Strona 113 z 222 PierwszyPierwszy ... 1363103111112113114115123163213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 121 do 1 130 z 2211

Wątek: Podejrzane aukcje na Allegro II

  1. #1121
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    20

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    Cytat Zamieszczone przez zain Zobacz posta
    Witam. Chciałem ostrzec was przed jedną aukcją. Śmierdzi wałkiem na kilometr.
    A to kopia wiadomości którą wysłałem do Allegro

    Witam. Mam podejrzenia co do jednej aukcji.link Sigma 17-50 f/2.8 EX DC OS HSM, Canon, Gwarancja (4156016343) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.. Po kontakcie z osobą ,osoba ta zaoferowała mi bardzo niską kwotę za ten obiektyw poza Allegro chociaż normalnie jest on dużo więcej warty, poza tym nie chce wysłać za pobraniem z możliwością sprawdzenia towaru przy odbiorze tłumacząc sie w głupi sposób,że potrzebuje kasy do piątku na rachunek za kredyt zaproponowałem odbiór osobisty w Warszawie,to dostałem odpowiedz ze go w Warszawie nie ma,poza tym osoba ta pisze ,że jest za granicą,obiektyw u teściowej,a aukcję wystawiła siostra dla mnie ta aukcja jest przekrętem.
    Poza tym znalazłem w archiwum idetyczną aukcję z takim samym opisem i tymi samymi zdjęciami. Link Sigma 17-50 f/2.8 EX DC OS HSM, Canon, Gwarancja ! (4052558347) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. z tego co widzę obiektyw został sprzedany.
    Proszę się przyjrzeć tej aukcji bo ktoś moze zostać oszukany na minimum 1000zł.
    Gdyby było trzeba to moge wysłać kopie wiadomości e-mail od tej osoby.
    Pozdrawiam

    Dziś otrzymałem odpowiedź od allegro w związku z moim zgłoczeniem.
    Cytuję:
    "Witam.

    Dziękuję za zgłoszenie.

    Konto zostało wczoraj zablokowane, gdyż zostało przejęte przez osobę
    niepowołaną. Potencjalnemu Kupującemu uratował Pan sporą sumę W
    przyszłości w tego typu przypadkach korzystając z formularza
    kontaktowego polecam wybrać kategorię Bezpieczeństwo oraz temat np.
    Ktoś podszywa się pod Sprzedającego. Wtedy działania podejmiemy
    zdecydowanie szybciej

    Pozdrawiam, "


    Tutaj link do kradzionego konta Informacje o Użytkowniku gocha1105 - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
    A tu adres e mail oszusta: gochamysza@interia.pl

    Także uważajcie nawet na konta gdzie są same pozytywy i jest ich dużo,a przede wszystkim myślcie

  2. #1122
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    3 225

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    Wszystko jasne tylko widzę pewną niekonsekwencję . Ktoś miał konto od lat, założył 23.08.2007, miał kilkaset pozytywów na które ciężko pracował i nagle nie wiadomo jak ktoś je przejął.
    Allegro blokuje konto i transakcje, wszyscy się cieszą oprócz właściciela konta, który nagle został z niczym
    Canon 6D i 5D2 + Canon 24-70L/4,0 + Canon 16-35L/4,0 + Canon 17-40L/4,0 + Canon 70-200L/4,0 + Canon 40/2,8 + szkła M42 i lampa EXII

  3. #1123
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    nie ,nie został z niczym
    allegro zwraca konta właścicielom

  4. #1124
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    Czy mógłby ktoś wyjaśnić przystępnie, krok po kroku, jak przejać czyjeś konto?

  5. #1125
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    3 225

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    Cytat Zamieszczone przez becekpl Zobacz posta
    nie ,nie został z niczym
    allegro zwraca konta właścicielom
    Nie wydaje mi się. Obserwowałem taką sytuację w grudniu 2013 i konto do chwili obecnej jest zablokowane po przejęciu
    Canon 6D i 5D2 + Canon 24-70L/4,0 + Canon 16-35L/4,0 + Canon 17-40L/4,0 + Canon 70-200L/4,0 + Canon 40/2,8 + szkła M42 i lampa EXII

  6. #1126
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    bo nie każdy jest zainteresowany odzyskaniem konta

  7. #1127
    Uzależniony
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    552

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    aukcja body 5d3 bez ładowarki, kabli, pudła za to z torbą i C EF 85 1.8 w zestawie za które sprzedający chciał 7500 do ręki
    została usunięta przez Allegro

    co ciekawe - nie zablokowano konta :
    Przedmioty użytkownika jasiewicz775 - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

  8. #1128
    Uzależniony Awatar FOTO-PAN
    Dołączył
    May 2013
    Miasto
    Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
    Posty
    513

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    Cytat Zamieszczone przez pan.kolega Zobacz posta
    Czy mógłby ktoś wyjaśnić przystępnie, krok po kroku, jak przejać czyjeś konto?

    a pan.kolega ma ochotę przejąć czyjeś konto ??? :P nie ma co uczyć kolejnych cwaniaków jak to zrobić... oczywiście nie zakładam że kolega chce coś takiego zrobić... czyż nie tak ?

    choć kilka miesięcy temu jeden z dzienników w Polsce na swojej stronie www podał całą instrukcję jak oszukać ludzi na portalu aukcyjnym jak anonimowo odebrać kasę za "sprzedawane" przedmioty i nie dać się namierzyć

  9. #1129
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    3 225

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    Cytat Zamieszczone przez becekpl Zobacz posta
    bo nie każdy jest zainteresowany odzyskaniem konta
    To teraz nie rozumiem - zwraca ale nie każdemu? Co to za łaska, przecież to nie jest wina Klienta, że serwis ma denne zabezpieczenia
    Canon 6D i 5D2 + Canon 24-70L/4,0 + Canon 16-35L/4,0 + Canon 17-40L/4,0 + Canon 70-200L/4,0 + Canon 40/2,8 + szkła M42 i lampa EXII

  10. #1130
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    Cytat Zamieszczone przez Bolek02 Zobacz posta
    To teraz nie rozumiem - zwraca ale nie każdemu? Co to za łaska, przecież to nie jest wina Klienta, że serwis ma denne zabezpieczenia

    O matko. Co ma serwis do tego ? Nie pilnujesz hasła do allegro/maila to wchodzą ci na konto, zmieniają maila, wystawiają aukcję i proszą o wpłatę na konto inne niż w payu. Cena atrakcyjna bo masz szybko kupić i zapłacić nim posiadacz konta się zorientuje. Zazwyczaj przejmowane są konta gdzie nikt od dawna się nie loguje. Część pewnie po roku nie wie, że mieli włam na konto stąd zablokowane konta. Kiedyś mogli zmienić po włamie numer konta do wpłat. Teraz payu można ustawić tylko na konto z danymi identycznymi z danymi rejestracyjnymi konta allegro. Więc jeżeli konto allegro jest na żonę to nie ustawisz payu na konto bankowo męża, pomimo takiego samego nazwiska, chyba że jest wspólne.

Strona 113 z 222 PierwszyPierwszy ... 1363103111112113114115123163213 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •