do starej obudowy. Znalazłem taką ofertę http://www.allegro.pl/item425598740_...b_czytnik.html pomijam 8gb ramu bo i tak chce pracować na xp Co należałoby tutaj wymienić ?
w sumie to chyba nic - powinien wystarczyć do photoshopa, filmu i muzyki...
W pracy mam 7 i powiem szczerze wystarczy mi spokojnie. Dzięki muszę się wybrać do tej firmy i "posłuchać" wiatraków bo mój obecny pecet wyje jak sieczkarnia.
Tu nie tylko chodzi o wycie. Zasilacze noname dają często niestabilne napięcie i potrafią padać/palić sprzęt. Szkoda ładować do sprzętu za 2k zasilacz za grosze. Teraz można kupić całkiem dobre zasilacze w rozsądnych cenach, choćby: http://www.allegro.pl/item425671204_..._500_a12s.html
Ludzie którzy się dobrze znają na sprzęcie komputerowym mówią wyraźnie, że zasilacz to jeden z najważniejszych komponentów. To od niego w dużej mierze zależy czy komp nie będzie się często wieszał (niebieskie ekrany w Windows), restartował, czy coś się nie spali. Czasy no-name już dawno minęły. Dziś trzeba wybrać zasilacz świadomie, jak procesor czy płytę główną. Po pierwsze markowy, po drugie odpowiedniej mocy. Jak zwykły komputer nie do gier, to 400 do 450W wystarczy na pewno, jak do gier również (z karta graficzną dobrą) to co najmniej 550W albo i więcej.
A co do zakupów na allegro, jeśli chodzi o sprzęt komputerowy to jestem mocno uprzedzony, po pierwsze dlatego, ze mam w zwyczaju kupować w hurtowniach i składać samemu, po drugie dlatego, że ile razy kumpel kupował coś "okazyjnie" tyle razy miało to jakieś ukryte wady które wychodziły z czasem.
Więc jeśli już koniecznie na allegro to:
- sprzęt koniecznie nowy z gwarancją od osoby która zajmuje się handlem a nie sprzedaje pojedynczą sztukę
- sprzęt najlepiej złożyć samemu lub poprosić kolegę który się na tym zna
Inaczej zawsze poniesiesz mniejsze lub większe ryzyko, ze sprzęt będzie niestabilny lub będzie zawierał kilka wypasionych części na pokaz, i kilka tanich i psujących wydajność zestawu jako całości (coś jak bolid F1 z kołami od malucha, co z tego, ze silnik super, jak nie ruszy z miejsca).
Jednym słowem, zaoszczędzenie kilku złotych może zaowocować przechytrzeniem samego siebie i przeklinaniem komputera, który będzie się wieszał w najmniej oczekiwanych momentach. Komputer do pracy musi być stabilny jak skała.
Tylko musisz wiedzieć, że do obsłużenia 8G pamięci jest potrzebny system 64 bit czyli co najmiej Vista Premium. Te mniej bitowe to obrabiają do 4G minus to co ma grafika.
Musisz wziąźć pod uwagę to co koledzy już napisali, bez sensu jest rzeźbienie ....... Choćby dlatego, że jak kupisz samą płytę główną z procesorem i pamięcią, nagle się okaż, że na niej nie ma już slotu AGP pod kartę graficzną, którą posiadasz. Oprócz tego zasilacz który posiadasz w obudowie ma wtyczkę nieco inną niż nowe zasilacze (ilość pinów), mała moc. Więc lepiej jedynie wspomóc obecną konfigurację pamięcią, usunięcie oprogramowania rezydentnego, a za jakiś czas po skolekcjonowaniu cash'u zakupić coś sensownego.
Panowie dorosłem do decyzji bo tez nie lubię maziać patykiem w g... Dlatego mam znajomego który mi ten sprzęt złoży bez problemu no może trzeba będzie flaszkę obalić ale to nie problem. Kwota do 3000 zł bez monitora Tak jak wczesnej napisałem 1. obróbka zdjęć.2 filmy. 3 muzyka w tej kolejności i do tego ma mi służyć pecet. Nigdy nie grałem i nie gram na grach. Może coś ktoś na szybko by do radził co kupić aby znowu przez 4-5 lat mieć spokój z pecetem. Za co byłbym niezmiernie wdzięczny.
Kliknij: manfred1 - Odwiedź stronę domową manfred1 - jesteś w raju ;-)
Komentarz