Witam Jestem początkującym fotografem posiadam canona 70D i kilka obiektywów: kitowy, canon 50mm/1.8 oraz kilka analogowych portretówek Dotychczas zajmowałam się wykonywaniem portretów znajomym, rodzinie, ale przyszedł czas, kiedy stwierdziłam, że wykonując zdjęcia mogę też zarobić Postanowiłam więc kupić jakiś obiektyw, który przyda mi się do wielu okazji takich jak wesela, śluby, imprezy w klubach, chrzciny, ale też sesje plenerowe Nie wiem co warto wybrać, zastanawiam się też nad kupnem lampy błyskowej. Do wydania mam niewielką kwotę 1500 zł, jest to niedużo, ale chciałam na początku sprzęt który pozwoli mi w jakiś sposób zacząć działalność. Myślę nad lampą i jakimś obiektywem w miarę szerokim Mam już kilka opcji, chciałam zapytać się która z nich będzie najbardziej odpowiednia, ale czekam też na podanie jakiś innych propozycji
1.OBIEKTYW NIKON NIKKOR 35MM F/1.8G używany bądź nowy i lampa błyskowa tutaj nie mam pojęcia jaka(która jest najtańsza i w miare spełniałaby moje amatorskie oczekiwania?)
2.OBIEKTYW TAMRON LUB SIGMA 17-50mm najlepiej używany i jakaś tania lampa błyskowa
3.OBIEKTYW Yongnuo YN-35mm,nowy kit bo mój jest stary i lampa(mie wiem czy właściwa opcja)
jeżeli chodzi o lampę to nie mam o nich zielonego pojęcia, a przyda się w ciemnych miejscach