uchwyt do parasolki

Zwiń
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • MM-architekci
    Pełne uzależnienie
    • 2008
    • 2227

    #46
    ciekawa teoria kiler ;]
    no comment...

    Komentarz

    • MaciekH
      Uzależniony
      • 2006
      • 662

      #47
      Zamieszczone przez MM-architekci
      Stofen sam w sobie nie wiele rozprasza dodatkowo światlo
      Ta również...
      20D+BG-E2 | 28-105/3.5-4.5 | 70-200/2.8 | 50/1.4 | 580EXII | EF-430 | Naneu | 600R

      Komentarz

      • MatusP
        Początki nałogu
        • 2008
        • 442

        #48
        Ja na ten temat mam taką teorię, że ilu użytkowników, tyle teorii.
        jednemu wystarcza goła lampa do wszystkiego, drugi lubi dodatkowo stofen, jeszcze jeden nie może żyć bez parasolki. Dajmy spokój.
        BLOG

        Komentarz

        • MM-architekci
          Pełne uzależnienie
          • 2008
          • 2227

          #49
          ale tu nie o to chodzi co kto lubi , tylko o to co daje stofen ;]
          no comment...

          Komentarz

          • Maver
            Początki nałogu
            • 2006
            • 397

            #50
            Zamieszczone przez Killer_one
            Rozproszone = zmiękczone.

            Chyba, że w dalekim Albionie obowiązują inne zasady fizyki...

            Ale my tu, panie na Wschodzie ciemni...
            Rozproszone "leci" w roznych kierunkach.
            Zmiekczone jest zazwyczaj gdy zrodlo swiatla jest wieksze, co powoduje delikatniejsze cienie.
            Dlatego tez uzywanie stofenu w plenerze gdzie swiatlo nie ma mozliwosci odbijania sie od scian jest zwykla glupota

            No ale moze faktycznie w Albionie inaczej to dziala :P
            !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
            Zamieszczone przez MM-architekci
            Stofen sam w sobie nie wiele rozprasza dodatkowo światlo , ma je zmękczyć troche.
            Tak, to zrob eksperyment i uzyj go gdzies gdzie swiatlo nie ma sie od czego odbijac. Poza tym ze ograniczy ci moc swiatla to nic kompletnie nie zmieni.
            Ostatnio edytowany przez Maver; 4778. Powód: Automerged Doublepost
            --
            Pozdrawiam
            Krzysztof Zagórski

            Komentarz

            • MM-architekci
              Pełne uzależnienie
              • 2008
              • 2227

              #51
              wiem że praktycznie nic nie daje dlatego nie używam
              no comment...

              Komentarz

              • MaciekH
                Uzależniony
                • 2006
                • 662

                #52
                Zamieszczone przez Maver
                No ale moze faktycznie w Albionie inaczej to dziala :P
                Na całym świecie działa tak samo, dokładnie tak jak napisałeś co zresztą wcześniej też napisałem Ale to chyba Killer_one zna jakieś sekretne tajniki światła (fizyki) o których mi się nie śniło...
                !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
                Zamieszczone przez MM-architekci
                wiem że praktycznie nic nie daje dlatego nie używam
                Ale trzeba przyznać, że swego czasu bardzo lansiarski bajer to był
                Ostatnio edytowany przez MaciekH; 5166. Powód: Automerged Doublepost
                20D+BG-E2 | 28-105/3.5-4.5 | 70-200/2.8 | 50/1.4 | 580EXII | EF-430 | Naneu | 600R

                Komentarz

                • Killer_one
                  • 2010
                  • 9

                  #53
                  Zamieszczone przez MaciekH
                  ... Ale to chyba Killer_one zna jakieś sekretne tajniki światła (fizyki) o których mi się nie śniło...
                  A) Widzę, że wkraczamy w dyskusję nt. semantyki a nie fizyki.

                  B) Gdzieś słyszałem takie powiedzonko, "Nie bądź pan głąb, praw fizyki pan nie zmienisz..."

