Opony wielosezonowe - polecacie ?

Zwiń
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • sebcio80
    Pełne uzależnienie
    • 2005
    • 2655

    #31
    Odp: Opony wielosezonowe - polecacie ?

    Zamieszczone przez piast9
    A jak w takim razie z hałasem? Moje letnie są o niebo cichsze od zimówek.
    różnic w hałasie nie ma prawie żadnych, wystarczy poczytać testy i te w Polskiej sieci i te w zagranicznej,

    do lat 90 prawie na całym świecie jeździło się na jednym typie opon i było dobrze, amerykanie nie dali się zrobić w balona, Europa niestety tak,
    oczywiście nie popieram jazdy letnimi oponami w zimie,

    warto pamiętać, że w naszym klimacie - szczególnie z ostatnich lat, opony zimowe po dwóch sezonach są już do wyrzucenia, bo nie trzymają żadnych parametrów,

    kto powinien jeździć na sezonowych?
    - ktoś kto mieszka w górach lub klimacie zimnych
    - ktoś to jeździ bardzo dużo, szczególnie autostradami (spalanie na letnich jest jednak nieznacznie mniejsze)
    - osoby mające mocne auta
    Moje wątki na forum: sport | fashion
    | R5 | 5D3 | 16-35L II | Sigma 24 Art | Sigma 50 Art | Sigma 105 Art | Sigma 120-300 2.8 OS |

    Komentarz

    • zoomi
      Uzależniony
      • 2012
      • 551

      #32
      Odp: Opony wielosezonowe - polecacie ?

      Zamieszczone przez zysk
      IMHO:bdb opony letnie np Micheliny Pilot za 700 pln za sztuke będa lepsze w zimie niż zimowe Kumho z 99 PLN.
      niekoniecznie zależnie od warunków a dokładniej tego co będzie pomiędzy oponą w nawierzchnią
      wspominałem coś o tym dwa posty przed Twoim

      nie ma chętnych do zabrania głosu w kwestii opon lepsze/gorsze na którą oś ?
      oczywiście to czysto teoretyczne pytanie bo wiadomo że dobry kierowca ma komplet równie dobrych opon

      Komentarz

      • Tom77
        Pełne uzależnienie
        • 2008
        • 2875

        #33
        Odp: Opony wielosezonowe - polecacie ?

        Zamieszczone przez zoomi
        niekoniecznie zależnie od warunków a dokładniej tego co będzie pomiędzy oponą w nawierzchnią
        wspominałem coś o tym dwa posty przed Twoim

        nie ma chętnych do zabrania głosu w kwestii opon lepsze/gorsze na którą oś ?
        oczywiście to czysto teoretyczne pytanie bo wiadomo że dobry kierowca ma komplet równie dobrych opon
        Lepsze/gorsze ? Masz na myśli klasę opon czy stan bieżnika ?
        Jeżeli już musisz wybierać miedzy lepszymi i gorszymi to w aucie z napędem przednim zakładasz lepsze na tył.

        Komentarz

        • Cichy
          Pełne uzależnienie
          • 2004
          • 7450

          #34
          Odp: Opony wielosezonowe - polecacie ?

          Zamieszczone przez sebcio80
          opony całoroczne to tak naprawdę zimówki (również prawnie) z trochę twardszej gumy i paskiem bieżnika do jazdy po suchym
          Niekoniecznie, moje mają bieżnik w "jodełkę" bez paska jak wspomniałeś. Są ciche, bieżnik jak już wspomniałem nie zużył się nic ponad standard.
          O obiektywach wiem prawie wszystko

          Komentarz

          • centur
            Uzależniony
            • 2011
            • 766

            #35
            Odp: Opony wielosezonowe - polecacie ?

            w końcu Fakt napisał coś mądrego, polecam:
            Wymiana opon na zimowe. Czy to ma sens?
            http://www.obiektywni.pl/autorzy/aut...68-0-0-0-0.php
            http://www.canon-board.info/galerie-...karaiby-84676/
            Sprzęt: C650D+BG-E8, T17-50/2.8, C550EX dawniej: C20D, C300D, G3, S70-200/2.8, C50/1.4, T17-35/2.8-4.0, T90/2.8 macro...

            Komentarz

            • PiKa
              Bywalec
              • 2015
              • 105

              #36
              Odp: Opony wielosezonowe - polecacie ?

              Masz na myśli to?

              Opony sezonowe np. zimowe należy używać kiedy mamy do czynienia z typowymi warunkami zimowymi jak opady śniegu czy silne mrozy oraz kiedy styl jazdy jest agresywny i często użytkujemy auto w trasach – mówi Monika Siarkowska z Oponeo.
              Jeśli jednak masz przeciętny samochód wykorzystywany prywatnie, a takimi pewnie jeździ większość Polaków? Przykład z mojej najbliższej rodziny: pewna starsza osoba ma bardzo popularnego fiata pandę z silnikiem 1.1 o mocy nieco ponad 50 KM. Fiacik przejechał od nowego przez 12 lat ok. 55 tys. kilometrów. Przecież w tym samochodzie silnik został ledwo dotarty!

              Komentarz

              • centur
                Uzależniony
                • 2011
                • 766

                #37
                Odp: Opony wielosezonowe - polecacie ?

                mam na myśli cały artykuł który dość jasno pokazuje że w polskich warunkach zimowych, czyli czarny, lekko mokrawy asfalt + temp. kilka stopni na plusie - stosowanie typowych zimówek mija się z celem bo nie mają one praktycznie żadnej przewagi nad całorocznymi nie mówiąc już o tym że są głośniejsze i szybciej się zużywają .....
                http://www.obiektywni.pl/autorzy/aut...68-0-0-0-0.php
                http://www.canon-board.info/galerie-...karaiby-84676/
                Sprzęt: C650D+BG-E8, T17-50/2.8, C550EX dawniej: C20D, C300D, G3, S70-200/2.8, C50/1.4, T17-35/2.8-4.0, T90/2.8 macro...

                Komentarz

                • marfot
                  Pełne uzależnienie
                  • 2007
                  • 4605

                  #38
                  Odp: Opony wielosezonowe - polecacie ?

                  Zamieszczone przez sebcio80
                  amerykanie nie dali się zrobić w balona, Europa niestety tak
                  Przy ok. 3 stopniach i mokrej nawierzchni zaliczyłem dzwona Avalonem na oryginalnych amerykańskich gumach. Zero przyczepnosci , plastik nie guma.
                  Przyznaję, że opony przetrwały w idealnym stanie, gabloty już nie ma.
                  Polecam ten tok myślenia jak ktoś nie lubi latami ujeżdżać tej samej paki. Trafi się mroźny poranek i można się rozejrzeć za czymś świeższym...
                  https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
                  EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, RF 70-200/4L, RF100-500L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

                  Komentarz

                  • mysiaty
                    Coś już napisał
                    • 2012
                    • 95

                    #39
                    Odp: Opony wielosezonowe - polecacie ?

                    W moim przypadku kpl. zimówek, to 800 zł.Korzystam 7-8 lat.Średnio rocznie wychodzi 100-114 zł(plus wymiana)
                    Warto ryzykować?
                    Nie do końca wierzę w testy, ale przemawia do mnie to,że w niższych temperaturach opony uniwersalne,
                    dopóki się nie rozgrzeją(około 2o km jazdy),sa twardsze od zimówek, czyli na rozum Kubusia Puchatka, maja gorsza przyczepność.I tyle.

                    Komentarz

                    • centur
                      Uzależniony
                      • 2011
                      • 766

                      #40
                      Odp: Opony wielosezonowe - polecacie ?

                      niech każdy jeździ na czym chce, ja parę lat temu ześlizgnąłem się do górskiego strumyka na nówkach zimówkach a jechałem nie więcej niż 30-40 km/h. Hamowanie, gaz czy skręcanie kół nic nie dawało, zero reakcji auta. Poprzednią zimę przechulałem na letnich i nie odczułem żadnego dyskomfortu, śnieg spadł ledwie 2 razy i zaraz topniał. Fakt faktem że mam słabe auto (75 KM), rzadko przekraczam 100-110 km/h i jeżdzę głównie w obrębie miast więc dla mnie sezonówki to bezsens a rocznie zyskuję 140 zł + brak problemu z przechowywaniem opon + brak stania w kolejkach na wymianę. Jedyne co mnie może przekonać to test porównawczy zimówki vs całoroczne na mokrym czarnym asfalcie i dodatniej temperaturze a takiego testu niestety, nawet w najgłębszych czeluściach internetu, nie uraczyłem. Dlatego od tego sezon przesiadłem się na całoroczne 'Vredki' i póki co jestem bardzo zadowolony ...
                      http://www.obiektywni.pl/autorzy/aut...68-0-0-0-0.php
                      http://www.canon-board.info/galerie-...karaiby-84676/
                      Sprzęt: C650D+BG-E8, T17-50/2.8, C550EX dawniej: C20D, C300D, G3, S70-200/2.8, C50/1.4, T17-35/2.8-4.0, T90/2.8 macro...

                      Komentarz

                      • max5
                        Dopiero zaczyna
                        • 2013
                        • 48

                        #41
                        Odp: Opony wielosezonowe - polecacie ?

                        Właśnie Założyłem Continental TS850 i jak 90% ludzi na zimę stosuje zawsze zimowe, nie chcę eksperymentować i czegoś sobie udowadniać.
                        Zimy są jakie są, ale latem nie wyobrażam sobie jazdy na wielosezonowej oponie, odprowadzenie wody, trzymanie boczne w zakrętach, droga hamowania, głośność itp to nie dla mnie, chyba że ktoś śmiga Polo 1.0 Na lato stosuje opony letnie i to tylko wysokiej klasy bieżnik asymetryczny, preferuje Dunlop. Zimowe to już tam jak padnie, nie zwracam wielkiej uwagi, byle opona była świeża i miała spory bieżnik.

                        Komentarz

                        • centur
                          Uzależniony
                          • 2011
                          • 766

                          #42
                          Odp: Opony wielosezonowe - polecacie ?

                          znam gościa który opony zmienia co 1,5 roku: na wiosnę letnie a za 1,5 roku na jesień zimówki :-) ...
                          http://www.obiektywni.pl/autorzy/aut...68-0-0-0-0.php
                          http://www.canon-board.info/galerie-...karaiby-84676/
                          Sprzęt: C650D+BG-E8, T17-50/2.8, C550EX dawniej: C20D, C300D, G3, S70-200/2.8, C50/1.4, T17-35/2.8-4.0, T90/2.8 macro...

                          Komentarz

                          • Tom77
                            Pełne uzależnienie
                            • 2008
                            • 2875

                            #43
                            Odp: Opony wielosezonowe - polecacie ?

                            Zamieszczone przez max5
                            Właśnie Założyłem Continental TS850 i jak 90% ludzi na zimę stosuje zawsze zimowe, nie chcę eksperymentować i czegoś sobie udowadniać.
                            Zimy są jakie są, ale latem nie wyobrażam sobie jazdy na wielosezonowej oponie, odprowadzenie wody, trzymanie boczne w zakrętach, droga hamowania, głośność itp to nie dla mnie, chyba że ktoś śmiga Polo 1.0 Na lato stosuje opony letnie i to tylko wysokiej klasy bieżnik asymetryczny, preferuje Dunlop. Zimowe to już tam jak padnie, nie zwracam wielkiej uwagi, byle opona była świeża i miała spory bieżnik.
                            Jak by sprzedawali wiosenne i jesienne opony to byś 4 razy w roku zmieniał. Proponuję spróbować kupić wielosezonowe i wtedy opinie pisać.
                            Jeździłem na wintercontact, alpinach i wintergripach i na wielosezonowych (marki nie zdradzę, ale tańsze od conti) i gdybym miał napisać recenzję o zachowaniu na śniegu to ciężko by było coś zarzucić wielosezonowym w normalnych zimowych warunkach. teraz mam znowu 2 komplety lato-zima ale tylko dlatego że wielosezonowe w moim rozmiarze dosyć drogo wychodziły. problemem wielosezonowych jest zużycie w okolicach 4-5 mm kiedy ich skuteczność tak jak i zimowych spada, letnie można zjechać do 0.

                            Komentarz

                            • centur
                              Uzależniony
                              • 2011
                              • 766

                              #44
                              Odp: Opony wielosezonowe - polecacie ?

                              Tom, tylko problem polega na tym że przy takiej pogodzie jak dziś, czyli brak śniegu i 15 st za oknem to zimówka też się o wiele szybciej zużywa niż gdyby jeździła po śniegu i na mrozie. Niestety klimat nam się zmienia. Nie pamiętam z dzieciństwa Mikołaja czy świąt bez mrozu i śniegu a dziś juz nie pamiętam kiedy ostatnio w grudniu widziałem zalegający dłużej niz 48h śnieg, chyba ze 4 lata temu ...
                              http://www.obiektywni.pl/autorzy/aut...68-0-0-0-0.php
                              http://www.canon-board.info/galerie-...karaiby-84676/
                              Sprzęt: C650D+BG-E8, T17-50/2.8, C550EX dawniej: C20D, C300D, G3, S70-200/2.8, C50/1.4, T17-35/2.8-4.0, T90/2.8 macro...

                              Komentarz

                              • Tom77
                                Pełne uzależnienie
                                • 2008
                                • 2875

                                #45
                                Odp: Opony wielosezonowe - polecacie ?

                                Zamieszczone przez centur
                                Tom, tylko problem polega na tym że przy takiej pogodzie jak dziś, czyli brak śniegu i 15 st za oknem to zimówka też się o wiele szybciej zużywa niż gdyby jeździła po śniegu i na mrozie. Niestety klimat nam się zmienia. Nie pamiętam z dzieciństwa Mikołaja czy świąt bez mrozu i śniegu a dziś juz nie pamiętam kiedy ostatnio w grudniu widziałem zalegający dłużej niz 48h śnieg, chyba ze 4 lata temu ...
                                Czyli przez 75% kalendarzowej zimy ryzykujemy jazdą na zimowych oponach

                                Komentarz

                                Pracuję...