Digital Photo Professional 3.11.1.

Zwiń
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • szwayko
    Pełne uzależnienie
    • 2004
    • 2085

    #1

    Digital Photo Professional 3.11.1.

    Pojawił się nowy Digital Photo Professional 3.11.1.
    Ale specjalnych zmian nie ma.
    Tylko to:
    1. Fixes a malfunction that occurs when displaying the shooting data of the EOS 5D Mark II.
    2. Fixes a malfunction that occurs when saving images of the EOS 5D and the EOS Kiss X50 / EOS REBEL T3 / EOS 1100D after conversion.

    Do pobrania np.tu:
    http://www.usa.canon.com/cusa/suppor...ersAndSoftware

    Przy okazji ostatnie DPP++
    frickr FB
    www.szwajkowski.pl
  • Merde
    Grzeczny i układny podpis
    • 2008
    • 7756

    #2
    Zamieszczone przez szwayko
    Demo w takiej formie to sobie w buty można wsadzić... nic nie działa.
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

    Komentarz

    • andrzej3k
      Bywalec
      • 2008
      • 144

      #3
      Działa wszystko, zarówno w wersji demo (znacznie ograniczonej funkcjonalnie) jak i w full.
      Ostatnio edytowany przez andrzej3k; 18601.

      Komentarz

      • Merde
        Grzeczny i układny podpis
        • 2008
        • 7756

        #4
        Zamieszczone przez andrzej3k
        Działa wszystko, zarówno w wersji demo (znacznie ograniczonej funkcjonalnie) jak i w full.
        "Sorry, this button is available in the full version only" to dla mnie nie jest działanie. Jak mam przetestować opcje które nie działają od samego początku?
        I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

        Komentarz

        • diplo
          Początki nałogu
          • 2005
          • 298

          #5
          Powiedzcie mi Panowie bo w sumie mam trzy kopie od wszystkich aparatów tego oprogramowania w czym on lepszy/ i czy w ogóle jest od Lr. Bo może mam fajny soft a nie potrafię go wykorzystać
          Dzięki za odpowiedź
          5DMK3 z grypą, 5DMK2 też chory, 6D, 40D,1200D, 350D, C85 f1.8, C24-70 f2.8L, C70-200 f4 L IS, S 35 1.4 A, T 15-30 2.8, S 18-125 f3.5/5.6, C430EX, YN-600EX-RT...i kit

          Komentarz

          • Mikol
            Bywalec
            • 2009
            • 105

            #6
            Jest lepszy (szczególnie od konwerterów adobe) w jakości generowanego .jpg lub .tiff. Przede wszystkim w kolorach!

            Komentarz

            • underhand
              Bywalec
              • 2006
              • 126

              #7
              ...no a u mnie zaczelo sie od komunikatu: insufficient memory, jak to ruszyc?

              Komentarz

              • Bangi
                Moderator
                • 2010
                • 5500

                #8
                Zamieszczone przez Mikol
                Jest lepszy (szczególnie od konwerterów adobe) w jakości generowanego .jpg lub .tiff. Przede wszystkim w kolorach!
                powtwierdzam w pełni, zdecydowanie lepsze kolorki wychodzą z DPP niz produktów Adobe, no chyba, że zdjęcie skopane od samego początku to chyba więcej wyciągniemy z Adobe, ale jesli raw dobrze naświetlony DPP jest super, mimo, że być może toporne
                SAMOLOTY CB
                SAMOLOTY lotnictwo.net
                SAMOLOTY OBRÓBKA Tutorial

                Komentarz

                • underhand
                  Bywalec
                  • 2006
                  • 126

                  #9
                  Zamieszczone przez underhand
                  ...no a u mnie zaczelo sie od komunikatu: insufficient memory, jak to ruszyc?

                  ok juz wiem , trzeba podzielic folder na mniejsze, takie otoz rozwiazanie. Dziwne tylko,ze po poprzednim upgrade nie bylo problemu...

                  Komentarz

                  • Merauder
                    Pełne uzależnienie
                    • 2008
                    • 1092

                    #10
                    Jako, ze pierwszy raz widzę ten "upgrade" to mam pytanie: to nie oficjalny dodatek?

                    Sent from my GT-I9000
                    7D | 450D | C10-22 3.5-4.5 | S8 3.5 Fish | C28 1.8 | C50 1.4 | C85 1.8 | 430EX II | Phottix|

                    Komentarz

                    • Merde
                      Grzeczny i układny podpis
                      • 2008
                      • 7756

                      #11
                      Zamieszczone przez Merauder
                      Jako, ze pierwszy raz widzę ten "upgrade" to mam pytanie: to nie oficjalny dodatek?
                      DPP++? A skąd, to dodatek osób trzecich.
                      I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

                      Komentarz

                      • fotna
                        Początki nałogu
                        • 2004
                        • 454

                        #12
                        Tak z nieco innej beczki.
                        Czy w DPP można wpisywać metadane?
                        Najlepiej do raw
                        fotna.dlm.pl

                        Komentarz

                        • goobie
                          Bywalec
                          • 2006
                          • 102

                          #13
                          Zamieszczone przez fotna
                          Tak z nieco innej beczki.
                          Czy w DPP można wpisywać metadane?
                          Najlepiej do raw
                          W menu File jest pozycja Info (lub CTRL+I), która wywołuje okno z wszelkimi parametrami wykonanego zdjęcia. U góry tego okna jest też druga zakładka 'Metadata' ale niestety ona tylko wyświetla puste dane - bez możliwości wpisania czegokolwiek. Trochę to dziwne, zwłaszcza, jeśli za pomocą DPP chcemy dopiero wywołać RAW i to jest najlepszy moment aby coś tam do metadanych wpisać... u Was podobnie czy tylko u mnie?


                          Odpowiadając na wcześniejsze pytanie, podstawowe zalety DPP jak dla mnie:

                          1. naprawdę dobrej jakości obrazek (jak już nabędziemy wprawy z suwaczkami)
                          2. sprawne kopiowanie receptur (ustawień) ze zdjęcia na zdjęcie lub hurtowo, dla całej grupy
                          3. szybkość obsługi
                          4. "zaszywanie" dokonanych ustawień do pliku z możliwością powrotu do ustawień początkowych. Korekty jakich dokonaliśmy w plikach są widoczne nawet po reinstalacji systemu
                          5. nawet niezła ergonomia, jak się już człowiek przyzwyczai
                          6. narzędzia do retuszu
                          7. darmowy do zastosowań komercyjnych! wielu zdjęć nie musze nawet tykać innym oprogramowaniem (konkurencja za podobny program karze sobie płacić, a my mamy gratis to też trzeba docenić

                          Jak ktoś jeszcze nie przekonany - jest pdf z polską i angielską instrukcją do tego softu (zakładka podręczniki):
                          http://www.canon.pl/Support/Consumer...ownload&page=1

                          Na koniec moje pytanie:
                          Ostatnie dwie wersje DPP znacznie dłużej startują. U mnie działo się tak na starym systemie, ale na świeżym jest tak samo. Też tak macie?
                          Pozdrawiam! Adam

                          kilka fotek...

                          Komentarz

                          • pawelo1
                            Początki nałogu
                            • 2012
                            • 408

                            #14
                            odnośnie metadanych to u mnie też nie da się nic wpisać i tak raczej jest u wszystkich. Odnośnie drugiego pytania to raczej normalne jak otwierasz go pierwszy raz tak samo jak photoshopa czy inne programy zależy też od wydajności dysku, procka. U mnie jeśli odpalam pierwszy raz to startuje po 5 sekundach, a jak drugi raz to po sekundzie otwiera na windows 7 pro 64 bit. Sprawdź to u siebie i tak samo powinieneś mieć że w momencie otworzy. Jak działały poprzednie wersje to nie wiem bo nie zwracałem na to uwagi może sekunde szybciej otwierał, a to jest przecież nieistotne czy 3 sekundy szybciej bo tylko raz otwierasz a 2 raz jak wyżej w mig.
                            Ostatnio edytowany przez pawelo1; 45437.

                            Komentarz

                            • YaneC
                              Początki nałogu
                              • 2009
                              • 367

                              #15
                              Zamieszczone przez goobie
                              Jak ktoś jeszcze nie przekonany - jest pdf z polską i angielską instrukcją do tego softu (zakładka podręczniki):
                              http://www.canon.pl/Support/Consumer...ownload&page=1
                              Sorry, ale... nie widzę polskiej instrukcji pod podanym linkiem (ENG owSem)...
                              BYKOM STOP

                              Komentarz

                              Pracuję...