Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 47 z 47

Wątek: Mały budżet i jakieś szkiełko portret-tele

  1. #41
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Wałbrzych/Wrocław
    Posty
    1 010

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Manaj Zobacz posta
    Miałem tę sigmę ( 70-200 hms apo ex 2.8 ) Zdecydowanie odradzam. Celność af czy rozrzut pomiędzy ff przy 70 i bf na 200 jest ogromna. Kupuj canona - przynajmniej masz pewny af
    To widocznie masz jakąś felerną sztukę. Jak się ma problem z BF/FF to się wysyła do serwisu i naprawiają to bez problemu.
    Moje portfolio i blog: http://www.islight.pl
    Możesz mnie także polubić: https://www.facebook.com/Fotografia.IsLight

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szuler Zobacz posta
    Jak ja kupiłem 24-105 wolałem dopasować kadr do tego obiektywu i mieć piękne kolory, niesamowitą ostrość i plastykę "L" niż zapinać coś psełdo szerokiego (17 lub 18 przy cropie) i nie móc patrzeć na zdjęcie. Nie ma co porównywać tamrona, sigmy, kita czy 50/1.8. Jeżeli jesteś przekonany do sigmy 70-200 to masz linka http://www.allegro.pl/item774869601_...gwarancja.html
    Akurat Bydgoszcz, ale ja na raty... ehh

    Widac skutecznie mi odradzacie 70-200/2,8 Sigmy

  3. #43
    Uzależniony
    Dołączył
    Jun 2007
    Wiek
    48
    Posty
    684

    Domyślnie

    Vitez, w rekach dobrej gospodyni to i ciasto samo rosnie.
    I nie ma to nic wspolnego ze sprzetem.

  4. #44

    Domyślnie

    http://canon-board.info/showthread.php?t=53370

    24-105 za 2700 zł, ale jeżeli raty to faktycznie drogo wyjdzie nowy. Może lepiej kredyt i kup używany.
    A może masz tam jeszcze telefon bez drutu...? - Podróż za jeden uśmiech - 1971

  5. #45
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ArturBonoVox Zobacz posta
    Vitez, w rekach dobrej gospodyni to i ciasto samo rosnie.
    I nie ma to nic wspolnego ze sprzetem.
    Podałem przykład, który miał dać do myślenia.
    Czemu kit jest znakomity? Bo da się nim zrobić znakomite zdjęcia!
    I to powinno wystarczyć zamiast szukania dowodu na tą znakomitość w specyfikacjach, tabelkach czy testach.

  6. #46
    Uzależniony
    Dołączył
    Jun 2007
    Wiek
    48
    Posty
    684

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vitez Zobacz posta
    Podałem przykład, który miał dać do myślenia.
    Czemu kit jest znakomity? Bo da się nim zrobić znakomite zdjęcia!
    I to powinno wystarczyć zamiast szukania dowodu na tą znakomitość w specyfikacjach, tabelkach czy testach.
    Masz abosulutnie racje. I sam dobrze wiesz, ze wypasione foty mozna zrobic dobrym telefonem komorkowym.

    Dlaczego kit jest do kitu, moim zdaniem?
    Uzycie go pod slonce - tragedia, kolory sprane.
    Od 35mm wzwyz nieporozumienie co do ostrosci.
    Zasynanie badziewia, w czasie wiatru, do srodka - do body bez komentarza. Osobiscie doswiadczylem to na matrycy w pierwszych dniach uzytkowania.
    Ogromna jego zaleta jest to ze za smiszne pieniadze wykonamy nim zdjecie. Najlepiej na duzych f i znajomoscia PS-ucia.

    Mialem go wymienic na 17-40 ale wzdychania nie bylo. Dopiero 24-105 mnie ucieszyl, no i zostal. A na 5d pozamiatal moim doznaniami

  7. #47

    Domyślnie

    Zrobię małe OT, ale chciałbym jeszcze coś dodać.

    Nie pamiętam, gdzieś pewnie już to pisałem, ale mój 18-55 3,5-5,6 IS ma AF lepszy (nawet na długim, ciemnym końcu) niż jaśniejsze o 4 działki 50 1,4, niż 85 1,8 a nawet niż 24-105 !
    Lepszy w sensie - jest najszybszy ze wszystkich wymienionych i zawsze trafia. Żadnego doostrzania i takie tam. I to nie przez dużą GO.

    Poza tym naprawdę dawał radę w wielu sytuacjach i wiele ciekawych zdjęć nim zrobiłem. Twierdzę więc, że spokojnie może on uzupełniać przez jakiś czas znacznie lepsze szkiełka ;-)

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •