ehh mam ten sam problem
dodatkowo po pracy jakieś 90% czasu absorbuje mi dziecko, nie żebym narzekał ale czasu na foto eksperymenty na prawdę zostaje niewiele
dlatego tez moim mili pomolestuję jeszcze trochę Was na tym forum pytaniami odnośnie mojego największego problemu czyli białego tła:

1. Qbexus pisałeś w jednym z poście że używasz 3 x JH6800 i namiotu a drugim że czas to ok. 1/60 - jak ty to robisz ??? nie przepala Ci zdjęć? czy Twoje lampy stoją 2m od namiotu? :wink: ja dysponuję 2 x JH6800 i dla mnie tego światła jest aż za dużo, póki co odsunąłem lampy dalej (stoją z boku namiotu) i ustawiam f: +/- 20 i wszystko przy 1/200 - tło zaczyna być białe ale na obiekcie pojawia się zafarb, gdzie umieszczasz 3 lampę?

2. tak sobie pomyślałem że skonstruuję stolik z plexi pod mój namiot i będę doświetlał go od spodu halogenem, czyli coś jak namiot i stół w jednym, nie wiem tylko jaki efekt da łączenie światła zastanego halogena z castoramy z błyskiem JH6800 ??? jak myślicie?

oczywiście nie szukam gotowych recept ale bardziej kilku rad do znalezienia własnego sposobu na ten typ fotografii, wiem też że spokojnie mogę zmienić te parametry - uzyskiwać tło szare i potem szparować - ale to moze być upierdliwe przy złożonych kompozycjach warzyw, a konkretnie pęczkach zieleniny - wtedy staje się to bardzo czasochłonne, stąd moje poszukiwania ideału

pozdrawiam
Tomek