Tablet + 2 monitory – optymalizacja stanowiska

Zwiń
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • wain
    Uzależniony
    • 2007
    • 630

    #16
    Mam kolege ktory sensownie to rozwiazal. Lewa reka maluje tabletem a prawa trzyma mysz i operuje opcjami. Niestety kolega jest lewo reczny ??:

    Mozna probowac tak obslugiwac, menu nie wymaga takiej precyzji i koordynacji co malowanie tabletem, po jakims czasie powinno dojsc sie do wprawy.

    Innym rozwiazaniem jest nie kupowanie tabletu
    40d/5dIV/R/R6 15/2.8 28/1.8 50/1.8 85/1.4
    www.mslezak.pl/blog/

    Komentarz

    • Kolaj
      Pełne uzależnienie
      • 2006
      • 3293

      #17
      Zamieszczone przez wain
      Innym rozwiazaniem jest nie kupowanie tabletu
      Niby tak, ale jak już raz spróbujesz, to przepadło. Można też mieć jeden monitor

      Komentarz

      • wain
        Uzależniony
        • 2007
        • 630

        #18
        Zamieszczone przez Kolaj
        Niby tak, ale jak już raz spróbujesz, to przepadło. Można też mieć jeden monitor
        Jest to kwestia indywidualna. Mnie mocno wkur.. machanie tabletem po menu. Wyszlo mi ze tablet + mysz duzo gorzej wypada niz sama mysz. Ale wczesniej stosowalem do 3dsmax + photoshop (malowanie textur).. do samej obrobki zdjec hmm .. musze sprobowac ale to co robie ze zdjeciami nie wymaga jakiejs mega precyzji (zwykle miekkie odmaskowywanie reszta to suwaki a w tym tablet raczej cienko wypada). Narazie graphire lezy i sie kurzy..

        Mialem tez okazje testowac duzy tablet wacoma cos rozmiaru A4. Nigdy w zyciu bym tego nie kupil. Po 15 minutach reka mnie bolala od machania po ekranie. Kupilbym tylko jesli by to wymagalo jakiejsc mega precyzji, w innym przypadku za CHRL

        Seria Cintiq to inna bajka ale tego nie mialem w rekach..
        40d/5dIV/R/R6 15/2.8 28/1.8 50/1.8 85/1.4
        www.mslezak.pl/blog/

        Komentarz

        Pracuję...