Czemu Canon schodzi na psy z software ??

Zwiń
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Pszczola
    Pełne uzależnienie
    • 2004
    • 1760

    #16
    Ja nie zainstalowalem zadnego softu z plyt, ktore Canon dolaczyl do 350d i jestem zadowolony.
    EOS 300v + BP, EOS 350d, EFs 18-55 3.5-5.6 II, EF 28-90 4-5.6 II, EF 75-300 4-5.6 III, EF 50mm 1.8 II, EF 85mm 1.8, Auto Revuenon 135 2.8, Pentacon 200 4, 430EX + rożny osprzęt; FED 5B; LOMO LK-A; Lubitel 166B; Minolta AF Big-Finder; Umax AstraCam 1000

    Komentarz

    • mxw
      Pełne uzależnienie
      • 2005
      • 2315

      #17
      Zamieszczone przez MarekC
      Mnie się wydaje, że chyba drogi Adoba i Canona we wspólnym biznesie rozeszły się i tyle ..
      oj, chyba nie... właśnie zainstalowałem najnowszy DPP 2.0.3.7 i w menu pojawiła się nowa opcja:
      Transfer to Photoshop Alt-P

      Zamieszczone przez pysiek
      Wydaje mi sie ze jesli ktos ma profi puszke to ma takze PS'a. Moze nawet cala kolekcje pudelek poczynajac od wersji 1.0.
      qrcze, skąd wy tacy bogaci jesteście?? PS kosztuje więcej niż 350D... choć fakt, to nie jest profi puszka.

      Zamieszczone przez Pszczola
      Ja nie zainstalowalem zadnego softu z plyt, ktore Canon dolaczyl do 350d i jestem zadowolony.
      i to jest właściwe podejście ;-)

      właśnie sobie kończę pisać własną ściągarkę do plików z karty: działa mniodzio, piszczy, tańczy, kopiuje, zmienia numerki, usuwa i odpala ACDsee na końcu, czego chcieć więcej
      pozdro.,
      m.
      __________________

      Komentarz

      • Vitez
        zło konieczne
        • 2004
        • 19804

        #18
        Zamieszczone przez mxw
        qrcze, skąd wy tacy bogaci jesteście?? PS kosztuje więcej niż 350D... choć fakt, to nie jest profi puszka.
        Jesli mowa o PS CS2 to:

        - Photoshop 6.0 - nowy z licencja itp = ok 600zl (mozna znalezc na Allegro choc nadgorliwcy z Allegro usuwaja te aukcje myslac ze to piraty )
        - upgrade do CS2 - ok 800zl - http://sklep.wimal.com.pl/sklep/towa...&JM=SZT&CN=EUR

        Mnie to wlasnie tyle wynioslo - tylko trzeba sie tego PS 6.0 (ew 5 czy 7 chyba tez moga byc) naszukac. Podczas gdy pelna wersja CS2 kosztuje ok 2 razy drozej.

        Komentarz

        • mxw
          Pełne uzależnienie
          • 2005
          • 2315

          #19
          Zamieszczone przez Vitez
          Jesli mowa o PS CS2 to:

          - Photoshop 6.0 - nowy z licencja itp = ok 600zl (mozna znalezc na Allegro choc nadgorliwcy z Allegro usuwaja te aukcje myslac ze to piraty )
          - upgrade do CS2 - ok 800zl - http://sklep.wimal.com.pl/sklep/towa...&JM=SZT&CN=EUR

          Mnie to wlasnie tyle wynioslo - tylko trzeba sie tego PS 6.0 (ew 5 czy 7 chyba tez moga byc) naszukac. Podczas gdy pelna wersja CS2 kosztuje ok 2 razy drozej.
          dzieki za info.
          rzeczywiście w hurtowni PS CS2 PL Win Upgrade 817 brutto
          (upgrade dotyczy wersji 5.5, 6, 7, 8 )

          pełna wersja PS CS2 PL Win 2910,- brutto

          tylko co nalezy posiadać, jako dowód, że się posiada ten stary PS?
          fakturę na siebie?
          pozdro.,
          m.
          __________________

          Komentarz

          • boski
            Coś już napisał
            • 2005
            • 94

            #20
            fakture... ewentualnie oryginalne opakowanie + wszystkie papiery z pudeleczka + oryginalny nosnik z SN.

            polecam rejestracje w Adobe - wtedy nawet jak stracisz soft w wyniku nieszczesliwego wypadku mozesz tarac sie o duplikaty oprogramowania.
            Loading sig, please wait...
            |||||||||||||----35%----------------


            Canon EOS system

            Komentarz

            • Vitez
              zło konieczne
              • 2004
              • 19804

              #21
              Zamieszczone przez mxw
              tylko co nalezy posiadać, jako dowód, że się posiada ten stary PS?
              fakturę na siebie?
              Ja mam fakture, umowe ze sprzedajacym oraz potwierdzenie (wydruk) przeniesienia licencji zarejestrowanej w Adobe ze sprzedajacego na mnie.

              Komentarz

              • gietrzy
                Pełne uzależnienie
                • 2004
                • 5727

                #22
                Zamieszczone przez Kubaman
                albo ja nie kumam, albo Ty nie kumasz
                Nikonowski konwerter raw kosztuje $100, płatne dodatkowo!
                Zamieszczone przez Kubaman
                Chyba nie masz złudzeń, że nikt nie daje ci elementów, DPP i EVU za friko :rolleyes: Jeśli to kosztuje w pakiecie z aparatem powiedzmy 100$ to ja wolę te pieniądze dostać jako zniżkę np. do kupna C1. Lub mieć możliwość kupienia samego body tylko ze sterownikami o te 100$ taniej. Nie chcę okrojonych programów na siłę (aby utrzymywać japońskich programistów).
                To co mówisz chyba nie ma sensu z punktu widzenia logistycznego. To jest masówa. Jedyne zestawy to te z kitem i basta. Ileż więcej mieli by zestawów, gdybyś "chciał to z tym, tamto bez tego".
                Ponadto musieli by się podzielić formatem pliku raw a najwyraźniej na tą chwilę nie chcą tego robić.
                DPP nie jest złe jak na poziom 350D/20D. Użytkownicy 1D i tak muszą mieć workflow oparty na PS, dla nich jest transfer to PShop.
                DPP brakuje dobrego odszumiacza i troszeczkę więcej rozdzielczości.
                the silence is deafening

                Komentarz

                Pracuję...