Piłka nożna

Zwiń
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Waldeczek
    Coś już napisał
    • 2009
    • 98

    #16
    na forum jest test 70-200 +TC i 100-400 przykładowe zdjęcia robione były na 400mm w tej chwili nie mogę odnależć ale jeszczę popatrzę, w teście 100-400 jest ostrzejszy
    Waldeczek
    40D, 7DII i zabawki

    Komentarz

    • bishop
      Dopiero zaczyna
      • 2008
      • 21

      #17
      Piłkę robię 300 f4 is i 70-200 f4... i generalnie jasności mi nie brakuje...
      Rejestrator światła, generator światła, dwie stałki, dwa zoom'y.

      Komentarz

      • mxdanish
        Uzależniony
        • 2005
        • 632

        #18
        O ile do kosza/siatki itd 70-200/2.8 nadaje się bardzo, to do piłki nożnej jest za krótkie.
        Niestety 300 mm to uważam minimum żeby złapać najlepsze ujęcia na tak dużym obiekcie jak boisko piłkarskie (ale to tylko moje skromne zdanie...)

        Ja bym się zastanowił nad jakimś 100-400 lub inne szkło w podobnym zakresie...
        5DmII/BG-E6 + 1DmIII | EF 17-40/4 L | EF 28/1.8 | EF 50/1.4 | EF 85/1.8 | EF 70-200/2.8 L
        RS-80N3 | Speedlight 580 EX II + Sigma EF-500 DG Super | Manfrotto 055CLB + 141RC

        ___________
        www.MD-FOTO.pl | Mój BLOG | Zapraszam

        Komentarz

        • Troyan
          Początki nałogu
          • 2007
          • 317

          #19
          Rozumiem ze wszyscy macie coś wspólnego z handlem Każdy z Was chce mi wcisnąć nowe szkło a ja go wcale nie potrzebuję. Napisałem że się zastanawiam. Dla Was jedyną drogą do polepszenia zdjęć jest zakup nowego szkła ? :P ?
          Założyłem sobie FOTOBLOGA

          Komentarz

          • mxdanish
            Uzależniony
            • 2005
            • 632

            #20
            Nikt Ciebie nie namawia :P

            W piłce nożnej po prostu nie odrywasz oka od wizjera jak piłka jest na "Twojej połowie".
            Poza tym krzesełko i monopod i wio...
            5DmII/BG-E6 + 1DmIII | EF 17-40/4 L | EF 28/1.8 | EF 50/1.4 | EF 85/1.8 | EF 70-200/2.8 L
            RS-80N3 | Speedlight 580 EX II + Sigma EF-500 DG Super | Manfrotto 055CLB + 141RC

            ___________
            www.MD-FOTO.pl | Mój BLOG | Zapraszam

            Komentarz

            • arturs
              Pełne uzależnienie
              • 2006
              • 4196

              #21
              jakieś 70% fotografów robi 70-200/f1.8is z TC1.4 i jeszcze puszka na cropie, oczywiście są ludzie z 400/2.8 ale to sam szczyt z dużych agencji fotograficznych..
              Da się wszystkim robić.. ja ostatnie 3 mecze robiłem 5d2 i 135/f2 (czasem z TC1.4) i też coś tam udało się pstryknąć - przynajmniej zleceniodawcy nie narzekali .. jak sobie kiedyś znowu kupię 70-200 to będę robił a na razie robi się tym co się ma - i generalnie nie narzekam..

              Edit: na szybko galeria z tego tandemu co powyżej: http://www.starz.pl
              Ostatnio edytowany przez arturs; 4076.
              5DmkI, C85f1.2|580 EXII|

              Komentarz

              • gunia1990
                Uzależniony
                • 2008
                • 550

                #22
                hm... to czym lepiej robić na noznej - 75-300/4-5.6 czy 70-200 / 2.8?
                galeria CB / ludzie... / picasa

                Komentarz

                • arturs
                  Pełne uzależnienie
                  • 2006
                  • 4196

                  #23
                  Zamieszczone przez gunia1990
                  hm... to czym lepiej robić na noznej - 75-300/4-5.6 czy 70-200 / 2.8?
                  hehe, nie ma innej odpowiedz jak tylko 70-200/2,8 - ten 75-300 to kiepska wolna mydelniczka - nie ma co porównywać..
                  5DmkI, C85f1.2|580 EXII|

                  Komentarz

                  • pawel-foto
                    Początki nałogu
                    • 2008
                    • 342

                    #24
                    Zamieszczone przez arturs
                    hehe, nie ma innej odpowiedz jak tylko 70-200/2,8...
                    Yes, yes, yes
                    1DIII, 6D, 450D; G10. S 8/3,5(F); S 14/2,8; C15/2,8(F); C 16-35/2,8 II; C 24-70/2,8; 28-105/3,5-4,5; C 50/1,4; C 135/2,0; C 70-200/2,8 IS; C 70-200/4; C Ex.1,4x II; C Ex.2x II, 580Ex II; 430Ex.... Studio w Kielcach (7xELFO)-możliwość wynajęcia ... SPRZEDAM:C 24-70/2,8, C 20/2,8....KUPIĘ obudowę podwodną do G10 (WP-DC28)

