Forum Canon-Board.info jest własnością prywatną. Decyzje Właściciela Forum są ostateczne.
Celem serwisu i forum Canon-Board.info jest wymiana doświadczeń i gromadzenie wiedzy z zakresu fotografii,zarówno techniki fotografowania jak i dot. sprzętu, w szczególności sprzętu fotograficznego marki Canon.
Zasady Forum
Wypowiedzi na Forum należy konstruować z zachowaniem ogólnie przyjętych zasad dobrego wychowania. Naruszenia nie będą tolerowane. Nie zezwala się na publikowanie materiałów (linki, zdjęcia, treści) o treści wulgarnej, sprzecznej z prawem lub mogące wywoływać spory, polemiki , działania, na tle religijnym, politycznym czy światopoglądowym.
Pisząc nową wiadomość - sprawdź czy wnosi ona coś do dyskusji oraz czy nie odbiega ona od tematu wątku. Niemile widziane jest pisanie postów w stylu "zgadzam się" i koniec lub powtarzanie argumentów.
Zanim założysz nowy temat, sprawdź w wyszukiwarce, czy nie był on już wcześniej poruszany na forum. W 90% przypadków był. Jeśli masz pytania związane z takim tematem, dopisz nowego posta do istniejącego wątku (o ile już nie ma w nim na nie odpowiedzi).(Z uwagi na ograniczenia techniczne wbudowanej wyszukiwarki Forum, alternatywnie proponujemy używać wyszukiwarki Google z komendą
"szukana_fraza site:Canon-Board.info")
Zakładając wątek nadaj mu tytuł, który dobrze podsumuje jego treść. Jeśli masz pytanie dotyczące obiektywu/aparatu, to podaj jego nazwę i zaznacz na czym problem polega. Nie jest mile widziane pisanie postów pod tytułem: "Pomocy", "Nie działa", "Co kupić?".
Należy przestrzegać tematyki na poszczególnych forach. Mam nadzieję że tematyka poszczególnych
forów jest dość jasna i proszę o jej przestrzeganie. Pisanie w nieodpowiednich miejscach powoduje dodatkową pracą dla moderatorów.
Ortografia - każdy piszący na forum powinien dokładnie sprawdzić pisownie przed wysłaniem posta. Zwracanie uwagi innym użytkownikom na ich błędy ortograficzne może odbywać się jedynie przez przesyłanie prywatnej wiadomości do użytkownika lub zaraportowanie posta do moderatorów. Należy unikać niechlujnego pisania wiadomości. Jeżeli szanujesz czas i wiedzę innych użytkowników Forum i chcesz od nich otrzymać odpowiedź, zadbaj o schludny i poprawny ortograficznie wygląd swojej wiadomości. Moderatorzy mają prawo poprawiać błędy w treści posta i przyznawać ostrzeżenia za rażące naruszenia niniejszego punktu. Dopuszczamy pisanie bez polskich liter.
Nie mile widziane jest odsyłanie do archiwum bez podania linka do odpowiedniego wątku.
Reklama na forum.
Dopuszczalne jest reklamowanie działalności fotograficznej tj. usług fotograficznych, wykonywania fotografii.
Wszystko co jest przeznaczone DLA fotografów uznawane jest za działalność komercyjna (np. warsztaty, albumy, odbitki, cały sprzęt fotograficzny).
Zasady reklamowe uregulowane są szczegółowo w odpowiedniej sekcji FAQ 'Zasady reklamy i działalności komercyjnej' które stanowią załącznik do niniejszego regulaminu.
Oferty sprzedaży/kupna sprzętu należy umieszczać jedynie w odpowiednim podforum zgodnie z zasadami Działu Giełda. Użytkownicy naruszający zasady działalności komercyjnych będą odpowiednio ostrzeżeni/ukarani, a ich wpisy usunięte.
Prezentowane zdjęcia muszą mieć rozmiar do 1280 pikseli w poziomie i do 900 pikseli w pionie.
Dostęp do forum z bramek internetowych może być niemożliwy z przyczyn technicznych - dla ograniczenia dostępu "anonimom" lubujących się w nagminnym łamaniu Regulaminu Forum. Zakładanie kolejnych użytkowników w celu ominięcia nałożonych ograniczeń na użytkownika (blokada tzw. Ban czasowy lub stały) skutkować będzie blokadą na numer IP.
Zasady porządkowe
Moderatorzy mają prawo ostrzegać w przypadku naruszenia ww. zasad lub netykiety oraz zablokować możliwość wypowiadania się na forum (czasowo lub stale) w przypadku poważnych/powtarzających się przypadków łamania regulaminu przez użytkownika. Administrator ma prawo zablokować konto użytkownika w przypadku rażącego naruszenia regulaminu. Administrator forum nie usuwa kont "na życzenie".
Posty i wątki naruszające regulamin, prawo lub dobre obyczaje będą edytowane, przenoszone lub kasowane przez moderatorów. Moderatorzy nie usuwają postów, ani nie zamykają wątków "na życzenie", tak więc proszę się dwa razy zastanowić zanim się coś napisze.
Zastrzeżenia co do decyzji i działań Moderatorów należy zgłaszać w pierwszej kolejności poprzez prywatną wiadomość do danego Moderatora. Kolejnym krokiem jest link 'Kontakt' na dole strony Serwisu do Właściciela forum ? użytkownik fomag . Moderatorzy nie mają prawa zmieniać decyzji innych moderatorów.
2014.10.12 - zmiana dot. działań komercyjnych; patrz też tutaj: http://www.canon-board.info/faq.php
2017.12.01 - zmiana pkt 9. dotycząca dopuszczalnych rozmiarów zdjęć, od teraz można 1280 x 900 pikseli.
Ja chyba jestem jakiś inny, bo kupiłem wersje do pobrania - przynajmniej żona kolejnego podejrzanego pudełka oglądać nie musi
A teraz pytanie. W LR4 doszedł soft-proofing. Testuję sobie to właśnie i zastanawiam się nad jednym. Przy podglądzie mamy do wyboru rendering intent (perceptual vs relative). Podobnie jest w module Print. Natomiast gdzie to można ustawić podczas exportu z konwersją do profilu labu?
Nie jesteś inny , też kupiłem wersję do pobrania, a fakturę wydrukowałem. Nie mam potrzeby posiadania pudełka.
File Settings->Color Space->Other
EOS R, EF 16-35 f/4L IS, EF 24-70 f/2.8L II, RF 50 f/1.8 STM, RF 85 f/2.0 IS, EF 100 f/2.8L IS, RF 70-200 f/4L IS, 580EX II, Manfrotto: Befree Carbon, 055XPROB, 488RC2
Póki co dla mnie jedyną wadą jest fakt, że muszę "presety" które miałem dostosować do nowego standardu. U mnie chodzi jakby trochę lepiej niż wersja 3.
A tak w ogóle LR3 dostałem wraz z aparatem. Czy da się zrobić w ogóle płatny upgrade do LR4 w takim wypadu?
Przypuszczam, że tak - mam ten sam problem z LR3 dodanym do Wacoma. Na swoich stronach Adobe pisze, że aktualizacja jest dla każdej wersji Lightrooma, ale dla pewności puściłem jeszcze do nich maila i czekam na odpowiedź.
Przypuszczam, że tak - mam ten sam problem z LR3 dodanym do Wacoma. Na swoich stronach Adobe pisze, że aktualizacja jest dla każdej wersji Lightrooma, ale dla pewności puściłem jeszcze do nich maila i czekam na odpowiedź.
Daj znać co Ci powiedzieli. A o fakturę nie pytałeś pewnie, ale jeżeli można robić upgrade to i fakturę pewnie wystawią.
PS. W końcu zrobiłeś porządek ze stopką :-)
Ano. Miałem już dość pytań o ISO w 1Ds2 vs 1Ds3 ;-)
Testuję obecnie triala Lr4 i zmiana procesu z 2010 na 2012 powoduje zmianę w histogramie - można temu zapobiec?
Nie. W nowym procesie program w inny sposób operuje tonalnością, przy pomocy nieco zmienionego zestawu narzędzi. Wg mnie stare zdjęcia lepiej pozostawić w poprzednim procesie, właśnie po to, aby nie musieć zmieniać ustawień. Nowe prace obowiązkowo w procesie 2012 , który w bardziej naturalny sposób pozwala kontrolować jasność poszczególnych obszarów.
mor_feusz ja mam 7d i lapka aktualnie (dość wyeksploatowanego). Póki co udało mi się utworzyć nowe presety prawie identyczne jak te z procesu 2010. Zdjęć z LR3 nie przerabiam na nowy proces bo nie widzę ku temu sensu, pewnie niedługo i tak się ich pozbędę zostawiając tylko jpeg/tiff.
Komentarz