Strona 50 z 102 PierwszyPierwszy ... 40484950515260100 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 491 do 500 z 1016

Wątek: ksiazki o fotografii

  1. #491
    Pełne uzależnienie Awatar Slider
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1 052

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez arturs Zobacz posta
    świetne pozycje Bryana Pattersona czy Mroczka moim skromnym zdaniem lepiej zostawić "na deser"..
    O tak.. Mam dwie ksiązki Petersona i naprawdę jestem pod wrażeniem. Bardzo przyjemnie się czyta i mam zamiar kubić sobie jego trzecią część. Jak widać mój czas na deser już nadszedł, bo dzisiaj sobie kupiłem Mroczka i biorę sie za lekturę.

    Pozdrawiam
    Canon PowerShot S3 IS, Canon Lens 36-432mm f/2.7-f/3.5 IS USM, dekieLek na obiektyw, pasek, Lampa wbudowana SpeedLite, VeLbon CX200, Literatura, Karty pamięci SanDisk uLtra III 2.0 GB, Adapter, CoreL Paint Shop Pro Photo X2, Lenspen mini Pro.

  2. #492
    Coś już napisał Awatar giltoniel
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Lublin
    Wiek
    46
    Posty
    97

    Domyślnie

    Polecam Slider - Kreatywną fotografię bez tajemnic - warto przeczytać. Peterson ma dar pisania w prosty sposób, co pewnie zauważyłeś w Ekspozycji.. i Czasie... BTW, czy ktoś może coś powiedzieć na temat: O Patrzeniu - JOHNA BERGERA? Dziś ją znalazłem w sieci niestety opis lakoniczny.

  3. #493
    Pełne uzależnienie Awatar Slider
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1 052

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez giltoniel Zobacz posta
    Polecam Slider - Kreatywną fotografię bez tajemnic
    O właśnie o nią mi chodziło:grin: Dzięki, napewno przeczytam:wink:
    Canon PowerShot S3 IS, Canon Lens 36-432mm f/2.7-f/3.5 IS USM, dekieLek na obiektyw, pasek, Lampa wbudowana SpeedLite, VeLbon CX200, Literatura, Karty pamięci SanDisk uLtra III 2.0 GB, Adapter, CoreL Paint Shop Pro Photo X2, Lenspen mini Pro.

  4. #494
    Pełne uzależnienie Awatar arturs
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    48
    Posty
    4 196

    Domyślnie

    akurat co do pattersona to jeszcze taka uwaga że (moim zdaniem) ta ostatnia część pl. "Kreatywna fotografia bez tajemnic" powinna być czytana na początku tych trzech.. mroczek dzisiaj przyszedł w po wstępnym przeglądzie całkiem sympatyczny i trochę różnic jest na pierwszy rzut oka w stosunku do wydania I..
    5DmkI, C85f1.2L|580 EXII|

  5. #495
    Pełne uzależnienie Awatar airhead
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    2 495

    Domyślnie

    a co byście polecili o fototechnice a szczególnie obiektywach? najlepiej dosyć aktualne i konkretne...
    Canon 6D + 20/2,8; 35/1,4; 85/1,8; 70-210/3,5-4,5
    Fujifilm x100

    mgrochocki.wordpress.com

  6. #496
    Początki nałogu
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    258

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Flowenol Zobacz posta
    Różnice w wydaniu nowym:
    -inny układ (kolejność) rozdziałów;
    -dodatkowo rozdział o fotografowaniu krajobrazów, we wcześniejszym był tylko o fotografowaniu w plenerze;
    -nieco zmieniona/uaktualniona i rozszerzona treść rozdziałów;
    -część zdjęć usunięto i dodano nowe;
    -dołączono CD ze zdjęciami z książki.
    Hmm posiadam wydanie poprzednie, widzę że już zdążyłeś nieco się zapoznać z nowym wydaniem, zastanawiam się czy zmiany które zaszły w nowym wydaniu są na tyle duże że warto dublować ten tytuł ?

    Pozdrawiam
    C - lustra, szkła i błysk

  7. #497
    Coś już napisał
    Dołączył
    Feb 2006
    Posty
    85

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez albercikk Zobacz posta
    Hmm posiadam wydanie poprzednie, widzę że już zdążyłeś nieco się zapoznać z nowym wydaniem, zastanawiam się czy zmiany które zaszły w nowym wydaniu są na tyle duże że warto dublować ten tytuł ?

    Pozdrawiam
    Musisz wybrać się na spacer do księgarni i na to pytanie sam sobie odpowiedzieć, bo większość wiedzy, o którą poszerzone jest wydanie gdzieś w czasie przyswoiłem, co może również zaistnieć u Ciebie i wpłynąć na Twoją decyzję.

    W moim przypadku zakup odbył się na zasadzie odświeżenia książki oraz wymiany z miękkiej na twardą obwolutę, a rozszerzenie edycji to taki plus:-D
    Ostatnio edytowane przez Flowenol ; 19-01-2009 o 11:43
    PozdRufka
    Flowenol
    -------------------------------------------------------------
    Life is too short for reading MTF charts.
    Craig16229

  8. #498
    Pełne uzależnienie Awatar Merauder
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Myslovitz
    Wiek
    42
    Posty
    1 092

    Domyślnie

    Ksiazka "Oświetlenie. Warsztaty fotograficzne" - Chrisa Buchera dotarla, wrazen merytorycznych na razie brak z braku czasu.

    Generalnie wizualnie ksiazka bdb tj kredowy papier na kazdej stronie i duzo ilsutracji, jedynie do czego moge miec zastrzezenia to, ze w ksiazce za 59 zl brak twardej oprawy.

    Odwdzieczam sie kolegom, dzieki ktorym mialem rabat.

    Kupon będzie aktywny do północy 28.01.2009
    Twój numer kuponu to:
    977DE2-44DC18-H

    Kupon dla 100 pierwszych zamowien, obniza cene o 10 zl.
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Dzisiaj w 30% obnizce dnia jest: Zdjęcia makro. Warsztaty fotograficzne razem z rabatem zamiast za 59 mozna ja miec za 31 z groszami.
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    PS
    Co sadzicie o tej pozycji Sekrety mistrza fotografii cyfrowej. 195 ujęć Scotta Kelbyego
    Ostatnio edytowane przez Merauder ; 20-01-2009 o 09:52 Powód: Automerged Doublepost
    7D | 450D | C10-22 3.5-4.5 | S8 3.5 Fish | C28 1.8 | C50 1.4 | C85 1.8 | 430EX II | Phottix|

  9. #499
    Uzależniony
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    615

    Domyślnie

    W mojej fotograficznej bibliotece posiadam nw. książki:

    1. Burzyński Roman, Być fotoamatorem, Warszawa 1989.
    2. Busch David D., Fotografia cyfrowa w podróży. Przewodnik, Gliwice 2007 (wydanie IV).
    3. Górecki Marek, 10 projektów w cyfrowej ciemni fotograficznej, Gliwice 2007.
    4. Kelby Scott, Fotografia cyfrowa. Edycja zdjęć, Gliwice 2008 (wydanie IV).
    5. Kelby Scott, Sekrety cyfrowej ciemni Scotta Kelby'ego. Edycja i obróbka zdjęć w programie Adobe Photoshop Lightroom, Gliwice 2008.
    6. Kelby Scott, Sekrety mistrza fotografii cyfrowej. 195 ujęć Scotta Kelby'ego, Gliwice 2007.
    7. Kelby Scott, Sekrety mistrza fotografii cyfrowej. Nowe ujęcia Scotta Kelby'ego, Gliwice 2008.
    8. Kelby Scott, System 7 punktów Scotta Kelby'ego. Kluczowe techniki, które dzielą przeciętne zdjęcie od prawdziwej fotografii, Gliwice 2008.
    9. Long Ben, Fotografia cyfrowa, Gliwice 2006.
    10. Mroczek Andrzej A., Książka o fotografowaniu, Gliwice 2009.
    11. Owczarz-Dadan Anna, ABC fotografii i obróbki cyfrowej zdjęć, Gliwice 2006.
    12. Wójcik Paweł, Fotografia ślubna, Warszawa 2007.
    13. Wójcik Paweł, Kompozycja obrazu fotograficznego, Warszawa 1990 (wydanie I) i Warszawa [?] (wydanie II).*


