Forum Canon-Board.info jest własnością prywatną. Decyzje Właściciela Forum są ostateczne.
Celem serwisu i forum Canon-Board.info jest wymiana doświadczeń i gromadzenie wiedzy z zakresu fotografii,zarówno techniki fotografowania jak i dot. sprzętu, w szczególności sprzętu fotograficznego marki Canon.
Zasady Forum
Wypowiedzi na Forum należy konstruować z zachowaniem ogólnie przyjętych zasad dobrego wychowania. Naruszenia nie będą tolerowane. Nie zezwala się na publikowanie materiałów (linki, zdjęcia, treści) o treści wulgarnej, sprzecznej z prawem lub mogące wywoływać spory, polemiki , działania, na tle religijnym, politycznym czy światopoglądowym.
Pisząc nową wiadomość - sprawdź czy wnosi ona coś do dyskusji oraz czy nie odbiega ona od tematu wątku. Niemile widziane jest pisanie postów w stylu "zgadzam się" i koniec lub powtarzanie argumentów.
Zanim założysz nowy temat, sprawdź w wyszukiwarce, czy nie był on już wcześniej poruszany na forum. W 90% przypadków był. Jeśli masz pytania związane z takim tematem, dopisz nowego posta do istniejącego wątku (o ile już nie ma w nim na nie odpowiedzi).(Z uwagi na ograniczenia techniczne wbudowanej wyszukiwarki Forum, alternatywnie proponujemy używać wyszukiwarki Google z komendą
"szukana_fraza site:Canon-Board.info")
Zakładając wątek nadaj mu tytuł, który dobrze podsumuje jego treść. Jeśli masz pytanie dotyczące obiektywu/aparatu, to podaj jego nazwę i zaznacz na czym problem polega. Nie jest mile widziane pisanie postów pod tytułem: "Pomocy", "Nie działa", "Co kupić?".
Należy przestrzegać tematyki na poszczególnych forach. Mam nadzieję że tematyka poszczególnych
forów jest dość jasna i proszę o jej przestrzeganie. Pisanie w nieodpowiednich miejscach powoduje dodatkową pracą dla moderatorów.
Ortografia - każdy piszący na forum powinien dokładnie sprawdzić pisownie przed wysłaniem posta. Zwracanie uwagi innym użytkownikom na ich błędy ortograficzne może odbywać się jedynie przez przesyłanie prywatnej wiadomości do użytkownika lub zaraportowanie posta do moderatorów. Należy unikać niechlujnego pisania wiadomości. Jeżeli szanujesz czas i wiedzę innych użytkowników Forum i chcesz od nich otrzymać odpowiedź, zadbaj o schludny i poprawny ortograficznie wygląd swojej wiadomości. Moderatorzy mają prawo poprawiać błędy w treści posta i przyznawać ostrzeżenia za rażące naruszenia niniejszego punktu. Dopuszczamy pisanie bez polskich liter.
Nie mile widziane jest odsyłanie do archiwum bez podania linka do odpowiedniego wątku.
Reklama na forum.
Dopuszczalne jest reklamowanie działalności fotograficznej tj. usług fotograficznych, wykonywania fotografii.
Wszystko co jest przeznaczone DLA fotografów uznawane jest za działalność komercyjna (np. warsztaty, albumy, odbitki, cały sprzęt fotograficzny).
Zasady reklamowe uregulowane są szczegółowo w odpowiedniej sekcji FAQ 'Zasady reklamy i działalności komercyjnej' które stanowią załącznik do niniejszego regulaminu.
Oferty sprzedaży/kupna sprzętu należy umieszczać jedynie w odpowiednim podforum zgodnie z zasadami Działu Giełda. Użytkownicy naruszający zasady działalności komercyjnych będą odpowiednio ostrzeżeni/ukarani, a ich wpisy usunięte.
Prezentowane zdjęcia muszą mieć rozmiar do 1280 pikseli w poziomie i do 900 pikseli w pionie.
Dostęp do forum z bramek internetowych może być niemożliwy z przyczyn technicznych - dla ograniczenia dostępu "anonimom" lubujących się w nagminnym łamaniu Regulaminu Forum. Zakładanie kolejnych użytkowników w celu ominięcia nałożonych ograniczeń na użytkownika (blokada tzw. Ban czasowy lub stały) skutkować będzie blokadą na numer IP.
Zasady porządkowe
Moderatorzy mają prawo ostrzegać w przypadku naruszenia ww. zasad lub netykiety oraz zablokować możliwość wypowiadania się na forum (czasowo lub stale) w przypadku poważnych/powtarzających się przypadków łamania regulaminu przez użytkownika. Administrator ma prawo zablokować konto użytkownika w przypadku rażącego naruszenia regulaminu. Administrator forum nie usuwa kont "na życzenie".
Posty i wątki naruszające regulamin, prawo lub dobre obyczaje będą edytowane, przenoszone lub kasowane przez moderatorów. Moderatorzy nie usuwają postów, ani nie zamykają wątków "na życzenie", tak więc proszę się dwa razy zastanowić zanim się coś napisze.
Zastrzeżenia co do decyzji i działań Moderatorów należy zgłaszać w pierwszej kolejności poprzez prywatną wiadomość do danego Moderatora. Kolejnym krokiem jest link 'Kontakt' na dole strony Serwisu do Właściciela forum ? użytkownik fomag . Moderatorzy nie mają prawa zmieniać decyzji innych moderatorów.
2014.10.12 - zmiana dot. działań komercyjnych; patrz też tutaj: http://www.canon-board.info/faq.php
2017.12.01 - zmiana pkt 9. dotycząca dopuszczalnych rozmiarów zdjęć, od teraz można 1280 x 900 pikseli.
Wiele nie pomogę bo nie wiem do końca jak jest z jakością poszczególnych producentów (o Elfo też rózne opinie słyszałem), ale nie kupił bym lamp, bez możliwości zastosowania trybu propocjonalnego dla pilota (Delicacy tego nie mają) bo to super pomocja funkcja w ocenie rozkładu cieni.
Daj sobie spokój z chińszczyzną. Za 2500 pln kupisz zestaw dwóch lamp ELFO Miqro Pro po 250 Ws każda.
Moim zdaniem przyzwoity zestaw dla początkujących. Nie sądzę, żeby osoby nie zajmujące się zawodowo fotografią i nie zarabiające dużych pieniędzy na niej potrzebowały droższych zestawów. Poza tym są to 3 lampy, statywy i 2 softboxy, a lampy markowe Elfo które proponujesz są w wyższej cenie bez dodatkowych gratów.
Kieruję się z następującą sprawą.
Mam dwie lampy błyskowe Delicacy 180ws.
Opisze ich stan:
W pierwszej wystrzeliła/spaliła się żarówka pilotująca / modelująca , spalił się też bezpiecznik i spaliło korki w mieszkaniu.
Ogólnie w lampie było nieco pęknięte i wpadnięte gniazdo zasilające. (Nie wiem czy było to przyczyną usterki w tej lampie, jednak bardziej chyba myślę, że nie, bo same piny w gnieździe były nie naruszone, po prostu rozwalona była sama obudowa gniazda.)
Ogólnie te gniazdo jako tako udało mi się poskładać /posklejać i usztywnić i przytwierdzić do miejsca w obudowie za pomocą kleju i wkładu klejowego.
Samej lampy na razie nie podłączałem.
Druga lampa natomiast teoretycznie powinna być sprawna. Kilka dni temu była sprawdzana i działała.
Niestety jednak dziś gdy ją próbowałem sprawdzić nie działa. To znaczy zasilanie działa, żarówka pilotująca / modelująca działa (świeci po włączeniu włącznika), dioda zielona na obudowie świeci, dioda czerwona na obudowie - nie świeci.
Lampa po włączeniu przycisku fotoceli nie reaktywuje błysku na błysk z aparatu.
Nie działa też w żaden sposób przycisk "TEST" jak również wyzwolenie błysku poprzez kabel synchronizacyjny podłączony do kostki synchronizacyjnej i ten na "sankach" do aparatu.
Bezpiecznik w lampie sprawny.
Jak się domyślam jest gdzieś jakaś "usterka".
Chciałbym Państwa poprosić o pomoc i wskazówki co mógłbym sprawdzić aby znaleźć usterkę.
Ogólnie chciałbym aby chociaż jedna lampa działała, więc jedna mogłaby ewentualnie posłużyć jako dawca części.
Jako, że to moje pierwsze przetarcie z lampami, chciałbym zapytać osoby będące w temacie jak te diody powinny się świecić na obudowie lampy? Czy powinna świecić się tylko zielona czy oby dwie? Bo jak wspominałem wcześniej u mnie świecie się tylko zielona...
Komentarz