Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 38

Wątek: Najpewniejsze karty pamięci.

Mieszany widok

  1. #1
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 050

    Domyślnie Odp: Najpewniejsze karty pamięci.

    Dwa sloty w aparacie to podstawa, sam uzywam lexara 1000x

  2. #2
    Uzależniony
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    850

    Domyślnie Odp: Najpewniejsze karty pamięci.

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Dwa sloty w aparacie to podstawa, sam uzywam lexara 1000x
    Co tam dwa. Min 4 z raid5, później tylko więcej, Z czasem dojdziemy do raid6 + 2xHS. Ale to przyszłość. I koniecznie drugi aparat z funkcją replikacji.

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 050

    Domyślnie Odp: Najpewniejsze karty pamięci.

    Cytat Zamieszczone przez 7four Zobacz posta
    Co tam dwa. Min 4 z raid5, później tylko więcej, Z czasem dojdziemy do raid6 + 2xHS. Ale to przyszłość. I koniecznie drugi aparat z funkcją replikacji.
    Gdybym robil sluby, nie czulbym sie komfortowo z jedna karta.

    Na PC mam tylko 1TB WD Passport jako backup, wiec chyba nie przesadzam z dwoma slotami w aparacie.

    Zdjecia trzymam na raidzie ale 0 ^^

  4. #4
    Uzależniony
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    850

    Domyślnie Odp: Najpewniejsze karty pamięci.

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Gdybym robil sluby, nie czulbym sie komfortowo z jedna karta.

    Na PC mam tylko 1TB WD Passport jako backup, wiec chyba nie przesadzam z dwoma slotami w aparacie.

    Zdjecia trzymam na raidzie ale 0 ^^
    Do czasu podwójnych slotów w aparatach, to fotografowie chyba musieli mieć pełne gacie na zleceniach.

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 050

    Domyślnie Odp: Najpewniejsze karty pamięci.

    Cytat Zamieszczone przez 7four Zobacz posta
    Do czasu podwójnych slotów w aparatach, to fotografowie chyba musieli mieć pełne gacie na zleceniach.
    Fotopstrykom to napewno nie przeszkadza, w koncu dla nich sie nie liczy czym i jaki material oddadza. Wazne zeby sie zamknac w dotacji i pociagnac jakos ten rok.

  6. #6
    Uzależniony
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    850

    Domyślnie Odp: Najpewniejsze karty pamięci.

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Fotopstrykom to napewno nie przeszkadza, w koncu dla nich sie nie liczy czym i jaki material oddadza. Wazne zeby sie zamknac w dotacji i pociagnac jakos ten rok.
    Fajnie o sobie piszesz. Kim byłeś jakiś czas temu? Od teraz podwójny slot w aparacie robi "Profi". XD

    Fotopstryki to chyba Ci co mają 6D, 5DmkII i całą resztę ? XD
    Ostatnio edytowane przez 7four ; 27-02-2017 o 13:23

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 050

    Domyślnie Odp: Najpewniejsze karty pamięci.

    Cytat Zamieszczone przez michalab Zobacz posta
    Co zwiększa ryzyko awarii ...
    Wiem o tym, ale robię tylko zdjęcia dla siebie. Jeden zewnętrzyny dysk powinien wystarczyć. Gdybym miał aspiracje do ślubów kupiłbym cos z serii 1.

    Cytat Zamieszczone przez 7four Zobacz posta
    Fajnie o sobie piszesz. Kim byłeś jakiś czas temu? Od teraz podwójny slot w aparacie robi "Profi". XD

    Fotopstryki to chyba Ci co mają 6D, 5DmkII i całą resztę ? XD
    ja dalej jestem amatorem, 5d kupiłem bo myślałem, ze z nim będę robił zaje***e zdjęcia. Niestety dziś można z 60D wyciągnąć naprawdę dużo. Jednak, gdy ma się ślub na karku warto mieć te dwa sloty, nawet dla świętego spokoju.

  8. #8
    Uzależniony
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    850

    Domyślnie Odp: Najpewniejsze karty pamięci.

    Ja tam awarii nie miałem CF nigdy. Ale trzymam się zasady (o której kiedyś przeczytałem też).
    1) karta do aparatu
    2) format karty z poziomu aparatu
    3) zdjęcia
    4) przegranie zdjęć
    i powrót do pkt 1.

    I żadnego noszenia luźnych CF w spodniach.

    O SD się nie wypowiadam, bo te potrafią się rozpaść na pół.

  9. #9
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Najpewniejsze karty pamięci.

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Zdjecia trzymam na raidzie ale 0 ^^
    Co zwiększa ryzyko awarii ...

    --- Kolejny post ---

    Ja też używam właściwie tylko SanDisków, SD i CF, żadna jak do tej porty nie zawiodła ani Ultra ani Extreme. Miałem też jedną platinium CF i na niej ze dwa razy zdarzyło mi się, że zapisane zdjęcie było uszkodzone (zapisane tylko w części). Choć test jaki ktoś tu zaproponował, żeby parę razy zapisać i odczytać - przechodziły zarówno przed jak i po. Wyglądało to jakby aparat nie zdążył zgrać całego zdjęcia na kartę.

  10. #10
    Uzależniony
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    850

    Domyślnie Odp: Najpewniejsze karty pamięci.

    Cytat Zamieszczone przez michalab Zobacz posta
    Co zwiększa ryzyko awarii ...

    --- Kolejny post ---

    Ja też używam właściwie tylko SanDisków, SD i CF, żadna jak do tej porty nie zawiodła ani Ultra ani Extreme. Miałem też jedną platinium CF i na niej ze dwa razy zdarzyło mi się, że zapisane zdjęcie było uszkodzone (zapisane tylko w części). Choć test jaki ktoś tu zaproponował, żeby parę razy zapisać i odczytać - przechodziły zarówno przed jak i po. Wyglądało to jakby aparat nie zdążył zgrać całego zdjęcia na kartę.
    Robiłeś sprawdzanie i naprawę błędów?

    BTW, mało kto wie jaki można mieć syf na kompie i nie bierze tego też pod uwagę.

    Weźmy jeszcze pod uwagę co kupujemy. W opcji jak "najtaniej - okazja" chyba łatwo wbić się w podróbki.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Wiem o tym, ale robię tylko zdjęcia dla siebie. Jeden zewnętrzyny dysk powinien wystarczyć. Gdybym miał aspiracje do ślubów kupiłbym cos z serii 1.



    ja dalej jestem amatorem, 5d kupiłem bo myślałem, ze z nim będę robił zaje***e zdjęcia. Niestety dziś można z 60D wyciągnąć naprawdę dużo. Jednak, gdy ma się ślub na karku warto mieć te dwa sloty, nawet dla świętego spokoju.
    Zapominasz, że jest 1 kontroler. Czekamy zatem na nowy level "Profi" aparatów z dwoma kontrolerami, bo z 1 to za duże ryzyko (pomimo że obsługuje 2 karty).

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •