Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 35

Wątek: Makro tanim kosztem - obiektyw do pierścieni makro

  1. #1

    Domyślnie Makro tanim kosztem - obiektyw do pierścieni makro

    Siema wszystkim,

    Jestem nowy no forum - proszę nie bić


    Mam pierścienie pośrednie (7mm + 14mm + 28mm) bez automatyki i chce kupić do tego jakiś używany obiektyw, bo do mojego Tamrona 17-50 się nie nadają. Tzn. ten najkrótszy może być, ale to za mało

    Chcę wydać na ten cel najmniej ile się da. Ponieważ dopiero zaczynam z lustrzanką i makro również - nie zależy mi na sprzęcie wysokiej jakości.

    Proszę o pomoc w wyborze/znalezieniu takiego obiektywu, żebym mógł założyć wszystkie te pierścienie.


    Z góry dzięki za pomoc.

  2. #2

    Domyślnie Odp: Makro tanim kosztem - obiektyw do pierścieni makro

    Tanie i nawet dobre rozwiązanie to odwrócony kit
    Jak przelutujesz styki na drugą stronę działa przysłona i nawet AF w LV w jakimś tam stopniu.
    Powiększenie jakie udało mi się uzyskać odwróconym kitem (z pierścieniami) to coś około 6:1.

    Myślę zmienić 18-55 IS na wersję STM do tego celu, wewnętrzne ogniskowanie, będzie chodzić (prawie) jak eLka macro

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar salas
    Dołączył
    Nov 2012
    Miasto
    KIELCE
    Posty
    3 000

    Domyślnie Odp: Makro tanim kosztem - obiektyw do pierścieni makro

    zacząłeś z miejsca bez sensu - pierścienie do canona bez automatyki i tracisz sterowanie przysłoną - trzeba się bawić w wypinanie obiektywu przed zrobieniem zdjęcia żeby ustawić konkretną przysłonę, słabo i ciężko.
    Jak chcesz najtaniej jak się da to:
    przejściówka m42 do eosa - 20zł
    pierscienie m42 - 30zł
    helios - 30zł

  4. #4

    Domyślnie Odp: Makro tanim kosztem - obiektyw do pierścieni makro

    A skoro ma własne pierścienie to te na M42 chyba sobie może odpuścić

  5. #5

    Domyślnie Odp: Makro tanim kosztem - obiektyw do pierścieni makro

    Cytat Zamieszczone przez salas Zobacz posta
    zacząłeś z miejsca bez sensu - pierścienie do canona bez automatyki i tracisz sterowanie przysłoną - trzeba się bawić w wypinanie obiektywu przed zrobieniem zdjęcia żeby ustawić konkretną przysłonę, słabo i ciężko.
    Jak chcesz najtaniej jak się da to:
    przejściówka m42 do eosa - 20zł
    pierscienie m42 - 30zł
    helios - 30zł
    w sumie wpinanie obiektywu to nie jest jakiś duży problem


    pomysł z heliosem mi się podoba i mogę iść w tym kierunku. tylko jakiś konkretny model szukać? zależy mi na jak największym powiększeniu.

    taki może być: Helios MC 44M-4 2/58 / gwint M42 (3832263895) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. ?

  6. #6
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    86

    Domyślnie Odp: Makro tanim kosztem - obiektyw do pierścieni makro

    Ale dlaczego nie możesz podpiąć wszystkich pierścieni, przecież z ogniskową 50mm masz skalę 1:1, z mniejszą ogniskową jeszcze większe powiększenie. Wyłącz AF i na kilku cm złapiesz ostrość

  7. #7

    Domyślnie Odp: Makro tanim kosztem - obiektyw do pierścieni makro

    Cytat Zamieszczone przez salas Zobacz posta
    zacząłeś z miejsca bez sensu - pierścienie do canona bez automatyki i tracisz sterowanie przysłoną - trzeba się bawić w wypinanie obiektywu przed zrobieniem zdjęcia żeby ustawić konkretną przysłonę, słabo i ciężko.
    Jak chcesz najtaniej jak się da to:
    przejściówka m42 do eosa - 20zł
    pierscienie m42 - 30zł
    helios - 30zł
    Dobry wybór jak ktoś nie jest wymagającym maniakiem makro. Może nie będzie aż tak tanio, bo ostry od f/2,0 Helios kosztuje 60÷80zł. Wtedy można go użyć do portretu. Ale do makro nie musi być ostry od pełnego otworu przysłony.
    Jest już podobny temat: http://www.canon-board.info/dla-pocz...50/index5.html i mój post nr #44 z przykładowymi zdjęciami z podobnego zestawu.

  8. #8

    Domyślnie Odp: Makro tanim kosztem - obiektyw do pierścieni makro

    Cytat Zamieszczone przez hensu Zobacz posta
    Ale dlaczego nie możesz podpiąć wszystkich pierścieni, przecież z ogniskową 50mm masz skalę 1:1, z mniejszą ogniskową jeszcze większe powiększenie. Wyłącz AF i na kilku cm złapiesz ostrość
    Jak biorę pierścień 14mm to ostrość łapie mi 1mm od obiektywu więc próba robienia takich zdjęć nie ma sensu. A chciałbym połączyć wszystkie (7mm + 14mm + 28mm).

    @ cobalt

    fajne zdjęcia. jak uzyskam podobny efekt będę zadowolony

    taki będzie ok? Helios MC 44M-4 2/58 / gwint M42 (3832263895) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

  9. #9
    Początki nałogu Awatar Sezamek
    Dołączył
    Nov 2012
    Miasto
    Ostrów Wielkopolski
    Wiek
    36
    Posty
    397

    Domyślnie Odp: Makro tanim kosztem - obiektyw do pierścieni makro

    A ja będę wałkował swoje póki mnie ktoś porządnie nie skrzyczy http://www.canon-board.info/przyroda...z-macro-90551/ przykłady ze starszym Heliosem 44M-2. Chodzi głównie o ostrość i ogólne efekty bo jak koledzy wspominali kadrowanie w pierwszych zdjęciach leży, podobnie jak kilka innych rzeczy. Od tych oczu pająka była zabawa wyłącznie z pierścieniami i Heliosem. Potem już mieszek. Jak upolujesz to może nawet trafisz Industara Ł/Z ale to koszt powyżej 100zł. Pamiętaj o świetle (u mnie zauważono poprawę po kupnie lampy błyskowej). Swoją drogą jak masz u siebie targ staroci to Heliosa z Zenitem idzie kupić za 10zł (ba, nawet Voigtlandera z obiektywem 50mm).
    FF + trzydziestka piątka

  10. #10

    Domyślnie Odp: Makro tanim kosztem - obiektyw do pierścieni makro

    a co myślicie o Jupiter 3,5/135 ?


    Cytat Zamieszczone przez cobalt Zobacz posta
    ostry od f/2,0 Helios kosztuje 60÷80zł. Wtedy można go użyć do portretu.
    który model np? 44M-4 wystarczy?

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •