Forum Canon-Board.info jest własnością prywatną. Decyzje Właściciela Forum są ostateczne.
Celem serwisu i forum Canon-Board.info jest wymiana doświadczeń i gromadzenie wiedzy z zakresu fotografii,zarówno techniki fotografowania jak i dot. sprzętu, w szczególności sprzętu fotograficznego marki Canon.
Zasady Forum
Wypowiedzi na Forum należy konstruować z zachowaniem ogólnie przyjętych zasad dobrego wychowania. Naruszenia nie będą tolerowane. Nie zezwala się na publikowanie materiałów (linki, zdjęcia, treści) o treści wulgarnej, sprzecznej z prawem lub mogące wywoływać spory, polemiki , działania, na tle religijnym, politycznym czy światopoglądowym.
Pisząc nową wiadomość - sprawdź czy wnosi ona coś do dyskusji oraz czy nie odbiega ona od tematu wątku. Niemile widziane jest pisanie postów w stylu "zgadzam się" i koniec lub powtarzanie argumentów.
Zanim założysz nowy temat, sprawdź w wyszukiwarce, czy nie był on już wcześniej poruszany na forum. W 90% przypadków był. Jeśli masz pytania związane z takim tematem, dopisz nowego posta do istniejącego wątku (o ile już nie ma w nim na nie odpowiedzi).(Z uwagi na ograniczenia techniczne wbudowanej wyszukiwarki Forum, alternatywnie proponujemy używać wyszukiwarki Google z komendą
"szukana_fraza site:Canon-Board.info")
Zakładając wątek nadaj mu tytuł, który dobrze podsumuje jego treść. Jeśli masz pytanie dotyczące obiektywu/aparatu, to podaj jego nazwę i zaznacz na czym problem polega. Nie jest mile widziane pisanie postów pod tytułem: "Pomocy", "Nie działa", "Co kupić?".
Należy przestrzegać tematyki na poszczególnych forach. Mam nadzieję że tematyka poszczególnych
forów jest dość jasna i proszę o jej przestrzeganie. Pisanie w nieodpowiednich miejscach powoduje dodatkową pracą dla moderatorów.
Ortografia - każdy piszący na forum powinien dokładnie sprawdzić pisownie przed wysłaniem posta. Zwracanie uwagi innym użytkownikom na ich błędy ortograficzne może odbywać się jedynie przez przesyłanie prywatnej wiadomości do użytkownika lub zaraportowanie posta do moderatorów. Należy unikać niechlujnego pisania wiadomości. Jeżeli szanujesz czas i wiedzę innych użytkowników Forum i chcesz od nich otrzymać odpowiedź, zadbaj o schludny i poprawny ortograficznie wygląd swojej wiadomości. Moderatorzy mają prawo poprawiać błędy w treści posta i przyznawać ostrzeżenia za rażące naruszenia niniejszego punktu. Dopuszczamy pisanie bez polskich liter.
Nie mile widziane jest odsyłanie do archiwum bez podania linka do odpowiedniego wątku.
Reklama na forum.
Dopuszczalne jest reklamowanie działalności fotograficznej tj. usług fotograficznych, wykonywania fotografii.
Wszystko co jest przeznaczone DLA fotografów uznawane jest za działalność komercyjna (np. warsztaty, albumy, odbitki, cały sprzęt fotograficzny).
Zasady reklamowe uregulowane są szczegółowo w odpowiedniej sekcji FAQ 'Zasady reklamy i działalności komercyjnej' które stanowią załącznik do niniejszego regulaminu.
Oferty sprzedaży/kupna sprzętu należy umieszczać jedynie w odpowiednim podforum zgodnie z zasadami Działu Giełda. Użytkownicy naruszający zasady działalności komercyjnych będą odpowiednio ostrzeżeni/ukarani, a ich wpisy usunięte.
Prezentowane zdjęcia muszą mieć rozmiar do 1280 pikseli w poziomie i do 900 pikseli w pionie.
Dostęp do forum z bramek internetowych może być niemożliwy z przyczyn technicznych - dla ograniczenia dostępu "anonimom" lubujących się w nagminnym łamaniu Regulaminu Forum. Zakładanie kolejnych użytkowników w celu ominięcia nałożonych ograniczeń na użytkownika (blokada tzw. Ban czasowy lub stały) skutkować będzie blokadą na numer IP.
Zasady porządkowe
Moderatorzy mają prawo ostrzegać w przypadku naruszenia ww. zasad lub netykiety oraz zablokować możliwość wypowiadania się na forum (czasowo lub stale) w przypadku poważnych/powtarzających się przypadków łamania regulaminu przez użytkownika. Administrator ma prawo zablokować konto użytkownika w przypadku rażącego naruszenia regulaminu. Administrator forum nie usuwa kont "na życzenie".
Posty i wątki naruszające regulamin, prawo lub dobre obyczaje będą edytowane, przenoszone lub kasowane przez moderatorów. Moderatorzy nie usuwają postów, ani nie zamykają wątków "na życzenie", tak więc proszę się dwa razy zastanowić zanim się coś napisze.
Zastrzeżenia co do decyzji i działań Moderatorów należy zgłaszać w pierwszej kolejności poprzez prywatną wiadomość do danego Moderatora. Kolejnym krokiem jest link 'Kontakt' na dole strony Serwisu do Właściciela forum ? użytkownik fomag . Moderatorzy nie mają prawa zmieniać decyzji innych moderatorów.
