Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 32

Wątek: O kolorach - jakie one naprawdę są.

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 454

    Domyślnie Odp: O kolorach - jakie one naprawdę są.

    Z kolorami jest jeszcze jedna pułapka.
    Kupiłem sobie koszulkę rowerową w kolorze "electric blue" - bardzo intensywnym.
    Przy rozpakowywaniu paczki ukazał się kolor morski (turkusowy).
    Zabrałem się za odsyłanie ale nie starczyło energii.
    Rano w słonecznym świetle ukazała mi się piękna niebieska koszulka.
    W domu mam ledy 4000K, raczej sensownych producentów i z jakimś tam sensownym poziomem wierności. Nic to nie daje. Sztuczne światło ledowe to szajas.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 409

    Domyślnie Odp: O kolorach - jakie one naprawdę są.

    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    Oczywiście
    Nic nie mówiłem o ziarnie.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Z kolorami jest jeszcze jedna pułapka.
    Kupiłem sobie koszulkę rowerową w kolorze "electric blue" - bardzo intensywnym.
    Przy rozpakowywaniu paczki ukazał się kolor morski (turkusowy).
    Zabrałem się za odsyłanie ale nie starczyło energii.
    Rano w słonecznym świetle ukazała mi się piękna niebieska koszulka.
    W domu mam ledy 4000K, raczej sensownych producentów i z jakimś tam sensownym poziomem wierności. Nic to nie daje. Sztuczne światło ledowe to szajas.
    Bo LEDy, te do lampy w pokoju, mają takie przerwy w widmie, że na pewno nie zobaczysz prawdziwego koloru. Są specjalne lampy i świetlówki o ciągłości widma bliskiej 100% i wtedy dopiero. W pokoju, w którym bawię się w komputery mam specjalne świetlówki z certyfikowanym, gwarantowanym światłem. Zresztą kupione po dyskusji i radach mądrych ludzi z naszego najlepszego forum. W sklepie dla akwarystów.
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  3. #13
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 704

    Domyślnie Odp: O kolorach - jakie one naprawdę są.

    Cytat Zamieszczone przez Leon007 Zobacz posta
    Nic nie mówiłem o ziarnie.

    --- Kolejny post ---



    Bo LEDy, te do lampy w pokoju, mają takie przerwy w widmie, że na pewno nie zobaczysz prawdziwego koloru. Są specjalne lampy i świetlówki o ciągłości widma bliskiej 100% i wtedy dopiero. W pokoju, w którym bawię się w komputery mam specjalne świetlówki z certyfikowanym, gwarantowanym światłem. Zresztą kupione po dyskusji i radach mądrych ludzi z naszego najlepszego forum. W sklepie dla akwarystów.
    Daj linki do tych świetlówek.

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 409

    Domyślnie Odp: O kolorach - jakie one naprawdę są.

    To było tak dawno, że musiałem przekopać co nieco canon-board'a.

    To jest dyskusja z kolegą czornyj sprzed 10 laty. Niestety, już dawno go tu nie widziałem.
    https://www.canon-board.info/threads...dj%C4%99%C4%87
    Polecił mi wtedy świetlówki marki Philips Graphica Pro. Kupiłem sobie 200%, to znaczy do lampy + zapas i od tamtej pory nie interesowałem się tematem. Pamiętam, że najkorzystniej było w jakimś akwarystycznym sklepie, bo oni też potrzebują dobrego światła dla swoich rybek.

    Zapuściłem proste zapytanie w sieć i dostałem tylko taki link z czymś podobnym
    https://elmetsa.pl/zrodla-swiatla/sw...e-b065c7691675

    Oprócz tego kupiłem wtedy, właśnie od czornyj, lampę na biurko marki COLOR CONFIDENCE GRAFILITE - też na świetlówki, ale widzę że technika poszła do przodu i teraz ta firma (tzn. Grafilite) ma coś takiego
    https://fotoforma.pl/lampa-led-color...ce-grafilite-2.
    Tej lampki nie używam, dałem ją córce, która maluje i też potrzebuje dobrego światła.

    Czornyj ma/miał swoją firmę w Krakowie, niedaleko Ciebie. Zajmował się usługami drukowania i sprzedażą sprzętu z tym związanego: monitory, te lampki itp.

    To tyle wskazówek. Świat pędzi do przodu i trzeba byłoby poguglać tym śladem.

    --- Kolejny post ---

    Sprawdziłem, kliknąłem w linkę pod starym postem czornyj'ego i działa! Skierowało mnie na jakiś fejsbuk, niestety nie mam tam kąta i musisz sam.
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  5. #15
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 736

    Domyślnie Odp: O kolorach - jakie one naprawdę są.

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Sztuczne światło ledowe to szajas.
    Zależy jakie. Są lampy ledowe tworzone z myślą o świeceniu w miejscach gdzie bardzo ważne jest oddanie koloru np. galerie /bynajmniej nie te sklepowe /. I tam nie ma kompromisów. Oddanie barw jest doskonałe.
    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Daj linki do tych świetlówek.
    Sprawdzaj jakie dana żarówka/lampa ma CRI.
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 21-12-2023 o 03:29
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  6. #16
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 437

    Domyślnie Odp: O kolorach - jakie one naprawdę są.

    Cytat Zamieszczone przez Leon007 Zobacz posta
    To było tak dawno, że musiałem przekopać co nieco canon-board'a.

    To jest dyskusja z kolegą czornyj sprzed 10 laty. Niestety, już dawno go tu nie widziałem.
    https://www.canon-board.info/threads...dj%C4%99%C4%87
    Polecił mi wtedy świetlówki marki Philips Graphica Pro. Kupiłem sobie 200%, to znaczy do lampy + zapas i od tamtej pory nie interesowałem się tematem. Pamiętam, że najkorzystniej było w jakimś akwarystycznym sklepie, bo oni też potrzebują dobrego światła dla swoich rybek.

    Zapuściłem proste zapytanie w sieć i dostałem tylko taki link z czymś podobnym
    https://elmetsa.pl/zrodla-swiatla/sw...e-b065c7691675

    Oprócz tego kupiłem wtedy, właśnie od czornyj, lampę na biurko marki COLOR CONFIDENCE GRAFILITE - też na świetlówki, ale widzę że technika poszła do przodu i teraz ta firma (tzn. Grafilite) ma coś takiego
    https://fotoforma.pl/lampa-led-color...ce-grafilite-2.
    Tej lampki nie używam, dałem ją córce, która maluje i też potrzebuje dobrego światła.

    Czornyj ma/miał swoją firmę w Krakowie, niedaleko Ciebie. Zajmował się usługami drukowania i sprzedażą sprzętu z tym związanego: monitory, te lampki itp.

    To tyle wskazówek. Świat pędzi do przodu i trzeba byłoby poguglać tym śladem.

    --- Kolejny post ---

    Sprawdziłem, kliknąłem w linkę pod starym postem czornyj'ego i działa! Skierowało mnie na jakiś fejsbuk, niestety nie mam tam kąta i musisz sam.
    Czornyj na FB aktywny cały czas. Wspiera a i fajne okazje sprzętowe często ma.

  7. #17
    Coś już napisał Awatar NorthPole
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Kraków
    Posty
    66

    Domyślnie Odp: O kolorach - jakie one naprawdę są.

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Daj linki do tych świetlówek.
    Na forum mva.pl jest cały dział dot. oświetlenia https://mva.pl/viewforum.php?f=47. Tam też czornyj jest aktywny.

  8. #18
    Uzależniony Awatar solti
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    43
    Posty
    959

    Domyślnie Odp: O kolorach - jakie one naprawdę są.

    Cytat Zamieszczone przez Leon007 Zobacz posta
    To było tak dawno, że musiałem przekopać co nieco canon-board'a [...] bo oni też potrzebują dobrego światła dla swoich rybek.
    Jako były, wieloletni akwarysta, zwrócę tylko uwagę na trwałość takich świetlówek. Takie świetlówki mają świetną jakość, ale dość krótki żywot tzn., że niestety przez stosunkowo niedługi okres są w stanie świecić z parametrami fabrycznymi. Później niestety ich widmo się zmienia, co niestety na początku ciężko wyłapać gołym okiem. Natomiast rośliny, a przede wszystkim glony, akwaryjne doskonale rozpoznają. Jeśli w akwarium nie zmieniać świetlówek najrzadziej raz na rok, a najlepiej, co pół roku, to pojawi masakryczna inwazja glonów a same rośliny również zaczną tracić dobrą kondycję. W akwarystyce praktycznie nigdy nie wymienia się źródeł światła ze względu na przepalenie, tylko z uwagi na czas, które świetlówki przepracowały. Także podejrzewam, że jeśli te świetlówki masz od dawna, to świecą one już całkiem inaczej niż powinny i z poprawnym odwzorowaniem barw nie ma to już wiele wspólnego.
    Sprzęt jest ważny, ale ważniejsze są chęci i umiejętności Niestety ja mam tylko chęci
    galeria na forum Canon-board
    galeria na stronie lotnictwo.net.pl
    galeria.solti.pl

  9. #19
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 409

    Domyślnie Odp: O kolorach - jakie one naprawdę są.

    Cytat Zamieszczone przez solti Zobacz posta
    Tak że podejrzewam, że jeśli te świetlówki masz od dawna, to świecą one już całkiem inaczej niż powinny i z poprawnym odwzorowaniem barw nie ma to już wiele wspólnego.
    No i pozbawiłeś mnie dzieciństwa i niewinności.
    Dzięki za zwrócenie uwagi. Przyjrzę się, ale nie prowadzę studia poligraficznego, więc nie będę robił gwałtownych ruchów.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Czornyj na FB aktywny cały czas. Wspiera a i fajne okazje sprzętowe często ma.
    Cytat Zamieszczone przez NorthPole Zobacz posta
    Na forum mva.pl jest cały dział dot. oświetlenia https://mva.pl/viewforum.php?f=47. Tam też czornyj jest aktywny.
    Następne przesłanki, żeby zastanowić się nad uczestnictwem tu i teraz. Smutne, co nie?
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  10. #20
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 736

    Domyślnie Odp: O kolorach - jakie one naprawdę są.

    Cytat Zamieszczone przez solti Zobacz posta
    Jako były, wieloletni akwarysta, zwrócę tylko uwagę na trwałość takich świetlówek. Takie świetlówki mają świetną jakość, ale dość krótki żywot tzn., że niestety przez stosunkowo niedługi okres są w stanie świecić z parametrami fabrycznymi. Później niestety ich widmo się zmienia, co niestety na początku ciężko wyłapać gołym okiem. Natomiast rośliny, a przede wszystkim glony, akwaryjne doskonale rozpoznają. Jeśli w akwarium nie zmieniać świetlówek najrzadziej raz na rok, a najlepiej, co pół roku, to pojawi masakryczna inwazja glonów a same rośliny również zaczną tracić dobrą kondycję. W akwarystyce praktycznie nigdy nie wymienia się źródeł światła ze względu na przepalenie, tylko z uwagi na czas, które świetlówki przepracowały. Także podejrzewam, że jeśli te świetlówki masz od dawna, to świecą one już całkiem inaczej niż powinny i z poprawnym odwzorowaniem barw nie ma to już wiele wspólnego.
    Dlatego dla wrażliwców polecam światła galeryjne.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •