Strona 10 z 14 PierwszyPierwszy ... 89101112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 131

Wątek: Jaką blendę kupić ?

  1. #91
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    26

    Domyślnie

    Ja się nie przejmuję. Wręcz przeciwnie Jestem zdania, że nie warto płacić 10x tyle za coś, co da tylko minimalnie lepszy efekt lub nie będzie żadnej różnicy.

  2. #92

    Domyślnie

    Odnośnie wątku sposobu składania blend polacem filmik prezetnowany przez jednego ze sprzedawców na którym widać jak to robić:
    http://fripers.pl/article_info.php/a...kladanie-blend

  3. #93
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    28

    Domyślnie

    Ja już drugi rok uczę się składać blendę - a mam taką dużą 5w1 (wielkość jest jak najbardziej istotna i tutaj nie mogę narzekać, za to taka ilość powierzchni dla mnie okazała się zbędna - używam tylko białej i srebrnej, złota daje nieładne światło jak dla mnie, a czarnej nie używałam nawet jako tła) i jako, że sama jestem raczej nieduża, ciężko mi ją opanować. Dlatego zawsze staram się mieć asystenta pod ręką - taka osoba przydaje się jeszcze do noszenia statywu i biegania po lody tudzież ciepłą herbatę

  4. #94
    fotograf Awatar Czacha
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    44
    Posty
    4 868

    Domyślnie

    Tylko trzeba pamietac ze przy takim rozmiarze blendy osoba blendzaca powinna byc od niej wyzsza i wazyc powyzej 70kg bo inaczej moze robic za latawiec w wietrzny dzien

  5. #95
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    90

    Domyślnie

    nie ma jakichś patentów na mocowanie i względnie precyzyjne ustawienie blendy na statywie (coś rzędu 80x120 lub ciut większa) w lekko wietrzny dzień? dociążenie statywu to rzecz jasna, ale samo mocowanie blendy?

  6. #96
    Pełne uzależnienie Awatar dinderi
    Dołączył
    Aug 2009
    Miasto
    Raszyn
    Wiek
    50
    Posty
    3 028

    Domyślnie

    Tylko asystent.
    Kontakt ze mną tylko przez e-mail: "mirekkania na yahoo kropka com kropka au". PW nie czytam.
    09. Rób i pokazuj zdjęcia, które podobają się tobie, a nie oglądającym.

    ---Moje zdjecia na FB---

  7. #97
    Początki nałogu Awatar Da__FreaK
    Dołączył
    Aug 2009
    Miasto
    Szczecin / Cisiec
    Posty
    449

    Domyślnie

    Czy ktos z was uzywa/uzywal moze koca ratunkowego jako blendy ? Zamierzam zrobic sobie cos na ksztalt sunbounce`a, tylko problemem jest material odijajacy swiatlo. Pomysl juz mam, teraz pozostaje tylko kwestia doboru materialu/materialow rozpraszajacych.

  8. #98
    Pełne uzależnienie Awatar Merauder
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Myslovitz
    Wiek
    42
    Posty
    1 092

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Da__FreaK Zobacz posta
    Czy ktos z was uzywa/uzywal moze koca ratunkowego jako blendy ? Zamierzam zrobic sobie cos na ksztalt sunbounce`a, tylko problemem jest material odijajacy swiatlo. Pomysl juz mam, teraz pozostaje tylko kwestia doboru materialu/materialow rozpraszajacych.
    Ja miałem taką prowizorkę z koca owiniętą o osłonę przeciwsłoneczną do auta. Efekt? Hmm... na krótką metę tragedii nie ma, oczywiście do wykorzystania amatorskiego. Ma to swoje minusy i największym jest nierównomierne odbicie światła i zajączki spowodowane zagięciami. Dodatkowo jest to raczej mało trwały materiał pod tym kątem, że właśnie po za zagięciami ze składań od używania robią się kolejne produkujące kolejne zajączki.
    7D | 450D | C10-22 3.5-4.5 | S8 3.5 Fish | C28 1.8 | C50 1.4 | C85 1.8 | 430EX II | Phottix|

  9. #99
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Kielce
    Posty
    1 290

    Domyślnie

    ja maiłem zrobioną ale używanie było niewygodne a szelest niesamowity i zainwestowałem z biało srebrną blendę..

  10. #100
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    50

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Da__FreaK Zobacz posta
    Czy ktos z was uzywa/uzywal moze koca ratunkowego jako blendy ? Zamierzam zrobic sobie cos na ksztalt sunbounce`a, tylko problemem jest material odijajacy swiatlo. Pomysl juz mam, teraz pozostaje tylko kwestia doboru materialu/materialow rozpraszajacych.
    zastanów się tylko czy to się opłaca, koszty zakupu blend są chyba najniższe w całej foto zabawie.

Strona 10 z 14 PierwszyPierwszy ... 89101112 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •