Forum Canon-Board.info jest własnością prywatną. Decyzje Właściciela Forum są ostateczne.
Celem serwisu i forum Canon-Board.info jest wymiana doświadczeń i gromadzenie wiedzy z zakresu fotografii,zarówno techniki fotografowania jak i dot. sprzętu, w szczególności sprzętu fotograficznego marki Canon.
Zasady Forum
Wypowiedzi na Forum należy konstruować z zachowaniem ogólnie przyjętych zasad dobrego wychowania. Naruszenia nie będą tolerowane. Nie zezwala się na publikowanie materiałów (linki, zdjęcia, treści) o treści wulgarnej, sprzecznej z prawem lub mogące wywoływać spory, polemiki , działania, na tle religijnym, politycznym czy światopoglądowym.
Pisząc nową wiadomość - sprawdź czy wnosi ona coś do dyskusji oraz czy nie odbiega ona od tematu wątku. Niemile widziane jest pisanie postów w stylu "zgadzam się" i koniec lub powtarzanie argumentów.
Zanim założysz nowy temat, sprawdź w wyszukiwarce, czy nie był on już wcześniej poruszany na forum. W 90% przypadków był. Jeśli masz pytania związane z takim tematem, dopisz nowego posta do istniejącego wątku (o ile już nie ma w nim na nie odpowiedzi).(Z uwagi na ograniczenia techniczne wbudowanej wyszukiwarki Forum, alternatywnie proponujemy używać wyszukiwarki Google z komendą
"szukana_fraza site:Canon-Board.info")
Zakładając wątek nadaj mu tytuł, który dobrze podsumuje jego treść. Jeśli masz pytanie dotyczące obiektywu/aparatu, to podaj jego nazwę i zaznacz na czym problem polega. Nie jest mile widziane pisanie postów pod tytułem: "Pomocy", "Nie działa", "Co kupić?".
Należy przestrzegać tematyki na poszczególnych forach. Mam nadzieję że tematyka poszczególnych
forów jest dość jasna i proszę o jej przestrzeganie. Pisanie w nieodpowiednich miejscach powoduje dodatkową pracą dla moderatorów.
Ortografia - każdy piszący na forum powinien dokładnie sprawdzić pisownie przed wysłaniem posta. Zwracanie uwagi innym użytkownikom na ich błędy ortograficzne może odbywać się jedynie przez przesyłanie prywatnej wiadomości do użytkownika lub zaraportowanie posta do moderatorów. Należy unikać niechlujnego pisania wiadomości. Jeżeli szanujesz czas i wiedzę innych użytkowników Forum i chcesz od nich otrzymać odpowiedź, zadbaj o schludny i poprawny ortograficznie wygląd swojej wiadomości. Moderatorzy mają prawo poprawiać błędy w treści posta i przyznawać ostrzeżenia za rażące naruszenia niniejszego punktu. Dopuszczamy pisanie bez polskich liter.
Nie mile widziane jest odsyłanie do archiwum bez podania linka do odpowiedniego wątku.
Reklama na forum.
Dopuszczalne jest reklamowanie działalności fotograficznej tj. usług fotograficznych, wykonywania fotografii.
Wszystko co jest przeznaczone DLA fotografów uznawane jest za działalność komercyjna (np. warsztaty, albumy, odbitki, cały sprzęt fotograficzny).
Zasady reklamowe uregulowane są szczegółowo w odpowiedniej sekcji FAQ 'Zasady reklamy i działalności komercyjnej' które stanowią załącznik do niniejszego regulaminu.
Oferty sprzedaży/kupna sprzętu należy umieszczać jedynie w odpowiednim podforum zgodnie z zasadami Działu Giełda. Użytkownicy naruszający zasady działalności komercyjnych będą odpowiednio ostrzeżeni/ukarani, a ich wpisy usunięte.
Prezentowane zdjęcia muszą mieć rozmiar do 1280 pikseli w poziomie i do 900 pikseli w pionie.
Dostęp do forum z bramek internetowych może być niemożliwy z przyczyn technicznych - dla ograniczenia dostępu "anonimom" lubujących się w nagminnym łamaniu Regulaminu Forum. Zakładanie kolejnych użytkowników w celu ominięcia nałożonych ograniczeń na użytkownika (blokada tzw. Ban czasowy lub stały) skutkować będzie blokadą na numer IP.
Zasady porządkowe
Moderatorzy mają prawo ostrzegać w przypadku naruszenia ww. zasad lub netykiety oraz zablokować możliwość wypowiadania się na forum (czasowo lub stale) w przypadku poważnych/powtarzających się przypadków łamania regulaminu przez użytkownika. Administrator ma prawo zablokować konto użytkownika w przypadku rażącego naruszenia regulaminu. Administrator forum nie usuwa kont "na życzenie".
Posty i wątki naruszające regulamin, prawo lub dobre obyczaje będą edytowane, przenoszone lub kasowane przez moderatorów. Moderatorzy nie usuwają postów, ani nie zamykają wątków "na życzenie", tak więc proszę się dwa razy zastanowić zanim się coś napisze.
Zastrzeżenia co do decyzji i działań Moderatorów należy zgłaszać w pierwszej kolejności poprzez prywatną wiadomość do danego Moderatora. Kolejnym krokiem jest link 'Kontakt' na dole strony Serwisu do Właściciela forum ? użytkownik fomag . Moderatorzy nie mają prawa zmieniać decyzji innych moderatorów.
2014.10.12 - zmiana dot. działań komercyjnych; patrz też tutaj: http://www.canon-board.info/faq.php
2017.12.01 - zmiana pkt 9. dotycząca dopuszczalnych rozmiarów zdjęć, od teraz można 1280 x 900 pikseli.
Planuje zakup plecaka typu "sling". Zdecydowalem sie na Tamraca model Velocity, ale nie wiem ktory rozmiar wybrac. Zastanawiam sie nad 7x oraz 8x.
W chwili obecnej mam body oraz 2 obiektywy, w tym jeden dluzszy zoom, okolo 12-15cm. Drugi obiektyw jest krotszy, okolo 9cm. Do tego jakies drobne akcesoria.
A wiec na chwile obecna odpowiedni by byl 7x, a nawet i moze 6x. Ale mysle troche bardziej przyszlosciowo. Podono juz w 7x ciezko jest zmiescic aparat z gripem.
Sklanialbym sie wiec bardziej ku wersji 8x. Prosilbym uzytkownikow ktorzy maja te plecaki lub ktorzy mieli okazje widziec je na zywo, o wypowiedz. Jak wyglada np w takim 8x aparat bez gripa i z krotkim obiektywem? Bo wg specyfikacji w 8x miesci sie aparat z obiektywem o dlugosci do 20cm. Czy jak pozostanie te 10cm niewykorzytanych to aparat ma prawo byc w tym plecaku niestabilny, luzny, czy cos w tym stylu?
Niestety nie mialem okazji obejrzec zadnego z plecakow Tamrac Velocity na zywo, bo nigdzie w Poznaniu ich nie znalazlem. Ale moze ktos forumowiczow zna jakis sklep? Bylbym wdzieczny za namiary.
Podono juz w 7x ciezko jest zmiescic aparat z gripem.
teg nie wiem ale do velocity 8 upychalem 350d z gripem i podpietym tamronem 17-35 a pod nim byla 50'tka 1.4 .. do tego miescila mi sie bigma 50-500 (z lewej strony aparatu), lampa w przedniej kieszonce a z prawej jeszcze 10-22 i 100'tka 2.8 macro
owszem, wszystko bylo spasowane na milimatry ale miescilo sie .. inna kwestia bylo to, ze po godzinie tak wyladowany sling byl malo wygodny w noszeniu..
teraz z trudem mieszcze sie to tamraca expedition 8 wiec velocity lezy nieuzywany - jak chcesz moge go sprzedac :-) .. jest w stanie "sklepowym" :-)
Dzieki. Jezeli zdecyduje sie na 8x to na pewno rozwaze Twoja oferte.
Ale po Twojej wypowiedzi wydaje mi sie, ze juz ta 8x moze byc za duzo To ma byc plecak na wypad w plener (rower, wedrowka, itp...), gdzie na pewno nie bede zabieral tyle sprzetu ile Ty do niego zmiesciles
Zamieszczone przez Kubak82
... 350d z gripem i podpietym tamronem 17-35 a pod nim byla 50'tka 1.4...
A powiedz mi jak ta 350tka "wisiala sobie na drugim obiektywem w plecaku? Czy one sie na sobie opieraly, obcieraly sie o siebie? Bylo to bezpieczne?
A powiedz mi jak ta 350tka "wisiala sobie na drugim obiektywem w plecaku? Czy one sie na sobie opieraly, obcieraly sie o siebie? Bylo to bezpieczne?
350'tke nosilem na 2 sposoby - w opcji "full zestaw" lezala sobie na srodku obiektywem w dol.. po otwarciu klapy po srodku bylo body a z prawej i lewej szkla.. w opcji "zestaw minimum" wyjmowalem wiekszosc przegrodek i wkladalem body prostopadle do tylnej scianki na sam dol, z podpietym jednym szklem i zalozona 430ex.. z boku miescil sie jeszcze jakis obiektyw :-)
nie masz tez sie czym martwic - szkla nigdy sie o siebie nie ocieraly itp... mozna spokojnie jezdzic z tak napchanym plecakiem na wycieczki rowerowe itp. :-) .. jedyne ogranieczenie to "udzwig" twojego kregoslupa ;-)
że tak odkopię - patrząc po wymiarach, do siódemki powinien się teoretycznie dać upchać 70-200/2.8 zapięte do większego body (bez gripa).
jak jest w praktyce? da się czy dopiero ósemka jak producent deklaruje?
rozważam akurat te dwa i potrzebuję minimalnego plecaka w który da się wepchać taki zestaw...
Komentarz