Drodzy Forumowicze.
Wysłałem zaledwie pierwszą fotkę na Jetphotos jak prosiliście i przyjeli mi.
http://www.jetphotos.net//viewphoto.php?id=6005411
Pozdrawiam![]()
Drodzy Forumowicze.
Wysłałem zaledwie pierwszą fotkę na Jetphotos jak prosiliście i przyjeli mi.
http://www.jetphotos.net//viewphoto.php?id=6005411
Pozdrawiam![]()
Canon EOS 400D |Canon EF 100-400mm f/4,5-5,6 L IS USM| Canon 50mm f/1,8 II | Canon EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 | Sigma 70-300mm Apo DG f/4,0-5,6 | grip | Canon Speedlite 430EX
Pozdrawiam, klosek.
Zupełnie mnie nie interesują samoloty, więc mogę spokojnie skomentować to jako zdjęcie, bez emocjonalnego podejścia do tematu.
Dla mnie to zdjęcie jest kiepskie, z kilku powodów
1. Za ciasny kadr - samolot praktycznie ociera się o rogi zdjęcia, nie mówiąc już o tym, że nie ma gdzie na zdjęciu
polecieć lub nawet pojechać
2. Centralny kadr - lepiej byłoby gdyby samolot był w dolnej 1/3 zdjęcia a nie w połowie.
3. Tył samolotu zlewa się z innym samolotem (właściwie nie widać czy skrzydło tego drugiego to nie jest część tego głównego)
4. Ten drugi samolot "pocięty" - przez główny samolot i brzeg zdjęcia
5. Za dużo widocznych szczegółów w tle - np. tabliczka "25-07 A" jest blisko mocnego punktu, jest jaskrawa i przyciąga uwagę (może nawet mocniej niż samolot)
6. Punkt widzenia i oświetlenie, który powodują że skrzydła i stateczniki zostały zredukowane do cienkich kresek, a przez to samolot wygląda jakby miał sam kadłub, z wystającym z niego śmigłem.
To widać po komentarzu... Zresztą akurat kolegi chyba specjalnie komentarze nie interesują, chciał się pochwalić (i słusznie) że jego zdjęcie znalazło uznanie screenerów na Jethotos (moim zdaniem nie jest złe)
I generalnie o to chodzi, każdy serwis by Ci takie zdjęcie na którym samolot ma gdzie pojechać odrzucił - on jest głównym i jedynym tematem zdjęcia i standardowe zasady tutaj się zupełnie nie stosują - zanim zaczniesz komentować to poprzeglądaj sobie airliners.net czy jetphotos.net i zobacz jak wyglądają tamtejsze zdjęcia - tam nie mowy o mocnych punktach, przestrzeni itp.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
No i super, to zdjęcie jest o niebo lepsze niż to co pokazywałeś na samym początku tego wątku...
Ostatnio edytowane przez Krzychu ; 27-06-2007 o 13:05 Powód: Automerged Doublepost
Poprzeglądałem te serwisy i nie powiem, aby te zdjęcia mnie poruszyły. Natomiast te:
http://onephoto.net/portfolio.php3?id_autora=4240
Bo autor jednak stosuje standardowe zasady i dzięki temu zdjęcia mocniej działają. Jak byłem mały to sklejałem modele samolotów, i jeśli jakieś zdjęcia mi o tym przypominają to właśnie te, natomiast z serwisów, które podałeś ani trochę. Natomiast dla fascynatów lotnictwa, na pewno są ciekawe.