Forum Canon-Board.info jest własnością prywatną. Decyzje Właściciela Forum są ostateczne.
Celem serwisu i forum Canon-Board.info jest wymiana doświadczeń i gromadzenie wiedzy z zakresu fotografii,zarówno techniki fotografowania jak i dot. sprzętu, w szczególności sprzętu fotograficznego marki Canon.
Zasady Forum
Wypowiedzi na Forum należy konstruować z zachowaniem ogólnie przyjętych zasad dobrego wychowania. Naruszenia nie będą tolerowane. Nie zezwala się na publikowanie materiałów (linki, zdjęcia, treści) o treści wulgarnej, sprzecznej z prawem lub mogące wywoływać spory, polemiki , działania, na tle religijnym, politycznym czy światopoglądowym.
Pisząc nową wiadomość - sprawdź czy wnosi ona coś do dyskusji oraz czy nie odbiega ona od tematu wątku. Niemile widziane jest pisanie postów w stylu "zgadzam się" i koniec lub powtarzanie argumentów.
Zanim założysz nowy temat, sprawdź w wyszukiwarce, czy nie był on już wcześniej poruszany na forum. W 90% przypadków był. Jeśli masz pytania związane z takim tematem, dopisz nowego posta do istniejącego wątku (o ile już nie ma w nim na nie odpowiedzi).(Z uwagi na ograniczenia techniczne wbudowanej wyszukiwarki Forum, alternatywnie proponujemy używać wyszukiwarki Google z komendą
"szukana_fraza site:Canon-Board.info")
Zakładając wątek nadaj mu tytuł, który dobrze podsumuje jego treść. Jeśli masz pytanie dotyczące obiektywu/aparatu, to podaj jego nazwę i zaznacz na czym problem polega. Nie jest mile widziane pisanie postów pod tytułem: "Pomocy", "Nie działa", "Co kupić?".
Należy przestrzegać tematyki na poszczególnych forach. Mam nadzieję że tematyka poszczególnych
forów jest dość jasna i proszę o jej przestrzeganie. Pisanie w nieodpowiednich miejscach powoduje dodatkową pracą dla moderatorów.
Ortografia - każdy piszący na forum powinien dokładnie sprawdzić pisownie przed wysłaniem posta. Zwracanie uwagi innym użytkownikom na ich błędy ortograficzne może odbywać się jedynie przez przesyłanie prywatnej wiadomości do użytkownika lub zaraportowanie posta do moderatorów. Należy unikać niechlujnego pisania wiadomości. Jeżeli szanujesz czas i wiedzę innych użytkowników Forum i chcesz od nich otrzymać odpowiedź, zadbaj o schludny i poprawny ortograficznie wygląd swojej wiadomości. Moderatorzy mają prawo poprawiać błędy w treści posta i przyznawać ostrzeżenia za rażące naruszenia niniejszego punktu. Dopuszczamy pisanie bez polskich liter.
Nie mile widziane jest odsyłanie do archiwum bez podania linka do odpowiedniego wątku.
Reklama na forum.
Dopuszczalne jest reklamowanie działalności fotograficznej tj. usług fotograficznych, wykonywania fotografii.
Wszystko co jest przeznaczone DLA fotografów uznawane jest za działalność komercyjna (np. warsztaty, albumy, odbitki, cały sprzęt fotograficzny).
Zasady reklamowe uregulowane są szczegółowo w odpowiedniej sekcji FAQ 'Zasady reklamy i działalności komercyjnej' które stanowią załącznik do niniejszego regulaminu.
Oferty sprzedaży/kupna sprzętu należy umieszczać jedynie w odpowiednim podforum zgodnie z zasadami Działu Giełda. Użytkownicy naruszający zasady działalności komercyjnych będą odpowiednio ostrzeżeni/ukarani, a ich wpisy usunięte.
Prezentowane zdjęcia muszą mieć rozmiar do 1280 pikseli w poziomie i do 900 pikseli w pionie.
Dostęp do forum z bramek internetowych może być niemożliwy z przyczyn technicznych - dla ograniczenia dostępu "anonimom" lubujących się w nagminnym łamaniu Regulaminu Forum. Zakładanie kolejnych użytkowników w celu ominięcia nałożonych ograniczeń na użytkownika (blokada tzw. Ban czasowy lub stały) skutkować będzie blokadą na numer IP.
Zasady porządkowe
Moderatorzy mają prawo ostrzegać w przypadku naruszenia ww. zasad lub netykiety oraz zablokować możliwość wypowiadania się na forum (czasowo lub stale) w przypadku poważnych/powtarzających się przypadków łamania regulaminu przez użytkownika. Administrator ma prawo zablokować konto użytkownika w przypadku rażącego naruszenia regulaminu. Administrator forum nie usuwa kont "na życzenie".
Posty i wątki naruszające regulamin, prawo lub dobre obyczaje będą edytowane, przenoszone lub kasowane przez moderatorów. Moderatorzy nie usuwają postów, ani nie zamykają wątków "na życzenie", tak więc proszę się dwa razy zastanowić zanim się coś napisze.
Zastrzeżenia co do decyzji i działań Moderatorów należy zgłaszać w pierwszej kolejności poprzez prywatną wiadomość do danego Moderatora. Kolejnym krokiem jest link 'Kontakt' na dole strony Serwisu do Właściciela forum ? użytkownik fomag . Moderatorzy nie mają prawa zmieniać decyzji innych moderatorów.
2014.10.12 - zmiana dot. działań komercyjnych; patrz też tutaj: http://www.canon-board.info/faq.php
2017.12.01 - zmiana pkt 9. dotycząca dopuszczalnych rozmiarów zdjęć, od teraz można 1280 x 900 pikseli.
planuje studyjne zdjecia ludzi, czasami jakis plener, potrzebuje stabilnego statywu, jeden chwiejny juz posiadam
mam Canona 400D - nada sie czy polecicie cos innego?
bede wdzieczna za wskazowki
Ja mam 450R i jestem mega zadowolony...tez się przesiadłem z chwiejnego non-name
Za tą cenę to moim zdaniem dobry wybór.
600R wiele się nie różni...bardziej nóżki rozstawia i nie ma korbki
Siódemka była...odjąłem jedną cyfrę od niego +Canon24-105 f/4L+Canon70-200 f/4L+Sigma17-35HSM+550EX+ ... hehe Zenit 12XP Moje wypociny
600r jest stabilny i bardzo solidny.
Do wad zaliczyłbym: brak korbki, gwint do mocowania aparatu nie kręci się idealnie w osi statywu, nóżek nie można wbić w ziemię.
Idź do MediaMarkt i sobie obejrzyj.
Kupiłem w MM Sherpę 600R za 350 pln onegdaj. Co o statywu to jest fajny i stabilny a wady ? Jak juz gdzies pisałem największa to to że przy kadrowaniu pionowym odchyla sie tylko w jedna stonę i to w tą, że spust migawki masz na dole(chore), no i pozatym precyzja głowicy taka sobie aczkolwiek da się żyć z nią
mam 600R i od 1,5 roku zbiera ode mnie w kosc, znoszac to raczej dzielnie. moja ma odbita rurke w taki sposob, ze z duzym oporem wyciaga sie srodkowy segment (wymaga przylozenia sily F) i jest to niejako zasluga tego plastikowego "kolnierzyka" kolumny i rurek nog. jakos z tym zyje, ale wolalbym nie miec. jak ktos jeszcze ma Sherpe cala, to polecam zakleic kolumny Lizard Skinami (takimi gumowymi nakladkami jak w MTB sie okleja dolna rurke trojkata tylnego kola).
z innych wad to troche slabe gumki na koncach nozek i absolutnie wku... rozwiazane zaciski - szczegolnie uchylu bocznego glowicy. nieco lepiej blokada glowicy (obrot galki - wygodne gdy sie pracuje w terenie, wpieniajace gdy sie statyw sklada do noszenia) i wzglednie ok motylek blokady kolumny
inna kwestia, ze statyw to u mnie podstawowe wyposazenie i dostaje mocno w kosc obijany po kamieniach, taplany w blocie, tarzany w mokrej trawie itd. itp. mimo to, poki co nie zniszczylem
Zamieszczone przez scooter
A nie wkurza was to że do zdjęć pionowych aparat obraca się w prawo ???
na poczatku tak. po czasie - uwazam to za zalete. przyzwyczajenie do takiego ukladu w pionie daje mi przy fotach z lapy troche lepsze podparcie. a poza tym mam gniazdko wezyka spustowego na gorze.
jak poszukasz na forum, zobaczysz, ze opiewam ten statyw i jestem z niego bardzo zadowolony.
Tym niemniej jednak ostatnio pojawilo sie jedno (acz duze) ale:
statyw bardzo niefartownie upadl na plastikowa blokade szybkozlaczki - nie trzeba by geniuszem, zeby sie domyslec, ze kawalek odpadl Po naprawieniu (to cholerstwo trudno skleic) ten plastki juz nie chce trzymac szybkozlaczki, lecz co pewien czas lekko puszcza (aparat nie wypada, ale nie tak to powinno wygladac). Sumujac - super statyw w swojej cenie, ale niestety udalo mi sie go uczynic 'inwalida'
ten plastki juz nie chce trzymac szybkozlaczki, lecz co pewien czas lekko puszcza (aparat nie wypada, ale nie tak to powinno wygladac). Sumujac - super statyw w swojej cenie, ale niestety udalo mi sie go uczynic 'inwalida'
EDIT: Rehabilitacja trwa
eee... mialem ten sam error i z Foto-Techniki zamowilem nowa zlaczke. poszlo za to ze 40zl z wysylka, ale statyw dalej dziala.
co do sily "trzymania" - dokrecasz srubka ten plastik i powinien mocniej trzymac
eee... mialem ten sam error i z Foto-Techniki zamowilem nowa zlaczke. poszlo za to ze 40zl z wysylka, ale statyw dalej dziala.
co do sily "trzymania" - dokrecasz srubka ten plastik i powinien mocniej trzymac
dzieki za info - wlasnie tez doszedlem do wniosku, ze trza to wymienic, zamiast kombinowac w sumie bez wiekszego efektu. Dokrecanie sruby nic nie daje, ona ma swoje maksimum - podejrzewam, ze gdzies poszlo 0.5mm za duzo kleju i to z lekka odbija - reszte zalatwia ciezar sprzetu i operowanie aparatem. Ale statyw dalej polecam
600r jest stabilny i bardzo solidny.
Do wad zaliczyłbym: brak korbki, gwint do mocowania aparatu nie kręci się idealnie w osi statywu, nóżek nie można wbić w ziemię.
Idź do MediaMarkt i sobie obejrzyj.
Brak korbki to wada ? Spróbuj szybko wyciągnąć kolumnę z tą cholerną korbką...
Potwierdzam :smile:
Dodam też, że wygodny w użytkowaniu, relatywnie lekki (waga w granicach tzw. zdrowego rozsądku ), dający sporo frajdy w uzytkowaniu (przynajmniej mnie...)
Zamieszczone przez MMM
Do wad zaliczyłbym: brak korbki,
Brak korbki zaliczył bym raczej do zalet...
Zamieszczone przez MMM
nóżek nie można wbić w ziemię.
Wbić
Zamieszczone przez scooter
A nie wkurza was to że do zdjęć pionowych aparat obraca się w prawo ???
Kwestia przyzwyczajenia.
Generalnie - Sherpa 600R jest O.K. Po kilkumiesięcznym użytkowaniu nie mam mu nic do zarzucenia. W klasyfikacji cena / jakość daje bardzo dużo za niezbyt wygórowaną kwotę. Oczywiście są lepsze od niego i droższe, ale...
M@riusz
Canon EOS 30D | Canon EOS 7D | Tokina 11-16 AT-X 116 Pro DX f/2.8 | Tamron 17-35 SP AF Di LD IF f/2.8-4 | Tamron 28-75 SP AF XR Di LD IF f/2.8 | Tamron 70-200 f/2.8 Di LD Macro | Canon EF 50 f/1.8 | Speedlite 430 EX | Velbon Sherpa 600R | Velbon RUP 4 | Naneu Pro C300
Brak korbki to wada ? Spróbuj szybko wyciągnąć kolumnę z tą cholerną korbką...
A po co szybko wyciągać? Mnie się zdarza częściej ustawić aparat i robić minimalne korekcje wysokości. Przy braku korbki trzeba poluzować całą kolumnę która bardzo łatwo może się wtedy obrócić i trzeba ustawiać od nowa.
Komentarz