    Klasyfikując te pozycje "na odcinku" ogólnorozwojowej przydatności dla młodego adepta sztuki fotograficznej (jest to trochę krzywdzące dla niektórych bardzo dobrych, ale ściśle ukierunkowanych dzieł) sprawa wg mnie wygląda tak:

    1. Long Ben, Fotografia cyfrowa.
    2. Górecki Marek, 10 projektów w cyfrowej ciemni fotograficznej.
    3. Kelby Scott, Sekrety mistrza fotografii cyfrowej. 195 ujęć Scotta Kelby'ego.


    W rankingu nie brało udziału najmłodsze "dziecko" Andrzeja A. Mroczka. Jest ono przeze mnie tylko przeczytane, ale nie przestudiowane.;-) Miodem na moje serce jest rozdział 11. O fotografowaniu obiektów w ruchu, przedstawiony na przykładzie żużlowca na wirażu (gushman, where are you?!). Niestety łyżką dziegciu w beczce miodu jest ten oto podpis pod jedną z fotografii: Ambona w farze leszneńskiej. I tu wychodzi moje ambiwalentne podejście do wydawnictw Helionu. Dobrze, że jest ktoś (wydawca), kto "wypuszcza" książki o fotografii, jednak istotny jest jednak ich poziom. W tym tłumaczenia. W rozdziale 8. Jak profesjonalnie korzystać z zalet technologii cyfrowej znajduje się podrozdział Nie wahaj się wciskać spust migawki!. Moim zdaniem powinno być "spustu". Oczywiście nie dotyka to istoty fotografii, ale czyż Wasi rodzice nie mówili Wam: czytaj książki, a nauczysz się poprawnie mówić i wysławiać? Poza tym jest jeszcze kwestia tzw. przekładu. Rozumiem, że nie wszystko można przetłumaczyć z jednego języka na drugi (np. polskie gdzie kucharek sześć, tam nie ma co jeść), ale czy Waszym zdaniem nie jest pewnym nadużyciem stwierdzenie Kelby'ego, w polskim tłumaczeniu jego dzieła Fotografia cyfrowa. Edycja zdjęć (wydanie III), że utwór zespołu Dżem "Cała w trawie" należy do jego ulubionych?

    * -przedstawiona przeze mnie bibliografia nie jest zgodna z żadnymi normami, w tym z polską normą (Polską Normą [?]), nie wspominając już o jakichkolwiek ISO.
    Ostatnio edytowane przez basala ; 25-01-2009 o 03:53 Powód: Automerged Doublepost

  10. #500
    Uzależniony
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    664

    Domyślnie

    Nie wiem jak to było/jest z poprzednimi wydaniami "Książki o fotografowaniu" , ale w najnowszym sporo jest niedociągnięć (przynajmniej w moim egzemplarzu).
    Masa literówek i kilka zwyczajnych byków, dwa urwane akapity

    Wielka, wielka szkoda, bo to książka, z której faktycznie każdy może coś ciekawego/nowego dla siebie wyłowić i jako rodzime dzieło powinna dumnie zdobić półkę do czasu aż sięgnie po nią nastepne/młodsze pokolenie... a tu taka kicha

    Wychodzi na to, że jednak nie można mieć wszystkiego ??:
    Ostatnio edytowane przez APP ; 25-01-2009 o 04:15

Strona 50 z 102 PierwszyPierwszy ... 40484950515260100 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •