Cytat Zamieszczone przez Cyborg Zobacz posta
Zaraz zaraz, lepsze to nie znaczy wygodniejsze dla użytkownika. To właśnie ograniczenia takiej lustrzanki (zakres zoom, ISO) i jej możliwości (optyczny podgląd TTL z podglądem działania AF) spowoduje że użytkownik ma większe szanse zainteresować się kadrem, światłem itp.
mysle, ze troche przeceniasz potencjalnego uzytkownika D40. z punktu widzenia takiego forum jak to moze sie wydawac, ze lustrzanki to absolutny the best i kazdy o tym marzy.
natomiast w tzw. "realu" wyglada to kapke inaczej. najwieksza dzis grupe uzytkownikow lustrzanek stanowia nie posiadacze 20D czy D200, tylko dosiadajacy trabantow czy Nikonow D50, ktorych optyka sklada sie z pozycji uznawanych tutaj raczej za zenujace sloiczki. i maja 100% w ..., ze to nie jest najlepsze co moga miec.
podobnie, na poziomie amatorow rozwazania o wiekszej filmowosci szumu czy precyzji i szybkosci AF praktycznie nie istnieja. wazne, zeby aparat dawal pewne mozliwosci. a jesli D40+kit nie ma podgladu live, obiektyw nie pozwala robic makro ani sfocic lecacego na 1000m B747, to to nie sa wieksze mozliwosci. po prostu

Cytat Zamieszczone przez Cyborg Zobacz posta
Zrobi mnie zdjęć ale może lepszych. To bardzo cenne w czasach gdy zalewa nas tandeta i bezguście.
mysle, ze podobnie jak wymienione wyzej zainteresowanie kadrem i swiatlem, nie sa to najwazniejsze kryteria jakimi mysli poczatkujacy. a juz na pewno nie mysla tak Nikon czy Canon. to ma byc sprzet ktory sie sprzedaje, a jak widac po zajawkach, sprzedawac go beda gadzety