                    Komentarz

                    • mxdanish
                      Uzależniony
                      • 2005
                      • 632

                      #25
                      Zamieszczone przez arturs
                      hehe, nie ma innej odpowiedz jak tylko 70-200/2,8 - ten 75-300 to kiepska wolna mydelniczka - nie ma co porównywać..
                      Podpisuję się pod tym obiema "ręcami"
                      5DmII/BG-E6 + 1DmIII | EF 17-40/4 L | EF 28/1.8 | EF 50/1.4 | EF 85/1.8 | EF 70-200/2.8 L
                      RS-80N3 | Speedlight 580 EX II + Sigma EF-500 DG Super | Manfrotto 055CLB + 141RC

                      ___________
                      www.MD-FOTO.pl | Mój BLOG | Zapraszam

                      Komentarz

                      • gunia1990
                        Uzależniony
                        • 2008
                        • 550

                        #26
                        no to zbieram dalej...
                        galeria CB / ludzie... / picasa

                        Komentarz

                        • piotrusb
                          Bywalec
                          • 2007
                          • 127

                          #27
                          A ja robię zdjęcia starym Soligorem 100-400 4.5-6.7, który przez ponad 6 lat był i jest używany na żużlu, w środku pełno szitu, AF działa lepiej na manualu niż na auto, mydło ma takie, że złapiecie się za głowę a zdjęcia wychodzą takie:


                          Debiut piłkonożno-agencyjny

                          I.... nie narzekam
                          www.piotrusb.fotolog.pl
                          www.piotrbednarek.pl
                          Edytor.net

                          Komentarz

                          • pawel-foto
                            Początki nałogu
                            • 2008
                            • 342

                            #28
                            Zamieszczone przez piotrusb
                            A ja robię zdjęcia starym Soligorem 100-400 4.5-6.7, który przez ponad 6 lat był i jest używany na żużlu, w środku pełno szitu, AF działa lepiej na manualu niż na auto, mydło ma takie, że złapiecie się za głowę a zdjęcia wychodzą takie:


                            Debiut piłkonożno-agencyjny

                            I.... nie narzekam
                            Zaczekamy na efekty jak Ci przyjdzie focić o 19 wczesną wiosną lub późną jesienią
                            To światełko na stadionach to tylko wydaje się takie fajne, bo gdy czasy powinny być poniżej 1/500....
                            1DIII, 6D, 450D; G10. S 8/3,5(F); S 14/2,8; C15/2,8(F); C 16-35/2,8 II; C 24-70/2,8; 28-105/3,5-4,5; C 50/1,4; C 135/2,0; C 70-200/2,8 IS; C 70-200/4; C Ex.1,4x II; C Ex.2x II, 580Ex II; 430Ex.... Studio w Kielcach (7xELFO)-możliwość wynajęcia ... SPRZEDAM:C 24-70/2,8, C 20/2,8....KUPIĘ obudowę podwodną do G10 (WP-DC28)

                            Komentarz

                            • piotrusb
                              Bywalec
                              • 2007
                              • 127

                              #29
                              A to fakt, nie będę przeczyć, że wyjdą super cud-miód, chociaż chciałem delikatnie wskazać palcem, że nawet takim ^&$&$* sprzętem "da się", ale w odpowiednich warunkach

                              Wiadomo, że pewnych aspektów technicznych nie da się pokonać, ale też nie popadałbym w skrajność, że do sportu to tylko super obiektywy, bo inaczej to kompletnie nic nie wyjdzie
                              www.piotrusb.fotolog.pl
                              www.piotrbednarek.pl
                              Edytor.net

                              Komentarz

                              • pawel-foto
                                Początki nałogu
                                • 2008
                                • 342

                                #30
                                Zamieszczone przez piotrusb
                                "da się", ale w odpowiednich warunkach
                                W sprzyjających warunkach. Ale lepiej nie wychodzić z założenia, że warunki będą super bo się można zawieść. Czasmi nawet ten 70-200/2,8 nie daje rady jak się nagle pojawi mgła na boisku. Kilka lat temu tak miałem w Krakowie. Pod koniec meczu większość miała standarty na korpusach. Po przerwie pojawiła się taka mgła, że nawet były propozycja przerwania meczu.
                                1DIII, 6D, 450D; G10. S 8/3,5(F); S 14/2,8; C15/2,8(F); C 16-35/2,8 II; C 24-70/2,8; 28-105/3,5-4,5; C 50/1,4; C 135/2,0; C 70-200/2,8 IS; C 70-200/4; C Ex.1,4x II; C Ex.2x II, 580Ex II; 430Ex.... Studio w Kielcach (7xELFO)-możliwość wynajęcia ... SPRZEDAM:C 24-70/2,8, C 20/2,8....KUPIĘ obudowę podwodną do G10 (WP-DC28)

                                Komentarz

                                Pracuję...