O kurcze głowę mi urwał ten wątekTeraz już nic nie wiem. Pytanie do tych co wszystko zrozumieli (chyba, że takich nie ma).
Do szeroko-glamutowca (dell u2410) wystarczy eye-one d2 + basICColor wystarczy ?
O kurcze głowę mi urwał ten wątekTeraz już nic nie wiem. Pytanie do tych co wszystko zrozumieli (chyba, że takich nie ma).
Do szeroko-glamutowca (dell u2410) wystarczy eye-one d2 + basICColor wystarczy ?
Masz problem z kolorem, wal śmiało!
e-mail: color@mastiff.pl
ColorMunki Create to to samo co i1 Display 2, mistrzu. ColorMunki Display to prawie to samo co i1 Display Pro, z dokładnością do szybkości próbkowania i prawdopodobnie jakiegoś układu stabilizacji temperatury, który jest w i1 Display Pro, a którego brak w ColorMunki Display.
Masz problem z kolorem, wal śmiało!
e-mail: color@mastiff.pl
Właśnie nie do końca. Oba urządzenia choć podobne wizualnie, to jednak prawdopodobnie różnią się na poziomie sprzętu. Niestety nie widziałem ich rozebranych, ale zdaje się i1 Display Pro jest bardziej odporny na zmieniającą się temperaturę otoczenia (np. po nagrzaniu się od monitora) - co jak napisałem sugeruje obecność jakiegoś dodatkowego układu stabilizującego. Ponownie - nie wiem na ile jest to prawdziwa informacja, ale dotarła do mnie z co najmniej paru źródeł, z których dwa uznaję za wiarygodne. Dla "zwykłego" użytkownika ta właściwość nie ma wielkiego znaczenia, szczególnie jeżeli zdecyduje się korzystać z CMD lub i1D3 w połączeniu z niezależnym oprogramowaniem (np. ArgyllCMS 1.3.4 który już ma obsługę obu kolorymetrów), podobnie jak większego znaczenia nie będzie miała większa szybkość próbkowania i1D3.
Masz problem z kolorem, wal śmiało!
e-mail: color@mastiff.pl
Mam takie pytanko czy ktoś już przetestował dokładnie kalorymetr I1 Display Pro do monitorów szerokogamutowych i czy w ogóle jest sens zainteresować się tym czujnikiem.
Rozumie że, Eizo raczej nie przewiduje obsługi tych czujników do kalibracji sprzętowej EASYPIX
Ostatnio edytowane przez Gregolius ; 26-09-2011 o 13:22
CANON Laik
Jest sens pod warunkiem, że masz przynajmniej na chwilę dodatkowy spektrofotometr i oprogramowanie, dzięki któremu wygenerujesz macierz korekcyjną, dopasowującą ten kolorymetr do konkretnego egzemplarza monitora. W praktyce, w zastosowaniach amatorskich, jest to wyższa szkoła jazdy. Szybciej i taniej wyjdzie kupno kolorymetru dopasowanego do monitorów szerokogamutowych - wspominane wcześniej ColorMunki Display (tańszy) i i1 Display Pro (droższy) to najlepsze przykłady.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Wróć - teraz ja przeczytałem źle nazwę sensora :-D
Korzystając z i1 Display Pro spokojnie wygenerujesz dobry profil dla monitora szerokogamutowego. Kłopotliwa może być tylko sprzętowa kalibracja wyświetlacza (czyli programowanie układu LUT w monitorze). Trudności wynikają z pokręconych warunków licencyjnych na urządzenia i API firmy X-Rite obecnej generacji, ze względu na które czujnik i1 Display Pro, sprzedawany jako i1 Display Pro, nie może być obsługiwany przez aplikacje firm trzecich (przynajmniej w teorii, bo CMD i i1D3 są już obsługiwane przez Argylla, ale ten pakiet nie umożliwia sprzętowej kalibracji wyświetlacza).
Ostatnio edytowane przez strideer ; 26-09-2011 o 13:26 Powód: Automerged Doublepost
Ano właśnie problem z tą kalibracja sprzętowa wystąpi. Czytałem że podobno EasyPIX ma obsługiwać spektrometr ColorMunki Photo, pytanie kiedy to nastąpi. Wiadomo wydatek o około 1000 zł wyższy ale w połączeniu z Easypix będzie można skalibrować i sprzętowo . pytanie czy i w ogóle to nastąpi. Druga sprawa że ciężko zrozumieć EIZO sprzedające komplet do kalibracji sprzętowej z kalorymetrem który defakto poprawnie tego nie wykona I teraz pytanie czy lepiej kupić easypix z czujnikiem EX1 który nie skalibruje tego dobrze ale sprzętowo czy I1 display pro który zrobi to programowo.
CANON Laik