Pokaż wyniki od 1 do 10 z 247

Wątek: Canon EF 100-400 f/4,5-5,6 L IS

Mieszany widok

  1. #1

    Domyślnie

    Jako świeżo upieczony posiadacz Canona 100-400 mam pytanie do użytkowników dotyczące pierścienia Smooth-tight. Kręcąc w kierunku smooth wyczuwam w pewnym momencie blokadę (takie drobne, bardzo delikatne zatrzymanie pierścienia), kręcąc w kierunku tight w pewnym momencie uznaję, że dalsza próba kręcenia to robienie czegoś na siłę, mimo że jeszcze żadnej blokady nie wyczuwam, tzn. wydaje mi się, że mógłbym jeszcze "docisnąć" żeby sprawdzić czy tam dalej jest blokada, bo podejrzewam, że taka istnieje. Czy tak właśnie jest?
    Dodatkowo chciałem się spytać o kwestie mechaniczne: czy po pewnym czasie używania pierścień dociskowy będzie się "rozluźniał" tzn. aby uzyskać ten sam efekt dociśnięcia co przy nowym obiektywie, będę musiał bardziej kręcić w kierunku tight?
    Siem de i kilka obiektyvoof

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar muflon
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Zürich
    Wiek
    48
    Posty
    6 763

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kashpir_pl Zobacz posta
    Kręcąc w kierunku smooth wyczuwam w pewnym momencie blokadę (takie drobne, bardzo delikatne zatrzymanie pierścienia), kręcąc w kierunku tight w pewnym momencie uznaję, że dalsza próba kręcenia to robienie czegoś na siłę, mimo że jeszcze żadnej blokady nie wyczuwam, tzn. wydaje mi się, że mógłbym jeszcze "docisnąć" żeby sprawdzić czy tam dalej jest blokada, bo podejrzewam, że taka istnieje. Czy tak właśnie jest?
    Yup. Tak jest i tak ma być
    Cytat Zamieszczone przez kashpir_pl
    czy po pewnym czasie używania pierścień dociskowy będzie się "rozluźniał" tzn. aby uzyskać ten sam efekt dociśnięcia co przy nowym obiektywie, będę musiał bardziej kręcić w kierunku tight?
    W moim (3 lata dość intensywnego maltretowania, łącznie z rzucaniem po ziemii) jest wręcz odwrotnie, pierścień zaczyna chodzić minimalnie ciężej, tak jakby się zacierał... ale naprawdę pomijalnie, nie ma o czym mówić.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •