Witam mam pytanie czy ktoś z was malował już w ten sposób ciekawi mnie jak wiadomo co się maluje i jak bedzie to potem wyglądało w aparacie aby nie spędzić całej nocy na robieniu prób i błędów , chciałbym się także dowiedzieć czym najlepiej malować (coś świecącego ale co) oraz jak włączyć Bulb a dokładniej jak go przytrzymać bo nie mam wężyka spustowego
Malowanie światłem
Zwiń
X
-
Tagi: Brak
-
Jeśli chodzi o funkcję bulb to są dwa wyjścia, pierwsze trzymać spust migawki paluchem, nie polecam z wiadomych powodów, drugi to zaopatrzyć się w wężyk spustowy bądź wyzwalacz radiowy, na rynku są oryginalne produkty oraz zamienniki które są tańsze od tych pierwszych.
Co do malowania światłem - Google skarbnicą wiedzy:
EOS 40D,BG-E2N, 17-40/4 , 70-200/4 , 50/1.4, 85/1.8 ,T 28-75/2.8,
Nie kłóć się z idiotami ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem -
Jeśli będziesz tylko operatorem , to wystarczy samowyzwalacz żeby nie poruszyć aparatu. Do świecenia świetnie nadają się wskaźniki laserowe, lub latarki z diodami LED.Trójmiasto - studio do wynajęcia.Komentarz
-
Statyw + wężyk spustowy (najlepsze rozwiązanie) + latareczka lub nawet telefon komórkowy + soft latarkowy
Naszło mnie po obejrzeniu tej strony: http://voltronofawesomeness.com/impo...currentPage=18
Kilka moich bohomazów na samym dole
To były pierwsze moje próby, bardzo fajna zabawa.
W telefonie mam aplikację FlashLight na Androida, dużo ustawień - kolory itd.
Najgorsze było złapanie ostrości bo wiadomo ciemno, ale wystarczyło podświetlenie kogoś i wtedy łapanie. Naciśnięcie wężyka i malowanko.
Do tego moim zdaniem niezbędny jednak jest wężyk spustowy, nie dotykasz spustu migawki, nie telepie się statyw same zalety.Komentarz
-
Po co wam jakies zwyzwalacze, skoro pomieszczenie lub miejsce w ktorym maluje sie swiatlem, jest prawie calkowicie ciemne. W polaczeniu z duza przyslona - by miec sensowna glebie ostrosci - daje to ciemnice, ktorej nie da sie poruszyc nawet odpalajac spust palcem
Em i right ?
Po co sobie utrudniac zycie
Komentarz
Komentarz