Panowie! wziąłem do ręki 10 odbitek z labu włączyłem PSa i wgrałem do niego ich profil ICC (profil labu) Zauważyłem od razu że zdjęcie na monitorze i na papierze jest przybliżone o jakieś 70%!!! Pokręciłem suwakami w monitorze i mam 90% podobieństwa obrazu w PSie do odbitki! Aby sprawdzić jak to działa to samo zdjęcie które miałem otworzone w PSie otworzyłem w przeglądarce windows i różnica kolorów była kolosalna - Obraz za mocno nasycony, kolory mocno zielone (w PSie wszystko idealnie jak na odbitce).

Zdjęcia natomiast oglądane w necie są poprawne, film z kamery też poprawnie wyświetlany na monitorze.

Czyli wniosek: lab na całkiem inną kolorystykę niż standardowo wyświetla to mój monitor, ale po wyświetleniu zdjęcia z profilem labu jest ono poprawnie wyświetlane na monitorze.

Pytanie brzmi jak zmusić lightroom aby widział ten profil i żebym miał możliwość włączenia go jeśli będę chciał przygotować zdjęcia do wydruku.

--
DODAM że zdjęcie zrobione standardowo aparatem na monitorze jest wyświetlane prawidłowo, na wyświetlaczu aparatu prawie identycznie, na laptopie bardzo zbliżone kolory, na TV też podobne, tzn. Poprawne.

Zdjęcie przepuszczone przez PS i kolory zmienione do labu jest wyświetlane nie poprawnie na laptopie i TV i innych wyświetlaczach na których mogłem to sprawdzić.

--
WNIOSEK:
Monitory/wyświetlacze które posiadam/posiadają moi klienci interpretują zdjęcia w sposób dostateczny, natomiast w labie odbitka wychodzi sprana, z czerwonym zafarbem.

Czyli aby zdjęcie z labu wyszło poprawnie trzeba ustawić sobie pod nich monitor i edytować wtedy kolory.

--
Jak zmusić lightroom aby widział ten profil i żebym miał możliwość włączenia go jeśli będę chciał przygotować zdjęcia do wydruku.