Forum Canon-Board.info jest własnością prywatną. Decyzje Właściciela Forum są ostateczne.
Celem serwisu i forum Canon-Board.info jest wymiana doświadczeń i gromadzenie wiedzy z zakresu fotografii,zarówno techniki fotografowania jak i dot. sprzętu, w szczególności sprzętu fotograficznego marki Canon.
Zasady Forum
Wypowiedzi na Forum należy konstruować z zachowaniem ogólnie przyjętych zasad dobrego wychowania. Naruszenia nie będą tolerowane. Nie zezwala się na publikowanie materiałów (linki, zdjęcia, treści) o treści wulgarnej, sprzecznej z prawem lub mogące wywoływać spory, polemiki , działania, na tle religijnym, politycznym czy światopoglądowym.
Pisząc nową wiadomość - sprawdź czy wnosi ona coś do dyskusji oraz czy nie odbiega ona od tematu wątku. Niemile widziane jest pisanie postów w stylu "zgadzam się" i koniec lub powtarzanie argumentów.
Zanim założysz nowy temat, sprawdź w wyszukiwarce, czy nie był on już wcześniej poruszany na forum. W 90% przypadków był. Jeśli masz pytania związane z takim tematem, dopisz nowego posta do istniejącego wątku (o ile już nie ma w nim na nie odpowiedzi).(Z uwagi na ograniczenia techniczne wbudowanej wyszukiwarki Forum, alternatywnie proponujemy używać wyszukiwarki Google z komendą
"szukana_fraza site:Canon-Board.info")
Zakładając wątek nadaj mu tytuł, który dobrze podsumuje jego treść. Jeśli masz pytanie dotyczące obiektywu/aparatu, to podaj jego nazwę i zaznacz na czym problem polega. Nie jest mile widziane pisanie postów pod tytułem: "Pomocy", "Nie działa", "Co kupić?".
Należy przestrzegać tematyki na poszczególnych forach. Mam nadzieję że tematyka poszczególnych
forów jest dość jasna i proszę o jej przestrzeganie. Pisanie w nieodpowiednich miejscach powoduje dodatkową pracą dla moderatorów.
Ortografia - każdy piszący na forum powinien dokładnie sprawdzić pisownie przed wysłaniem posta. Zwracanie uwagi innym użytkownikom na ich błędy ortograficzne może odbywać się jedynie przez przesyłanie prywatnej wiadomości do użytkownika lub zaraportowanie posta do moderatorów. Należy unikać niechlujnego pisania wiadomości. Jeżeli szanujesz czas i wiedzę innych użytkowników Forum i chcesz od nich otrzymać odpowiedź, zadbaj o schludny i poprawny ortograficznie wygląd swojej wiadomości. Moderatorzy mają prawo poprawiać błędy w treści posta i przyznawać ostrzeżenia za rażące naruszenia niniejszego punktu. Dopuszczamy pisanie bez polskich liter.
Nie mile widziane jest odsyłanie do archiwum bez podania linka do odpowiedniego wątku.
Reklama na forum.
Dopuszczalne jest reklamowanie działalności fotograficznej tj. usług fotograficznych, wykonywania fotografii.
Wszystko co jest przeznaczone DLA fotografów uznawane jest za działalność komercyjna (np. warsztaty, albumy, odbitki, cały sprzęt fotograficzny).
Zasady reklamowe uregulowane są szczegółowo w odpowiedniej sekcji FAQ 'Zasady reklamy i działalności komercyjnej' które stanowią załącznik do niniejszego regulaminu.
Oferty sprzedaży/kupna sprzętu należy umieszczać jedynie w odpowiednim podforum zgodnie z zasadami Działu Giełda. Użytkownicy naruszający zasady działalności komercyjnych będą odpowiednio ostrzeżeni/ukarani, a ich wpisy usunięte.
Prezentowane zdjęcia muszą mieć rozmiar do 1280 pikseli w poziomie i do 900 pikseli w pionie.
Dostęp do forum z bramek internetowych może być niemożliwy z przyczyn technicznych - dla ograniczenia dostępu "anonimom" lubujących się w nagminnym łamaniu Regulaminu Forum. Zakładanie kolejnych użytkowników w celu ominięcia nałożonych ograniczeń na użytkownika (blokada tzw. Ban czasowy lub stały) skutkować będzie blokadą na numer IP.
Zasady porządkowe
Moderatorzy mają prawo ostrzegać w przypadku naruszenia ww. zasad lub netykiety oraz zablokować możliwość wypowiadania się na forum (czasowo lub stale) w przypadku poważnych/powtarzających się przypadków łamania regulaminu przez użytkownika. Administrator ma prawo zablokować konto użytkownika w przypadku rażącego naruszenia regulaminu. Administrator forum nie usuwa kont "na życzenie".
Posty i wątki naruszające regulamin, prawo lub dobre obyczaje będą edytowane, przenoszone lub kasowane przez moderatorów. Moderatorzy nie usuwają postów, ani nie zamykają wątków "na życzenie", tak więc proszę się dwa razy zastanowić zanim się coś napisze.
Zastrzeżenia co do decyzji i działań Moderatorów należy zgłaszać w pierwszej kolejności poprzez prywatną wiadomość do danego Moderatora. Kolejnym krokiem jest link 'Kontakt' na dole strony Serwisu do Właściciela forum ? użytkownik fomag . Moderatorzy nie mają prawa zmieniać decyzji innych moderatorów.
2014.10.12 - zmiana dot. działań komercyjnych; patrz też tutaj: http://www.canon-board.info/faq.php
2017.12.01 - zmiana pkt 9. dotycząca dopuszczalnych rozmiarów zdjęć, od teraz można 1280 x 900 pikseli.
witam!
mam problem ze świeżo kupionym dandelionem z potwierdzeniem af. zamontowałem go do body wraz z obiektywem helios 44-4 i oczom moim ukazał się chaos na wyświetlaczu wariują wskazania przesłony i czasu. przesłona skacze pomiędzy 1.0, 1.4 czasami pokazuje 4 a czasem 9. Na wyświetlaczu pokazują się też losowe czasy. Po zrobieniu fotki wyświetlacz gaśnie (pozostaje na nim tylko ikonka baterii) po czym gdy nacisnę spust do połowy wszystko wraca do normy. Da się to jakoś ogarnać czy raczej będę musiał zakleić styki chipa i używać dandeliona bez potwierdzenia ostrości?
raczej będę musiał zakleić styki chipa i używać dandeliona bez potwierdzenia ostrości?
Ten chip to jest właśnie dandelion więc nie możesz zakleić mu styków i go dalej używać. Myślę, że masz na myśli adapter M42 z dandelionem.
Nie wiem jak to jest z EOS 30 ale gdzieś czytałem, że ktoś miał podobne objawy na EOS 50D i okazało się że chip był krzywo przyklejony do adaptera i nie wszystkie styki stykały.
Jak masz 'stary' soft w EOS 30 to żaden czip nie załatwi sprawy i pomiary będą z kosmosu.
Nie wiem czy serwis jeszcze wgrywa soft do analogów, ale Canon zrobił właśnie w sofcie 30ki taki myk aby nie podłączać szkieł innych niż z bagnetem EF. Był bunt userów i następna wersja softu puszki zdjęła to ograniczenie.
Być może sprawę załatwiają najnowsze wersje programowalne?
Może mnie się uda w weekend załatwić czip programowalny to przetestuję i napiszę czy działa.
Też mam EOSa 30 ze starą wersją softu i żadne przejściówki z czipem starego typu nie dawały rady
Dokładnie ja w mojej starej 30 wgrywałem nowy soft na Żytnej i pomiar był dobry. Potem dokupiłem 33 i ten był z nowej serii i nie trzeba było nic wgrywać.
no coż, chyba pozostaje mi szukanie jakiegoś serwisu canona w okolicy, który wgra mi nowy soft. podejrzewam, że lekko nie będzie. tak na marginesie na moim drugim analogu, eosie 50e dandelion rzeczywiście pracuje bez problemu w trybie P. Plan jest taki, że dopóki nie ogarnę tematu z nowszym softem do 30-stki chyba będę używał adaptera na 50-tce lub zrezygnuję z potwierdzenia ostrości na 30-stce
W 30-tce ze starym softem goła przejściówka daje kosmiczne pomiary.
Jeśli u Ciebie chodzi dobrze w porównaniu z innym światłomierzem to masz nowy soft.
Gdy goła przejściówka daje dobry pomiar, a przejściówka z czipem coś nie tak chodzi to znaczy że się nie lubi z 30-ką jedynie, sprawdź może inny model.
Po zaklejeniu styków chipa wyświetlacz nie "wygasza się" po naciśnięciu spustu migawki a wartości na nim przestały szaleć. Muszę tylko sprawdzić czy aparat dobrze mierzy światło bo ponoć różnie to bywa w 30-stach z manualnymi szkłami. Zadanie na kolejny tydzień to poszukanie dandeliona, który będzie chciał współpracowac z body. Do czasu znalezienia takiego cacka pozostaje mi męczenie się bez potwierdzenia ostrości
Komentarz