Jak masz trudne warunki oświetleniowe, to do prawidłowej ekspozycji trzeba np. czasu rzędu 1/5 sekundy. W takiej sytuacji wyciśnięcie 8fps wymagałoby zakrzywienia czasoprzestrzeni. A tą technologię opanowało jak dotąd jedynie Sony![]()
Jak masz trudne warunki oświetleniowe, to do prawidłowej ekspozycji trzeba np. czasu rzędu 1/5 sekundy. W takiej sytuacji wyciśnięcie 8fps wymagałoby zakrzywienia czasoprzestrzeni. A tą technologię opanowało jak dotąd jedynie Sony![]()
Tako rzecze Watson.
There are no stupid questions, just stupid people.
Wątek galeryjny na CB/Portrety@CB/Meksyk@CB/Sport@CB //Galeria przejściowa
Ta dyskusja ma wyłącznie wymiar akademicki. Kiedy są warunki, umożliwiające fotografowanie z krótkimi czasami, problem nie występuje. Niemniej jednak do seryjnego fotografowania dekielków (a w końcu na naszym forum to jeden z częściej fotografowanych obiektów) należy skorzystać z któregoś z powyższych rozwiązań.
BYKOM STOP - poprawna pisownia i ortografia w internecie
wystarczy pamietac aby trzymac czasy 1/8 sec i aparat powinien wyrabiac :]
To moze w Twojej kamerce, bo jak ustawie kadr 1/25 dla zjecia w 5D2 i nagram film w 25fps mam ta sama przyslone i ISO.
BYKOM STOP - poprawna pisownia i ortografia w internecie
Rozumiem, że Twój 5D2 zamyka i otwiera migawkę 25 razy na sekundę podczas kręceniu filmu i dla tego uderzasz do przykładu kamery? Ma ktoś jeszcze taki bajer w 5D2?
Jak nagrywasz normalnym 5D2 filmik, to masz matrycę odsłoniętą cały czas i przez 1/25s na matrycę pada światło przez 1/25s.
Ale jak robisz 8 zdjęć w ciągu sekundy, to część tej sekundy potrzeba na 8 krotne otworzenie i zamknięcie migawki. Resztę czasu dzielisz na 8 zdjęć, więc w życiu nie wyjdzie Ci 8kl/s. Fizyki nie oszukasz.
C5DIII,| C20/2.8, C28/1.8, S35/1.4, C50/1.4, C100/2.0
400D/7D/500N/17-40/70-200/55-250/Samyang 8mm/580 EX II/Manfrotto 680B/Lowepro Computrekker AW/Hama Defender 210
http://mariuszryz.pl
http://camera.boleslawiec.pl/ - Stowarzyszenie Fotograficzne - Bolesławiec