Quantuum R+ Dual Power

Zwiń
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • micles
    Zablokowany
    • 2006
    • 4359

    #211
    Mój wygląda solidnie. Nie ma tam większej filozofii - stalowe pręty - raczej się nie połamią. Pierścień - też nie. Jedyne co najszybciej mogłoby pójść, to rzepy, ale one też wyglądają na najsowe. Jedyną różnicą, której na dzień dzisiejszy nie jestem w stanie stwierdzić jest ich działanie na światło.

    Komentarz

    • smigaczka
      Bywalec
      • 2010
      • 148

      #212
      Mobilny Quantuum R + to ciekawy wynalazek. Miałam okazję zrobić 2 sesyjki przy jego użyciu. Moda i jakieś portreciki, wiecie, takie tam.
      Czy wam tak samo jak nam akumulator starczał na 300shotów?

      Komentarz

      • wezyk123

        #213
        micles, jaki model quantuuma kupiłes - 300ws czy 600ws?

        Komentarz

        • micles
          Zablokowany
          • 2006
          • 4359

          #214
          A gdzie napisałem, że kupiłem?

          Będę dążył do 2x600, ale to pewnie najwcześniej na zimę.

          Komentarz

          • mishieck

            #215
            W większości sklepów nie ma 600Ws. Musieliście wszystkie wykupić?

            Komentarz

            • chuba
              Bywalec
              • 2009
              • 173

              #216
              Patent z wyzwalaniem 600WS dual power z fotoceli, za pomocą lampy systemowej w HSS działa
              Wczoraj sprawdzałem.
              Minolta x-300 + 50/1.7 + opemus 6 + 3 x cyfra Canon

              Komentarz

              • punky
                Początki nałogu
                • 2008
                • 483

                #217
                Zamieszczone przez chuba
                Patent z wyzwalaniem 600WS dual power z fotoceli, za pomocą lampy systemowej w HSS działa
                Wczoraj sprawdzałem.
                Dziękuję ci za tę informację dobry człowieku.
                Jak rozumiem testowałeś też najkrótsze czasy twojej migawki np 1/8000s?
                R6 + S17-35 + 24-70/2.8 + 50/1.8 + 85/1.8 + 70-200/2.8

                Ex Sony a6500, 70D, 40D, 30D

                Komentarz

                • sebcio80
                  Pełne uzależnienie
                  • 2005
                  • 2655

                  #218
                  Zamieszczone przez punky
                  Dziękuję ci za tę informację dobry człowieku.
                  Jak rozumiem testowałeś też najkrótsze czasy twojej migawki np 1/8000s?
                  tu zasada jest taka ze jesli dziala np na 1/1000s to MUSI dzialac i na 1/8000s
                  Moje wątki na forum: sport | fashion
                  | R5 | 5D3 | 16-35L II | Sigma 24 Art | Sigma 50 Art | Sigma 105 Art | Sigma 120-300 2.8 OS |

                  Komentarz

                  • micles
                    Zablokowany
                    • 2006
                    • 4359

                    #219
                    Działać to musi (powinno :P) zawsze. Główny problem jest z wydajnością i równomiernością oświetlenia. Zobaczę w sobotę.

                    Komentarz

                    • 3Head
                      • 2010
                      • 6

                      #220
                      Zamieszczone przez punky
                      Dziękuję ci za tę informację dobry człowieku.
                      Jak rozumiem testowałeś też najkrótsze czasy twojej migawki np 1/8000s?
                      Wyjasnij prosze przyczyne tego szalenstwa..

                      1. Czy czesto fotografujesz w okolicach slonca..? Doslownie..

                      2. Zadzialac - zadziala. Fotocela wylapie blysk i odpali lampe. Oczywiscie, na zdjeciu tego nie uchwycisz.

                      3. Profoto produkuje systemy oswietleniowe gdzie czas trwania flasha siega 1/8000 sekundy.. nie wiem, czy porownywanie osiagow Quantuuma jest na miejscu..

                      Bardzo Cie prosze, wyjasnij przyczyne stosowania takiej migawki ! Bo - z calym szacunkiem - malo kto przy zdrowych zmyslach ma powody przekraczac 1/250 sekundy..

                      Komentarz

                      • sebcio80
                        Pełne uzależnienie
                        • 2005
                        • 2655

                        #221
                        Zamieszczone przez 3Head
                        Wyjasnij prosze przyczyne tego szalenstwa..

                        1. Czy czesto fotografujesz w okolicach slonca..? Doslownie..

                        2. Zadzialac - zadziala. Fotocela wylapie blysk i odpali lampe. Oczywiscie, na zdjeciu tego nie uchwycisz.

                        3. Profoto produkuje systemy oswietleniowe gdzie czas trwania flasha siega 1/8000 sekundy.. nie wiem, czy porownywanie osiagow Quantuuma jest na miejscu..

                        Bardzo Cie prosze, wyjasnij przyczyne stosowania takiej migawki ! Bo - z calym szacunkiem - malo kto przy zdrowych zmyslach ma powody przekraczac 1/250 sekundy..
                        Widac, ze nie do konca wiesz o czym piszesz

                        1. Nie trzeba słońca nawet aby body pokazywało czas 1/2000s,wystarczy przyslona 1.2 i juz jest problem nawet w cieniu, nie mowiac o sloncu

                        2. na zdjeciu bedzie widac blysk

                        3. sek w tym, że aby lampa dzialala z krotkimi czasami to czas blysku jej ma byc wlasnie dlugi, ponad 1/250s, z dosc oczywistych powodow

                        Ja nie wyobrazam sobie fotografowania w plenerze z ograniczeniem czasu 1/250s, filtry szare rozwiazuja czesc problemow z czasami, ale dodaja nowych, lapanie blikow pod slonce, gorsza jakosc zdjec, czasami problemy z kolorami, gorszy kontrast i ciemnosc w wizjerze, czyli gorsza praca AF
                        Moje wątki na forum: sport | fashion
                        | R5 | 5D3 | 16-35L II | Sigma 24 Art | Sigma 50 Art | Sigma 105 Art | Sigma 120-300 2.8 OS |

                        Komentarz

                        • punky
                          Początki nałogu
                          • 2008
                          • 483

                          #222
                          Zamieszczone przez 3Head
                          Wyjasnij prosze przyczyne tego szalenstwa..

                          1. Czy czesto fotografujesz w okolicach slonca..? Doslownie..

                          2. Zadzialac - zadziala. Fotocela wylapie blysk i odpali lampe. Oczywiscie, na zdjeciu tego nie uchwycisz.

                          3. Profoto produkuje systemy oswietleniowe gdzie czas trwania flasha siega 1/8000 sekundy.. nie wiem, czy porownywanie osiagow Quantuuma jest na miejscu..

                          Bardzo Cie prosze, wyjasnij przyczyne stosowania takiej migawki ! Bo - z calym szacunkiem - malo kto przy zdrowych zmyslach ma powody przekraczac 1/250 sekundy..
                          Stosowanie filtrów szarych na obiektywie wymaga wzrostu mocy lampy co nie jest mi na rękę przy lampie 300Ws.

                          1 Tak, często.

                          2 Właśnie ,że uchwycę polecam ten filmik:


                          3 Profoto jest kilkukrotnie droższe, a ja fotografuję dla przyjemności.

                          Mój Canon 5DII przy wyzwalaniu chińskimi Phottixami synchronizuje się do 1/160, niestety ta wartość dla poprawnej ekspozycji tła wymaga przymknięcia przysłony do wartości np 8 (tak miałem ostatnio). F8 to już jednak spora GO i mi nie odpowiada.

                          Poza tym sebcio80 chyba dość logicznie już ci odpowedział.
                          R6 + S17-35 + 24-70/2.8 + 50/1.8 + 85/1.8 + 70-200/2.8

                          Ex Sony a6500, 70D, 40D, 30D

                          Komentarz

                          • szuler
                            Uzależniony
                            • 2007
                            • 829

                            #223
                            Tutaj ja czegoś nie rozumię. Też się bawiłem krótkimi czasami w studio i to rozumie można rozmyć tło na niskich przysłonach, ale po co rozmycie tła w pleneże. Skoro już się ruszyliśmy z tym całym majdanem w plener to chyba po to aby było widać, że gdzieś jesteśmy poza studiem. Po co rozmywać do plamy jezioro, czy jakieś ruiny np. pofabryczne.
                            A może masz tam jeszcze telefon bez drutu...? - Podróż za jeden uśmiech - 1971

                            Komentarz

                            • sebcio80
                              Pełne uzależnienie
                              • 2005
                              • 2655

                              #224
                              Zamieszczone przez szuler
                              Tutaj ja czegoś nie rozumię. Też się bawiłem krótkimi czasami w studio i to rozumie można rozmyć tło na niskich przysłonach, ale po co rozmycie tła w pleneże. Skoro już się ruszyliśmy z tym całym majdanem w plener to chyba po to aby było widać, że gdzieś jesteśmy poza studiem. Po co rozmywać do plamy jezioro, czy jakieś ruiny np. pofabryczne.
                              to juz kwestia kadru i podejscia do zdjec, uwierz mi ze czasami i ruiny czy jezioro w tle rozmazane poza GO moga wygladac fascynujaco, znacznie lepiej niz ostre i wyrazne, no i nie ma piekniejszego widoku jak bokeh z lisci przez ktore przeciskaja sie promienie slonca,


                              chodzi po prostu o to aby miec kazda mozliwosc,

                              (ps. ja w zasadzie w plenerze nigdy nie przymykam obiektywow)
                              Moje wątki na forum: sport | fashion
                              | R5 | 5D3 | 16-35L II | Sigma 24 Art | Sigma 50 Art | Sigma 105 Art | Sigma 120-300 2.8 OS |

                              Komentarz

                              • pank
                                Pełne uzależnienie
                                • 2008
                                • 1502

                                #225
                                Zamieszczone przez szuler
                                Tutaj ja czegoś nie rozumię. Też się bawiłem krótkimi czasami w studio i to rozumie można rozmyć tło na niskich przysłonach, ale po co rozmycie tła w pleneże. Skoro już się ruszyliśmy z tym całym majdanem w plener to chyba po to aby było widać, że gdzieś jesteśmy poza studiem. Po co rozmywać do plamy jezioro, czy jakieś ruiny np. pofabryczne.
                                Ja też nie rozumię jak można takie byki robić Panie pleneże.
                                Nazywam się Piotr Knap, to i informacja że moje nazwisko można wyguglać nie jest zdaje się sprzeczne z 8 punktem regulaminu forum więc nie rozumiem czemu zostało to usunięte. Albo inaczej, rozumiem, ale powód jest dość żenujący

                                Komentarz

                                Pracuję...