Cytat Zamieszczone przez XGrzesX Zobacz posta
Wyłączyłem stabilizacje i jest dużo lepiej choć nie tak dobrze jak w poprzednim egzemplarzu. Co dziwne w poprzednim nigdy nie wyłączałem stabilizacji i zdjęcia ze statywu wychodziły bardzo dobre. Szczerze mówiąc trochę nie rozumiem czemu stabilizacja w połączeniu ze statywem powoduje takie problemy.
W instrukcji obsługi obiektywu pisze czy należy wyłączać.Sa i takie rozwiązania że obiektyw rozpoznaje statyw i wyłącza układ stabilizacji.
IS koryguje drgania przemieszczając względem siebie szkła wewnątrz obiektywu.Jeżeli obraz jest nieruchomy a IS próbuje pracować i rusza szkiełkami to bywa że szkodzi a nie pomaga.Ale nie zawsze.W 24-105 często nie wyłączałem i było ok.Ale lepiej nie experymentować.Jak należy wyłączać to wyłączać.Pozdrawiam :-)