Jeśli masz 24-70 sigmy, to zainwestuj w 70-200/4.
24-70 już samo w sobie jest dobrym spacerniakiem (;
Jeśli masz 24-70 sigmy, to zainwestuj w 70-200/4.
24-70 już samo w sobie jest dobrym spacerniakiem (;
- C24-105 jest świetnym spacer-zoomem na cropie, ale w tandemie z np. T12-24. W przeciwnym razie brakuje szerokiego kąta.
- C17-55 - fajny obiektyw, ale dla mnie trochę za krótki jak na spacer-zoom i trochę za drogi.
- C24-85 jest do analoga i z np. 40D nie daje rady z rozdzielczością (wiem z autopsji, choć ze starym 10D było ok.).
- Wszelkie 18-200, 18-250 dają może całkiem poprawne zdjęcia, ale ... no, nie wiem co tu napisać, bo nigdy nie testowałem i jakoś mnie nie pociąga.
- C15-85 znam tylko z opisów, ale to chyba najlepsza propozycja dla osób, które chcą mieć jedno szkło do prawie wszystkiego (do sportu się raczej nie nada).
Reasumując, nie ma do cropa jednego obiektywu do wszystkiego. Ze wszystkich opcji chyba jedynie C15-85 najlepiej spełnia kryteria spacer-zoomu.
Osobiście jestem zdania, że cropista jest skazany na posiadanie przynajmniej trzech zoomów w zakresie 10(12)-200.
Pozdrawiam,
Pirx
swietny wybor dla kogos, kto wyraznie z gory zaznacza, ze chodzi o sprzet latwy do zapakowania i z zalozenia jako zestaw 1 body + 1 obiektyw.
moze czasem warto przeczytac oryginalna tresc, na ktora sie odpowiada?
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
mam 18-135 pod 40D i to sie sprawdza jako spacerzoom na wypad na miasto albo do noszenia "w torebce". 24-105 juz mniej, ze wzgledu na gabaryt. poza tym, dla mnie definicja spacerzooma konczy sie na 18mm w szerokim kacie. 24 to nie jest szeroki kat, a te 6mm to sporo w praktyce
optycznie 18-135 jest podobnie jak kit, moze w szerokim kacie gorszy. ma funkcjonalna przewage (nieruchoma mordka) i zalete tych milimetrow w jednym opakowaniu, natomiast jesli akcent jest na przyzwoite foty w szerokim kacie (ponizej 35mm), to IMHO lepiej kit). 18-135 jest fajny jako tanie rozwiazanie na zestaw 1 body + 1 obiektyw uniwersalny.