                  C) No właśnie, proponuję poczytać starych mistrzów (tych z literkami, bez obrazków) i popróbować... ;-)

                  A tak wogóle, nie mam zamiaru traktować tej dyskusji poważnie. Popatrzcie np. na Scotta Kelbyego, czy Davida Hobby i cały ruch Strobist.

                  Co chłopcy robią?

                  Improwizują! Tym co mają pod ręką...

                  Komentarz

                  • MaciekH
                    Uzależniony
                    • 2006
                    • 662

                    #54
                    Zamieszczone przez Killer_one
                    Popatrzcie np. na Scotta Kelbyego, czy Davida Hobby i cały ruch Strobist.

                    Co chłopcy robią?

                    Improwizują! Tym co mają pod ręką...
                    To jak już przytaczasz Hobby'ego to proponuję Strobist Light Seminar Lighting Gear For Beginners, bodajże druga płyta pt. Morning Session Part 1, gdzie sam David mówi o tym, że stofen światła nie zmiękcza tylko rozprasza:P

                    A co do całej dyskusji, słusznie! Nie podchodź do niej poważnie bo powaga zabija powoli...
                    20D+BG-E2 | 28-105/3.5-4.5 | 70-200/2.8 | 50/1.4 | 580EXII | EF-430 | Naneu | 600R

                    Komentarz

                    • aligator16
                      Początki nałogu
                      • 2008
                      • 457

                      #55
                      Może nie do końca ten temat ale widzieliście takie coś?:
                      http://www.allegro.pl/item1069990420...owych_hit.html

                      Zaczyna robić się ciekawie.. Ciekawe jak to wygląda w pracy, może ma ktoś już?

                      Komentarz

                      • MatusP
                        Początki nałogu
                        • 2008
                        • 442

                        #56
                        Widzieliśmy, widzieliśmy, fajne. Było już w wątku o dishu na systemie. Przydałoby się jeszcze coś zmyślnego do mocowania dwóch lamp, bo jedna to tak trochę słabiutko do dużego softa.
                        BLOG

                        Komentarz

                        • Maver
                          Początki nałogu
                          • 2006
                          • 397

                          #57
                          Zamieszczone przez MaciekH
                          Rozproszyć to ja sobie mogę stofenem czy innym opakowaniu po jogurcie. Jeśli używam parasolki to po to, żeby światło zmiękczyć (zwiększyć powierzchnie jego źródła) więc wole żeby cała czasza świeciła a nie tylko jej środek czy inny mały obszar... ale może ja jakiś dziwny jestem...
                          To Kup mniejsza parasolke ;-) Bedzie swiecila cala ;-D
                          --
                          Pozdrawiam
                          Krzysztof Zagórski

                          Komentarz

                          • MaciekH
                            Uzależniony
                            • 2006
                            • 662

                            #58
                            Zamieszczone przez MaciekH
                            Jeśli używam parasolki to po to, żeby światło zmiękczyć (zwiększyć powierzchnie jego źródła)
                            Zamieszczone przez Maver
                            To Kup mniejsza parasolke
                            Tak, to ma sens...
                            20D+BG-E2 | 28-105/3.5-4.5 | 70-200/2.8 | 50/1.4 | 580EXII | EF-430 | Naneu | 600R

                            Komentarz

                            • Pawel_G
                              Uzależniony
                              • 2008
                              • 527

                              #59
                              Odświerzę temat bo potrzebuję teraz kupić uchwyt do parasolki i rzuciło mi się w oczy to:

                              http://allegro.pl/lastolite-glowica-...214217950.html

                              Czy ktoś ma lub testował? Firma zacna ale jak z jakością?

                              Komentarz

                              • CFR
                                Bywalec
                                • 2007
                                • 133

                                #60
                                No to odswiezam ponownie moim dylematem przy wyborze:
                                - Phottix Varos
                                - Manfrotto Lite-Tite ML026
                                - TiltHead Shoe Lock Lastolite LAS-2422

                                Cenowo rzadzi Phottix, ale czy jest gorszy od dwoch drozszych kolegow?
                                PZDR

                                Komentarz

                                Pracuję...