Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 44

Wątek: jaki sprzęt na wesela, chrzciny i nie tylko

  1. #21

    Domyślnie Odp: jaki sprzęt na wesela, chrzciny i nie tylko

    Hahahaha dobre to jest! Chociaż nie przebija pytań w stylu "Chooopaaaki! Dostałem 30tys, poradźta co kupić na wesela?". Ty chyba dziewczyno se nie zdajesz sprawy w co sie pchasz - ale idż, idż, krzyżyk na droge z takim podejściem.

  2. #22

    Domyślnie Odp: jaki sprzęt na wesela, chrzciny i nie tylko

    Hm... Ja zrozumiałem, że młoda koleżanka robiła dotąd zdjęcia rodzinie i znajomym, a że w rodzinie i wśród znajomych też są chrzty i wesela, to trafia się sympatyczna okazja na swej pasji trafić kilka złotych.

    Założycielko wątku, mam rację?

  3. #23

    Dołączył
    May 2016
    Miasto
    Lublin
    Wiek
    25
    Posty
    11

    Domyślnie Odp: jaki sprzęt na wesela, chrzciny i nie tylko

    hahaha, faktycznie jest Pan zabawny! dobrze, że jakoś nie obchodzi mnie znacznie twoja opinia

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez karnif Zobacz posta
    Hm... Ja zrozumiałem, że młoda koleżanka robiła dotąd zdjęcia rodzinie i znajomym, a że w rodzinie i wśród znajomych też są chrzty i wesela, to trafia się sympatyczna okazja na swej pasji trafić kilka złotych.

    Założycielko wątku, mam rację?
    XDDDDDDDDDDDDDDD

  4. #24
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: jaki sprzęt na wesela, chrzciny i nie tylko

    Cytat Zamieszczone przez adawozniak Zobacz posta
    1.OBIEKTYW NIKON NIKKOR 35MM F/1.8G używany bądź nowy i lampa błyskowa tutaj nie mam pojęcia jaka(która jest najtańsza i w miare spełniałaby moje amatorskie oczekiwania?)
    3.OBIEKTYW Yongnuo YN-35mm,nowy kit bo mój jest stary i lampa(mie wiem czy właściwa opcja)
    jeżeli chodzi o lampę to nie mam o nich zielonego pojęcia, a przyda się w ciemnych miejscach
    w obu przypadkach nie warto lepiej używanego Canona EF 35 f2.0 poprzednią wersję tę bez IS. Ale upewnij się najpierw, że 35mm faktycznie Ci odpowiada. Ja bym raczej stawiał na EF-S 24mm f2.8 STM

    Cytat Zamieszczone przez adawozniak Zobacz posta
    2.OBIEKTYW TAMRON LUB SIGMA 17-50mm najlepiej używany i jakaś tania lampa błyskowa
    To chyba niezły wybór.

    Lampę brałbym jedną z tych dwu:
    http://www.canon-board.info/testy-sp...-tylko-101580/
    http://www.canon-board.info/testy-sp...0ex-rt-104020/


    Powodzenia

    --- Kolejny post ---

    Zdjęcia które pokazałaś na swojej stronie są spoko, ale pewnie w większości robione z statycznych sytuacjach (tak przynajmniej wyglądają), gdy miałaś dużo czasu na ostrzenie i ewentualne powtórzenie - na imprezie takiego komfortu mieć nie będziesz więc powinnaś potrenować robienie zdjęć w dynamicznej reporterskiej sytuacji. AF może się przydać, więc Nikkor z przejściówką lub manualne szkła portretowe, które masz mogą sprawiać trochę trudności.

  5. #25
    Początki nałogu
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    297

    Domyślnie Odp: jaki sprzęt na wesela, chrzciny i nie tylko

    wyśmialiście ją jakby się wybierała w klapkach na Everest...z czym Wy macie problem ? jak czuje się na siłach to niech spróbuje i sama się przekona co z tego wyjdzie...najgorsze co może być to właśnie trafić na takich "specjalistów" jak co niektórzy co srają wyżej niż widzą bo żal komuś dupę ściśnie jak komuś się uda...może niedobór w sprzęcie nadrobi kreatywnością i klienci będą zadowoleni, a jeśli nie to ją zjedzie i może zainwestuje w coś lepszego. Do odważnych świat należy i jak ktoś nie potrafi coś doradzić to po kij się głupio odzywa ? tyle ode mnie i trzymam za Ciebie kciuki i nie przejmuj się kretyńskimi wypowiedziami.
    R + C 50 1.8 STM + C 17-40 + C 70-200 f/4 + CDN.
    https://www.facebook.com/dawidzawilafotografia

  6. #26
    Uzależniony
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    850

    Domyślnie Odp: jaki sprzęt na wesela, chrzciny i nie tylko

    Tysiąc pięćset pierdylionowy wątek pt. "co kupić do klepania kotleta"

    To nawet producenci sprzętu foto razem wzięci włącznie z DXO, nie posiadają tyle sprzętu i kombinacji konfiguracji aparat <-> obiektyw w porównaniu ile tu takich pytań było.

    A to tak na marginesie.

  7. #27
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 454

    Domyślnie Odp: jaki sprzęt na wesela, chrzciny i nie tylko

    Cytat Zamieszczone przez dave88 Zobacz posta
    jak czuje się na siłach to niech spróbuje i sama się przekona co z tego wyjdzie...
    Jeżeli Para Młoda, która wynajmuje fotografa na ślub też tak uważa to jest to uczciwe postawienie sprawy.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  8. #28
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie Odp: jaki sprzęt na wesela, chrzciny i nie tylko

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Jeżeli Para Młoda, która wynajmuje fotografa na ślub też tak uważa to jest to uczciwe postawienie sprawy.
    No pewnie, że jest. A kto ma chronić Pary Młode przed ich własną głupotą, rząd? Tak jak założycielka wątku tak i jej klienci nauczą się na błędach. Jeżeli ktoś zatrudnia osobę 18 letnią bez doświadczenia jako głównego fotografa na ślub za 200 zł to należy założyć, że wie co robi. Dla kogoś oszczędności mogą być warte ryzyka, a raczej niższej jakości/ilości dobrych zdjęć - to ich sprawa. Nie każdemu zależy na topowych zdjęciach ślubnych full wypas z reportażami, plenerami, artyzmem itd.
    Tak samo jak jedni muszą mieć nowe porsche a drudzy kupują 20-letniego volkswagena.
    I don't always shoot wide angle zooms, but when I do, I prefer the 16-35 f/4 IS.

  9. #29
    Pełne uzależnienie Awatar RobertON
    Dołączył
    Dec 2012
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Wiek
    60
    Posty
    2 176

    Domyślnie Odp: jaki sprzęt na wesela, chrzciny i nie tylko

    Może się przyda takie podejście do ślubnego fotografowania, w końcu każdy kiedyś się uczył:

    https://www.swiatobrazu.pl/poszukuje...rmo-35817.html

  10. #30
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: jaki sprzęt na wesela, chrzciny i nie tylko

    Cytat Zamieszczone przez adawozniak Zobacz posta
    dodałam post, zeby się czegoś dowiedzieć, nie dość , ze niczego nowego się nie dowiedziałam to czuję się wyśmiewana, albo jaki ch*j. Pozdrawiam serdecznie, życzę powodzenia w dalszej pomocy początkującym
    To forum ślubniaków, więc ciężko jest uzyskać sensowną poradę na takie pytania, jestes potencjalnym zagrożeniem, konkurencją
    Jeżeli zrażają cię odpowiedzi na forum i wyśmiewanie to będzie ci ciężko w branży ślubnej
    Idąc na ślub powinnaś zadawać inne pytania, nie zadajesz ich, bo mam wrażenie, że masz zielonego pojęcia o fotogrfii.
    Masz 70D i pytasz o nikkora 35 ? YN35, manualne obiektywy ?
    Przemyśl to trochę i wracaj z innymi pytaniami/zdjęciami do oceny

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •