Strona 408 z 410 PierwszyPierwszy ... 308358398406407408409410 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 4 071 do 4 080 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #4071
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 350

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    A to nie Mackie może? Bo jeśli tak to to jest ciężki przypadek ...
    Tak, tablet to Mak.
    Kiedyś zastanawiałem się czy przejść na maki w ogóle, ale po krótkich analizach dałem spokój właśnie ze względu na te różne "ulepszenia". Mam w domu wifi z dwoma punktami dostępu i zdefinowaną tablicą dopuszczonych adresów MAC. Nawet tutaj tablet apla ma swoje domyślne hocki-klocki.
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  2. #4072
    Bywalec Awatar zbirr
    Dołączył
    Sep 2008
    Wiek
    46
    Posty
    206

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Hubert Multana Zobacz posta
    Walne klasykiem, wystarczyło przeczytać instrukcje :P
    Robiłem wg instrukcji Canon CC i wskazówek na ekranie aparatu. Czy w instrukcji aparatu jest inaczej? Właśnie jestem w trakcie jej czytania od dechy do dechy, jestem na stronie 412 i BT i telefon.

    Na wi-fi działa wszystko za wyjątkiem lokalizacji. BT potrzebne do dodania lokalizacji. Pytanie co komu potrzebne.
    Ostatnio edytowane przez zbirr ; 28-10-2023 o 11:23

  3. #4073
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 411

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    U konkurencji BT, NFC czy skanowanie kodu QR jest potrzebne wyłącznie do przesłania informacji o nazwie hotspotu wifi i hasła do niego tworzonego przez aparat i zapisania ich w aplikacji sterującej aparatem. Można te parametry również wpisać ręcznie w aplikacji. Sama transmisja odbywa się po wifi i dopóki nie zmieni się ręcznie ustawień wifi w aparacie nie potrzebne jest BT, NFC czy skanowanie kodu QR. Podejrzewam, że w Canonie jest tak samo.

  4. #4074
    Bywalec Awatar zbirr
    Dołączył
    Sep 2008
    Wiek
    46
    Posty
    206

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Przemek_PC Zobacz posta
    U konkurencji BT, NFC czy skanowanie kodu QR jest potrzebne wyłącznie do przesłania informacji o nazwie hotspotu wifi i hasła do niego tworzonego przez aparat i zapisania ich w aplikacji sterującej aparatem. Można te parametry również wpisać ręcznie w aplikacji. Sama transmisja odbywa się po wifi i dopóki nie zmieni się ręcznie ustawień wifi w aparacie nie potrzebne jest BT, NFC czy skanowanie kodu QR. Podejrzewam, że w Canonie jest tak samo.
    No nie do końca jednak.
    Jeśli mam połączone po wi-fi to wszystkie okna są aktywne za wyjątkiem lokalizacji. W instrukcji (wklejone ze strony 426 i 427):
    Funkcje Bluetooth®
    Parując aparat ze smartfonem kompatybilnym z technologią Bluetooth o niskim poborze mocy (dalej „Bluetooth”), można:
    ●samoczynnie nawiązać połączenie Wi-Fi za pomocą aparatu lub smartfona (str. 448, 511);
    ●nawiązać połączenie Wi-Fi z aparatem, nawet gdy jest wyłączony(str. 437);
    ●dodawać do obrazów informacje GPS pobrane przez smartfon(str. 412).
    Aparat można także połączyć z pilotem zdalnego sterowania BR-E1(sprzedawanym osobno) za pośrednictwem łączności Bluetooth w celu fotografowania ze zdalnym wyzwalaniem

    Nawiązywanie połączenia ze smartfonem za pośrednictwem sieci Wi-Fi
    W tej części objaśniono sposób nawiązywania połączenia między aparatem a smartfonem za pomocą sieci Wi-Fi.
    Połączenie ze smartfonem przez Wi-Fi umożliwia wykonywanie poniższych czynności:
    ●Wyświetlanie obrazów przechowywanych w pamięci aparatu na smartfonie i zapisywanie ich w pamięci smartfona.
    ●Obsługa aparatu w celu wykonywania zdjęć oraz modyfikacja jego ustawień za pomocą smartfona.
    ●Wysyłanie obrazów z aparatu do smartfona.

    Czyli tylko BT do lokalizacji niestety.

    jeszcze takie coś ze strony 415 instrukcji: Smartfon może uzyskiwać informacje o lokalizacji tylko wtedy, gdy jest sparowany z aparatem za pomocą połączenia Bluetooth
    Ostatnio edytowane przez zbirr ; 28-10-2023 o 16:11

  5. #4075
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 411

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Pytanie było o sterowanie aparatem i o tym pisalem. Dokładnie tak samo jest u konkurencji, że do lokalizacji wykorzystuje się BT.

  6. #4076
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 675

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Przemek_PC Zobacz posta
    Pytanie było o sterowanie aparatem i o tym pisalem. Dokładnie tak samo jest u konkurencji, że do lokalizacji wykorzystuje się BT.
    Swoją drogą, ciekawe dlaczego tylko BT

  7. #4077
    Dopiero zaczyna Awatar robert_b
    Dołączył
    Jan 2023
    Miasto
    Zielona Góra
    Posty
    41

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Zapewne chodzi o zużycie energii. Przy połączeniu BT akumulator smartfona jak i aparatu wytrzyma znacznie dłużej.
    Pozdrawiam
    Robert Błaszczak
    https://www.blaszczak.pl

  8. #4078
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 326

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Swoją drogą, ciekawe dlaczego tylko BT
    filozofia producenta systemu "chcę mieć dużo danych pozwalających na śledzenie" która wiąże ze sobą dwie niekoniecznie powiązane funkcjonalności(ale akurat w tym przypadku nasz ulubiony producent aparatów jest niewinny i ma niewiele do powiedzenia musi robić co robic musi)
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 29-10-2023 o 10:34
    EOS 3, 5D, R5

  9. #4079
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2011
    Miasto
    Kraków
    Posty
    695

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Nawiązując do tego, co chłopaki piszą w temacie o R8 https://www.canon-board.info/threads...-EOS-R8/page32 odnośnie migawek:

    Czy w Rce da się ustawić pod jakimś przyciskiem zmianę migawki mechaniczna/elektroniczna? Czy trzeba przez menu grzebać?

  10. #4080

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Swoją drogą, ciekawe dlaczego tylko BT
    Gdybyś chciał to robić przez WiFi to aparat musiał by mieć non-stop pracujący punkt dostępowy 802.11 (WiFi).
    Efekt był by taki - że było by po baterii po pół godzinie.

    U mnie na R5 GPS po BT działa w zasadzie bez zarzutu.
    W wypadku iPhonów trzeba tylko pamiętać, że intensywne używanie innych aplikacji może spowodować że Camera Connect wyleci z "tła".
    Trzeba go wtedy ponownie odpalić.
    To błąd pogramistów Canona, bo iOS ma funkcjonalność umożliwiająca bezwarunkowe utrzymanie apek w tle.

    p,paw
    https://pawel.online | R5 | RF 14-35 f/4 L | RF 24-105 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: Huta od środka

Strona 408 z 410 PierwszyPierwszy ... 308358398406407408409410 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •