niby tak..... ale niestety tak się nie da.
stare karty (PC Card i CardBus) wciskało się w gniazdo, siedziały tam sztywno, a potem wyciągało się za pomocą guziczka obok karty. a ExpressCard się 'wklikuje' jak przycisk w długopisie ("naduś to odskoczy") - przynajmniej tak mam w tym HP.
i nawet jak uda ci się jakoś wyrwać CF z expresscard (jakoś przytrzymując w laptopie tego expresscard - bo CF w karcie siedzi duużo mocniej, niż karta w kompie), to nie uda ci się potem włożyć CF do karty już siedzącej w lapku - po prostu dociskając CF siłą rzeczy 'wklikniesz' expresscard, która natychmiast wyskoczy z kompa (razem z CF).
dodatkowo czytnik expresscard - nawet pusty - jeżeli jest w kompie, to zawsze tworzy kolejny dysk twardy (np. 'dysk wymienny F:').
dlatego trzeba zmienić przyzwyczajenia. ja trzymam czytnik poza lapkiem (w kieszonce torby lapka), wciskam w niego CF i dopiero obie rzeczy 'wklikuję' do lapka, ściągam fotki, naciskam na CF i 'wyklikuję' obie rzeczy z lapka, wyciągam CF z Expresscard i CF wraca do aparatu, a czytnik do torby laptopa.
a na codzień w gnieździe ExpressCard trzymam pilota do HP - też fajna sprawa.![]()
generalnie polecam tego HP Paviliona. ale jedna uwaga: jeżeli vista, to koniecznie 2 GB RAM.