2014.10.12 - zmiana dot. działań komercyjnych; patrz też tutaj: http://www.canon-board.info/faq.php
2017.12.01 - zmiana pkt 9. dotycząca dopuszczalnych rozmiarów zdjęć, od teraz można 1280 x 900 pikseli.
Witam.
Potrzebuję pomocy przy wyborze cyfrowej elektronicznej niani. Wybór jest ogromny, a bubli wiele. Szukam niani z dużym zasięgiem i przyzwoitymi parametrami do monitorowania snu mojego syna.
Najlepsza była by taka z czujką ruchu i wykrywaniem płaczu :razz:.
Jeżeli ktoś z forumowiczów ma sprawdzony model lub może mi polecić produkt to będę bardzo wdzięczny.
jak Cie monitor oddechu obudzi bezpodstawnie alarmem w środku snu parę razy to raz-dwa się go pozbędziesz
ja używam Angel Care z w/w monitorem i gdyby nie te fałszywe alarmy to byłoby 5+
znajomi potwierdzają, że takie klocki sa w każdym czujniku oddechu
Mam również Angel Care (sam monitor) - również były dziwne alarmy - okazało się, że urządzenie jest uszkodzone - po naprawie (na szczęście gwarancyjnej) działa bardzo dobrze.
hmm... a ja z premedytacja nie kupowalem czujnika oddechu. jak poczytalem o tym i o samej smierci lozeczkowej to stwierdzilem ze to bez sensu. bo co zrobisz jak ci dziecko przestanie oddychac na spacerze? czujnika w wozek nie wlozysz bo nie zda egzaminu.
a tak naprawde smierc lozeczkowo to naprawde zadkosc choc wiem o co chodzi rodzicom(sam nim jestem) - to ta bezsilnosc i brak symptomow sygnalow wczesniej(chociaz jak sie poczyta i zaglebi w temat to sie okazuje ze sa grupy ryzyka)
a co do niani... tu tez zaoszczedzilem...;-)
mam tel na abonament w ktorym mam za darmo rozmowy do zony, klade tel na szafeczce a drugi na glosnomowiacym ze soba.
rzadko opuszczam malego wiec nie bylo sensu kupowac niani, dlatego takie rozwiazanie u mnie sie sprawdza.(do tego zasieg bez ograniczen!
przez 7 miesiecy zycia mojego syna skorzystalem z tej metody 3-4 razy.
pozdrawiam
G12, C50D, C24-105 f/4L, C85 f/1,8, Samyang 8mm, PORST MC 55 1.4, NISSIN Di866 było:500d, S17-70 f/2,8-4 os hsm, c50 f/1.4, c75-300 4-5.6 III
Nie potrzebuję kontroli oddechu - syn ma 15 miesięcy (ale w maju pojawi się kolejny bobas). Chodzi o to, że w południe Krystian śpi od 1,5 godziny do czasem nawet 3. Łóżeczko jest na piętrze, babcia urzęduje na parterze - ciągle muszą być otwarte drzwi aby usłyszeć czy się obudził, czy nie płacze, a może nie biega po pokoju, stąd ta niania elektroniczna z czujką ruchu i funkcją VOX (kontrola oddechu jest zbędna). Jeden z kolegów napisał, że jak mnie w nocy obudzi elektroniczna niania to dam sobie z nią spokój - mały śpi w łóżeczku w naszej sypialni i pobudki kilka razy w nocy są dla mnie normą :razz: - za nianię w nocy robię ja i moja żona.
Witaj, posiadam model ANGELCARE AC1100 MONITOR NIANIA KAMERA - jestem super zadowolony. Używamy od urodzenia córki i nie wyobrażam sobie funkcjonowania bez tego.
Dziecko śpi w pokoju a my na bieżąco widzimy czy się budzi czy nie - jeśli się budzi ale grzecznie leży to nie musimy iść do niej a cały czas mamy ją na oku. W nocy działa na podczerwień i widać równie dokładnie jak w dzień ale bez kolorów. Jak się odkryje czy kaszle to natychmiast o tym wiemy. Można wyjść z psem mając nianię w ręce i nawet jak się dziecko obudzi to można do niego mówić i spokojnie wrócić do domu. Działa na wystarczającą odległość a mieszkamy w domu na drugim piętrze. Niania sygnalizuje płacz bądź jakiś dźwięk o głośności regulowanej - można dopasować. Na wyświetlaczu jest czujnik zasięgu - jak wychodzimy z zasięgu niania pokazuje siłę sygnału.
Samego czujnika oddechu używamy sporadycznie głównie jak dziecko jest chore lub jakieś niewyraźne - dla naszych celów spokojnego snu
Jeśli chodzi o sygnał informujący o braku oddechu to nigdy nie uruchomił się bez przyczyny - zazwyczaj się uruchamiał jak zapomnieliśmy wyłączyć po zabraniu dziecka z łóżeczka.
"Wiem, że sądzicie, iż rozumiecie to, co myślicie, że powiedziałem, ale nie jestem pewien, czy zdajecie sobie sprawę, że to, co do was dotarło, nie jest tym, co myślę."
A. Greenspan
Komentarz