Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: bagnet M a bagnet RF

Mieszany widok

  1. #1
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 604

    Domyślnie Odp: Nikon Z50

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    No, bo u Canona nie da się zrobić .... nie da się też zrobić cropa z bagnetem RF ...
    Za to da się przy rozdęteym bagnecie Nikona zrobić miniaturowe szkła.... Prawdziwi cudotwórcy tam siedzą ....
    ..
    Da się zrobić cropa z bagnetem RF, tylko czy sie na to zanosi? Będą lecieli dwie linie APS-C z mocowaniem M i RF?
    Do Nikon Z50 już zrobiono malutkie szkła. Da się. Kitowe szkiełko ma grobość 32 mm i waży 135 g https://www.optyczne.pl/1650-Nikon_N...obiektywu.html

  2. #2
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 734

    Domyślnie Odp: Nikon Z50

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Da się zrobić cropa z bagnetem RF, tylko czy sie na to zanosi? Będą lecieli dwie linie APS-C z mocowaniem M i RF?
    No właśnie się nie zanosi bo to bezsens.
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Do Nikon Z50 już zrobiono malutkie szkła. Da się. Kitowe szkiełko ma grobość 32 mm i waży 135 g https://www.optyczne.pl/1650-Nikon_N...obiektywu.html
    To nie są malutkie szkła, bo średnicy nie przeskoczysz. Tak samo jak nie będzie się dało zmniejszyć body na tyle jak w innych systemach. I pewnie nie będą tego robili, bo i po co. Podejrzewam że szybciej dojdą do wniosku że sens wkładania małych matryc w tym mocowaniu jest zerowy. Po prostu lepiej zrobić małe FF. Mam nadzieję że w Nikonie siedzą jeszcze mądrzy ludzie i nie będą brnęli w ten bezsens dla nikogo.
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 14-10-2019 o 00:28
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: Nikon Z50

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    No właśnie się nie zanosi bo to bezsens.

    ...
    W zasadzie tak, ale myślę, że następca siódemki może się pojawić z bagnetem R. Do korpusów typowo amatorskich M jest lepszym rozwiązaniem.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •