Czy to prawda ,ze canon juz pracuje nad srednim formatem?czy to tylko bajka?
Wersja do druku
Czy to prawda ,ze canon juz pracuje nad srednim formatem?czy to tylko bajka?
Prawdopodobnie tak. Prawdopodobnie opracowali ostatnio steppery do naświetlania większych matryc niż FF. Prawdopodobnie po to kupili swego czasu know-how Contaxa. I prawdopodobnie póki co nic z tego nie będzie, bo to dla takiej firmy jak Canon tak niszowy rynek, że księgowi by się powiesili gdyby zobaczyli relację kosztów do zysków.
Czornyj matrycę mogą na przykład nazwać OberFulfrejm :lol: :lol:.
Pewnie jeszcze za wczesnie,a mogliby namieszac na rynku prawdziwie PROFESJONALNYM
Jakiś rok temu poważnie zastanawiałem się nad zakupem bliżej jeszcze nie określonego średniego formatu i dwóch szkiełek (80-180mm). Wtedy na tapecie był 645 pentaxa oraz rumorsy o wykupieniu contaxa przez canona.
Zrezygnowałem z kilku powodów. Pierwszym była szybkość i wygoda pracy. Drugim fakt, że nie znajdę zbyt wielu klientów, którzy to docenią. Trzecim drobiazg, że Ds-y szybko zbliżają się ilością szczegółów do tańszych ścianek (a na droższą i tak by mnie nie było stać). Pozostaje jeszcze kwestia przejść tonalnych, ale 9 na 10 oglądających i tak nie zauważy różnicy.. Więc po co przepłacać? 8-)
Właśnie w tym tkwi obecnie problem średniego formatu. Przy czym nowy Ds jest już na prawdę niebezpieczny dla tego rynku. Tutaj Canon robi im niezłą krecią robotę. Jeśli prawdą jest to, że dali w nim dużo słabszy filtr AA i ostrość zdjęć jest zauważalnie lepsza niż z ds mkII (lepsza niż wynikałoby to tylko ze zwiększenia rozdzielczości) to nadal rynek MF będzie się kurczył i mogą pojawić się kolejni gracze trzaskający drzwiami.